Jak można wykorzystać plastikowe butelki?

0
1438

Plastikowe butelki są jednym z ,,zanieczyszczeń’’, który ludzie produkują najczęściej i w największej ilości. Problem recyklingu butelek plastikowych jest obecnie bardzo powszechny. Wiele osób próbuje go zwalczyć oferując różne rozwiązania. Jednym z nich jest innowacyjny i kreatywny sposób wykorzystania butelek plastikowych. Zobacz i zainspiruj się!

Zobacz też: http://jegoego.pl/zabawki-z-plastikowych-butelek/

Sposoby na plastikowe butelki

  1. Doniczki na kwiaty – w tym celu można wykorzystać zarówno butelki 5-cio litrowe, jak i te klasyczne 1,5 litra. Wystarczy uciąć czubek butelki, wypełnić ją ziemią lub innym materiałem i zasadzić w niej roślinę. Butelkę można przyozdobić korzystając na przykład z taśmy dwustronnej i sznurka lub tasiemki. Butelkę należy okleić taśmą dwustronną, a do niej przyczepić sznurek. Taka doniczka z pewnością będzie bardzo kreatywna.
  2. Zabawki dla dzieci – tutaj jedyne co nas ogranicza to kreatywność i pomysłowość. Zabawki można zrobić z samych butelek, a można wykorzystać do nich inne materiały, np. koraliki, tasiemki, sznurki, bibułę czy plastelinę. Z butelek można stworzyć małe ludziki, a dla nich miejsce do zabawy. Takie zabawki najlepiej przygotować razem z dziećmi. Będą one miały z tego frajdę, a zabawa samodzielnie przygotowanymi zabawkami będzie o wiele przyjemniejsza.
  3. Butelki jako miejsce do przechowywania rzeczy – zwłaszcza kredek, mazaków, długopisów. Z butelek można przygotować ciekawe pojemniki na kredki dziecka. Wystarczy przeciąć butelkę na pół i udekorować ją, a następnie wrzucić do niej kredki – i gotowe. Taki pojemnik sprawdzi się szczególnie u dzieci, które uwielbiają malować, ponieważ nawet jeśli się zniszczy to nie będzie wielkiej straty, jak w przypadku wysokiej jakości i drogich pojemników.
  4. Butelka jako skarbonka – skarbonka przygotowana z plastikowej butelki sprawdzi się zarówno dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej. Co zrobić, aby butelka stała się skarbonką? Po opróżnieniu butelki wystarczy porządnie ją oczyścić i wysuszyć, następnie wyciąć otwór na monety, okleić, aby była atrakcyjna wizualnie i gotowe.

Przeczytaj też: http://zdrowietiens.pl/ciecie-cesarskie-a-nastepna-ciaza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here