Skakanie na skakance – zapewnia dobre efekty w odchudzaniu

0
2952

Skakanie na skakance większość osób kojarzy się z dziecięcymi zabawami. Jednak ta rozrywka nie jest przeznaczona tylko dla najmłodszych. Skakanie na skakance to doskonała forma rozrywki oraz treningu dla osób dorosłych. Zaliczany jest ono do treningu kardio. Należy podkreślić, że ten prosty typ aktywności fizycznej niesie za sobą liczne korzyści dla organizmu. Skakanie na skakance pozwala na szybkie, proste i tanie przeprowadzenie treningu, w każdym miejscu. Co ważne, na pierwsze efekty tego typu kardio nie należy długo czekać. Zobacz, jakie są efekty skakania na skakance.

Skakanka to tani i łatwo dostępny przyrząd treningowy. Można ją nabyć w każdym sklepie sportowym, a nawet tym z zabawkami. Nie należy jednak lekceważyć ten formy aktywności. Lista zalet skakania na skakance jest bardzo długa. Skakanka to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz wymodelowanie sylwetki.

Efekty skakania na skakance

Skakanie na skakance to niezwykle prosta forma aktywności, którą może uprawiać każdy. Efekty tego sportu są niezwykle korzystne dla organizmu. Ta aktywność fizyczne pozwala usprawnić kondycję ruchową oraz pracować nad utrzymywaniem równowagi. Jednak jako największą korzyść ze skakania na skakance podaje się utratę zbędnych kilogramów. Dynamiczne podskoki usprawniają i przyspieszają przemianę materii, co jest niezwykle pomocne przy odchudzaniu. Wśród dalszych zalet skakania na skakance wymienia się poprawę pracy układu krążenia oraz serca, wzmocnienie mięśni i poprawę krążenia krwi. Regularny trening na skakance podnosi również wytrzymałość.

Skakanie na skakance na odchudzanie

Skakanie na skakance to jedno z ćwiczeń odchudzających. Pozwala szybko i skutecznie spalić zbędne kalorie. Pierwsze efekty skakania na skakance widać już po 2 tygodniach regularnego treningu. Tempo spalania kalorii przy skakaniu na skakance uzależnione jest od danego organizmu, czasu trwania treningu oraz intensywności ćwiczeń. Podaje się, że średnio w czasie godziny podskoków można spalić 1000 kalorii. Jest to o wiele więcej niż podczas spaceru.

Trening na skakance – jak go przeprowadzić?

Trening na skakance nie jest trudny i wymagający. Można go przeprowadzić wszędzie – w domu, w parku czy w podróży. Skakanka to mały sprzęt, który łatwo można zabrać ze sobą. Trening na skakance tak jak każdy inny należy poprzedzić rozgrzewką. Należy również pamiętać, że aby skakanie na skakance rzeczywiście było korzystnie dla zdrowia i kondycji, należy skakać z właściwą technikę. Ta obejmuje przyjęcie wyprostowanej postawy, wyciągnięcie i napięcie mięśni brzucha, ugięcie łokci, które znajdą się blisko tułowia oraz odchylenie dłoni na boki. W czasie skakania poruszać powinny się nadgarstki i dłonie – to one wprawiają skakankę w ruch. W czasie ćwiczeń  barki powinny pozostać nieruchome. Na skakance skacze się na palcach i na niewielkiej wysokości. Po opanowaniu podstaw ćwiczenia, można wprowadzać inne sposoby skakanie na skakance takie jak ósemki, czy krzyżowanie skakanki podczas skoku. Zaawansowany trening może również obejmować podskakiwanie na jednej nodze czy bieganie w miejscu.

Trening na skakance – jak często skakać, żeby schudnąć?

Aby móc zaobserwować u siebie efekty skakania na skakance, trening powinien być regularny. Najlepiej jest skakać codziennie przez pół godziny. Jeśli przed rozpoczęciem treningów nie uprawiało się żadnych sportów, można zacząć od krótszych treningów np. 30 sekund skakania 10, sekund przerwy i tak aż do 10 minut. Z biegiem czasu długość treningu na skakance dobrze jest  wydłużać. Trenerzy podkreślają też, że ćwiczenie na skakance warto połączyć z innymi ćwiczeniami siłowymi  i kardio. Te można przeprowadzać samodzielnie lub pod okiem trenera personalnego.

Efekty skakania na skakance

Skakanie na skakance to ćwiczenie ogólnorozwojowe. Oznacza to, że skacząc, angażuje się cały organizm i większość mięśni. W czasie treningu na skakance angażuj się mięśnie nóg, brzuchu, ramion, pośladków oraz placów. Efektem jest więc wyćwiczenie tych partii ciała, nadanie im gibkości, zwinności i szybkości. Jaki efekty treningu na skakance wskazuje się ujędrnienie skóry i poprawę elastyczności stawów, a także wymodelowanie sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów.

Warto również pamiętać, że skakanie na skakance wpływa nie tylko na ciało, ale i na ducha. Ćwicząc, poprawia się samopoczucie oraz niweluje stres. Skakanie na skakance zawsze jest świetną zabawą i formą aktywności fizycznej, którą można dzielić z dziećmi czy przyjaciółmi. Wydzielane w czasie treningu endorfiny wprawiają w dobry nastrój i pozytywnie nastawia do życia.

Skakanie na skakance – przeciwwskazania

Skakanie na skakance to sport polecany niemal każdemu. Uprawiać go może każdy zdrowy człowiek, bez względu na wiek. Trzeba jednak pamiętać, że trening na skakance nie jest dla każdego.  Soki na twardym podłożony mogą być zbyt obciążające dla osób cierpiących na bóle stawów oraz narzekających na słabe kości. Intensywnie ćwiczenia ze skakanką nie są również polecane osobom z dużą nadwagą oraz otyłością, a także przy problemach z krążeniem lub ostrą niewydolnością serca.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here