Thera-Band® zwykła taśma o wielkim działaniu

0
1322

Thera-Band®  to kinezjologiczna, wodoodporna taśma fizjologiczna do usuwania bólu, wspomagania mięśni oraz stawów podczas wysiłku fizycznego. Jej zalety zostały docenione przez sportowców na całym świecie. Coraz częściej widzimy osoby używające Thera-Band®  podczas ćwiczeń na siłowni czy nawet podczas relaksu na plaży. Taśma Thera-Band® zyskała na popularności wówczas, gdy zaczęli używać jej olimpijczycy i zawodnicy mistrzostw lekkoatletycznych. Widok takich taśm na ciałach zawodowców był najlepszą reklamą dla tego typu produktów. Jakie właściwości ma Thera-Band®?

Thera band – sukces marketingowy

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś sport w telewizji istnieje spora szansa, że widziałeś zawodników z taśmą kinezjologiczną przyklejoną na różnych częściach ciała, najczęściej na ramionach i nogach. Taśma kinezjologiczna Thera-Band®  to tak zwana taśma terapeutyczna, która służy przede wszystkim do leczenia urazów sportowych, ale wraz ze wzrostem popularności i badań na temat jej działania, taśma była stosowana w zupełnie innej grupie pacjentów, na przykład u osób cierpiących na schorzenia neurologiczne czy u dzieci z porażeniem mózgowym. Taśmy TheraBand to nie tylko przyklejane taśmy, ale także te, których używa się do treningów – naciąga się je według siły oporu oznaczonej odpowiednim kolorem. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednie ćwiczenia i wykonywać je prawidłowo.

Taśma kinezjologiczna została stworzona przez już ‘mitycznego’ dr Kenzo Kaze, japońskiego kręgarza i kinezjologa w latach 70-tych ubiegłego wieku. Istnieją opinie, że Kaze nie był pierwszą osobą, która pracowała nad i wpadła na pomysł stworzenia taśmy kinezjologicznej, ale to właśnie on odniósł pierwszy sukces marketingowy, ponieważ wypromował taśmę na Igrzyskach Olimpijskich 2008 i już wkrótce rozpoczęła się sprzedaż taśmy w 58 krajach.

Thera-Band®  – działanie

Taśmy Thera-Band® są elementem wykorzystywanym w procesie rehabilitacji. Taśma Thera-Band® wykonana z lateksowego materiału o różnym stopniu siły oporu pozwala dobrać odpowiednią dla każdego pacjenta intensywność obciążenia podczas ćwiczeń. Osoby, które używają tego typu taśm uważają, iż trening z taśmami Thera-Band® pociąga za sobą wymierne efekty. Produkty Thera-Band® znajdują także pełną akceptację podczas ćwiczeń ze względu na ich wielostronną możliwość wykorzystania. Taśmy Thera Band® przyczyniają się do poprawy siły mięśniowej już po krótkim czasie ich używania. Można je stosować na każdą partię mięśniową. Zakres stosowania Thera-Band® jest ciągle poszerzany. Znakomicie sprawdza się w medycynie sportowej, neurologii, geriatrii, pediatrii a także domowej opiece medycznej. Dla wielu grup sportowych taśma Thera-Band® pozostaje podstawowym przyborem do ćwiczeń.

Najczęściej wymienianie zalety Thera-Band®:

 1. Naturalny produkt wykonany z czystego lateksu
 2. Progresywny, liniowy przyrost oporu.
 3. Zróżnicowane opory umożliwiają indywidualne dopasowanie wartości treningowych.
 4. Naturalny produkt z czystego lateksu.
 5. Tanie, łatwe w użyciu, do wielostronnego wykorzystania, lekkie, małe i elastyczne.
 6. Do zastosowania w każdym miejscu: w przychodni, w domu, w pracy, w podróży itp.
 7. Taśmy oznaczonych kolorami – (8 oporów): beżowa, żółta, czerwona, zielona, niebieska, czarna, srebrna, złota.
 8. Dostępna w odcinkach o dowolnej długości oraz w specjalnym odcinku 2,50 m optymalnym do wykonania wszystkich indywidualnych ćwiczeń z taśmą, nawet po związaniu w jej pętlę.
 9. Dostępna również w rolach 5,50 oraz 45,60 m w celu uzyskania innych długości – w zależności od ilości ćwiczących i rodzaju ćwiczeń (lub do dalszego rozprowadzenia wśród pacjentów).
 10. Tania alternatywa dla konwencjonalnych przyborów treningowych (n p.ciężarki).
 11. Wielostronnego zastosowania – zastępują całe studio fitness.
 12. Łatwa identyfikacja – wszystkie oznaczone nadrukiem Thera-Band®.
 13. Nie ulega ona większemu zniszczeniu nawet po wielokrotnym jej użyciu.
 14. Przyczynia się do polepszenia sprawności organizmu.

Thera-Band® – różne kolory, różne opory

Wybierając taśmę, zwróć uwagę na opór poszczególnych kolorów. Jak w przypadku każdego treningu, zaleca się rozpoczynanie od niższych poziomów. Różnice w oporach taśm umożliwiają selektywny wybór obciążeń poszczególnych mięśni lub całych grup mięśniowych. Powinno się je wymieniać średnio po 2 miesiącach regularnego używania lub w momencie, gdy na powierzchni materiału pojawiają się odkształcenia.

Rozciągnięta długość w cm (początkowa dł. 30cm) Ciąg w kg
beż

bardzo lekka

żółta

lekka

czerwona

średnio mocna

zielona

mocna

niebieska

bardzo mocna

czarna

specjalnie mocna

srebrna

super mocna

złota

maks. mocna

50 0,68 1,02 1,58 1,93 2,83 3,40 5,45 7,34
70 1,12 1,35 2,49 2,73 4,08 4,53 7,88 11,01
80 1,22 1,58 2,95 3,18 4,64 5,10 9,07 12,57
90 1,35 1,81 3,40 3,62 5,45 5,89 10,42 13,87

Oryginalne taśmy Thera-Band® są produktem naturalnym, wykonanym z czystego lateksu. Stanowią atrakcyjną cenowo alternatywę dla konwencjonalnych przyborów terapeutycznych. Stosowane przez osoby w każdym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Zapewniają przeprowadzenie profesjonalnego treningu lub terapii z progresywnym oporem. Przyczyniają się do przyrostu siły mięśniowej i wyrobienia wzorców ruchowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here