Kiedy poznam płeć dziecka?

0
2473

Jesteś w ciąży i już nie możesz doczekać się, aż poznasz płeć swojego dziecka? Nie zawsze jest tak, jak planujemy i na badaniu dowiemy się, czy to chłopiec, czy dziewczynka. Czasami dziecko robi nam psikusa i się odwraca tak, że lekarz nie jest w stanie ustalić płci.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/plec-dziecka-w-ktorym-tygodniu/

Komponujemy wyprawkę

Pewnie chcesz poznać płeć dziecka, jak najszybciej, ponieważ jesteście w trakcie komponowania dla niego wyprawki? Nie musicie się zamartwiać, jeśli dziecko nie chce wam się pokazać w trakcie badania!

Noworodki widzą w pierwszych tygodniach wyłącznie odcienie szarości, czerń i biel. Rozróżniają również kształty, ale tylko w odległości 25 cm od siebie. Zatem w pierwszych tygodniach życia dziecka możesz je otoczyć właśnie rzeczami w białym, czarnym lub szarym kolorze. Wówczas łatwiej przyswoi sobie nowe kształty i otaczający je świat.

W którym tygodniu poznam płeć?

Aby poznać płeć dziecka i się nie zawieść, najpewniej przeprowadzić badanie USG po czwartym miesiącu ciąży. Najlepiej ustalić termin z ginekologiem, który może nawet takie badanie przeprowadzić wcześniej, jeśli będą ku temu sprzyjające warunki.

Jeśli na samym początku chcesz znać płeć dziecka możesz poczytać o zabobonach dotyczących ustalania. Jednym z nich jest np.: ciąg w kierunku słodkich potraw lub słonych. Podobno dziewczynki wolą słodsze smaki, a chłopcy słone.

Pamiętaj jednak, żeby podejść do tematu zdroworozsądkowo i nie kierować się przesądami, które głosiły nasze babki i prababki. Obecnie medycyna pozwala na ustalenie płci dziecka, jednakże musisz uzbroić się w cierpliwość, aby się dowiedzieć, kogo nosisz w swoim brzuszku.

Chyba, że twój organizm ci podpowiada, kto się kryje w twoim brzuchu. Często tak bywa, że kobiety po prostu czują, czy będą miały synka czy córeczkę. Awaryjnie sugerujemy jednak, aby mieć dwa upatrzone imiona dla swoich pociech. Nawet przy porodzie może się okazać, że dziecko jednak… zmieniło zdanie!

Przeczytaj też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/wycieczka-po-stolicy-polski-z-dzieckiem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here