Sport dla każdego, czyli top 5 aktywności dla kanapowych miłośników sportu

0
1094

Sport lubi chyba każdy, choć niektórzy raczej w formie biernej, ale w sumie oglądanie zawodów w tv to także jakaś aktywność. Jednak nawet jeżeli należycie do grona “aktywnych” kanapowców, to musicie pamiętać, że aktywność jest niezbędna dla zachowania zdrowia, ale i dobrego samopoczucia. Na szczęście są też aktywności sportowe, które można uznać za ciekawe i nie wymagają biegania za kawałkiem skóry po boisku (tak mowa o piłce nożnej). Zatem w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam top 5 aktywności nie tylko dla sportowców amatorów.

Aktywność nr 1: Jazda na rowerze elektrycznym

Bądźmy szczerzy, kondycję nie tak łatwo wyrobić i nawet pomimo szczerych chęci trzeba nad nią sporo pracować. Na szczęście jest aktywność, która dedykowana jest dla osób, dopiero odkrywających w sobie ducha aktywności, mamy tutaj na myśli jazdę na rowerze, ale elektrycznym. Otóż rowery elektryczne posiadają wspomaganie, dzięki temu nie musicie się aż tak wysilać pedałując, ale jednak nadal ruch mięśni jest niezbędny. Ponadto dzięki takim jednośladom rzeczywiście możecie pracować nad kondycją, a gdy już ją wyrobicie to wcale nie będziecie już musieli włączać wspomagania. Dodatkowo jazda na rowerze typu elektryk polecana jest dla osób z chorobami serca, wszak w ich przypadku aktywność jest ważna, ale wysiłek musi być umiarkowany (oczywiście skonsultujcie się najpierw z lekarzem).

Aktywność nr 2: Spacery i pogadanki

spacer

Któż z nas nie lubi poplotkować czy porozmawiać, a nawet potoczyć “bitwy na argumenty”. Ale zamiast przy kawce i ciasteczku warto porozmawiać spacerując. Dzięki temu łączycie przyjemne (rozmowę) z pożytecznym (spacer). Pomyślcie ile każdy z Was czasem lubi poplotkować przy kawie, zamiast tego poświęćcie tyle czasu, ale spacerując i rozmawiając przy tym jednocześnie. Jeżeli macie dobrą koordynację ruchową i podzielność uwagi, to możecie nawet trenować nordic walking, który aktualnie także cieszy się dużą popularnością, a przy okazji możecie spalić całkiem sporo kalorii. Tutaj damy Wam ciekawe porównanie, otóż podczas godzinnego spaceru spala się średnio 280 kcal, a podczas spokojnego marszu nordic walking już zdecydowanie więcej, bo około 400.

Aktywność nr 3: Zabawy na basenie

Ciepła woda, lekkie fale – to nie opis zeszłych wakacji lecz aktywności, która da Wam sporo frajdy, ale i jest ciekawą formą spędzania czasu na sportowo. Mamy tutaj na myśli wyjście na basen z falami. Pływając w takim akwenie możecie nie tylko świetnie się bawić, ale i zadbać o swoją kondycję oraz wzmocnić pracę wszystkich mięśni. Jeżeli nie ma w Waszym mieście basenu z falami, ale jest np. aqua park, to także polecamy wybranie się w to miejsce, tym bardziej że nawet korzystając z atrakcji typu ślizgawki spalicie co nieco kalorii, szczególnie podczas wchodzenia pod schodkach, aby skorzystać ze zjeżdżalni. Oczywiście polecamy także “staromodne” pływanie czy wodny aerobic. Możliwości jest więc sporo i koniecznie należy z nich skorzystać.

Aktywność nr 4: taniec

Sytuacja w kraju jest taka, a nie inna, zatem pewne centra rozrywki są zamknięte, a w innych są restrykcje. Ale nie oznacza to wcale, że musicie rezygnować z aktywności i dobrej zabawy takiej jak tańczenie. Jednak w tym przypadku zamiast wychodzić do klubu lepiej włączyć muzykę i potańczyć w domu. Im dłużej, tym lepiej. Zabawa będzie przednia, a i robicie w ten sposób coś dobrego dla swojego ciała.

Aktywność nr 5: granie w gry

kontroler

Oczywiście tutaj nie polecamy Wam siedzenia przed komputerem czy tv i grania w gry, ale polecamy Wam gry z kontrolerami ruchu, tym bardziej że możliwości jest sporo. Może zagrać w tenisa czy nawet zmierzyć się w zawodach tanecznych. Ciekawym wyborem są też gry, gdzie jest się graczem aktywnym, czyli nasz ruch jest kompatybilny z ruchem postaci w grze i naszym zadaniem jest pokonywanie trudności, a więc musimy skakać, szybko się ruszać, a przy tym naprawdę świetnie można się bawić.

Aktywności fizyczne nie muszą być nudne, zatem nie trzeba tylko podnosić ciężarków czy biegać na bieżni. Jeżeli więc macie ochotę na dobrą zabawę, ale i chcecie zadbać o siebie, to wystarczy tylko skorzystać z naszych 5 propozycji. Gwarantujemy, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here