Czas na sport, czas na zdrowie. Jak się odżywiać, gdy intensywnie ćwiczysz?

0
975

Czy wiecie, że znajdujemy się w niechlubnej czołówce krajów, w których obywatele najmniej się ruszają? Tymczasem zbliżająca się do nas wielkimi krokami wiosna to wspaniały czas dla sportowców – zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Łagodny wiatr i ciepłe powietrze sprzyjają aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a długie dni zachęcają do próbowania nowych zajęć: tańca, aerobiku, czy kickboxingu. A każdy rodzaj ruchu działa dobroczynnie na nasze ciała, umysły i samopoczucie.

Uf, jak gorąco! Jak wspomóc organizm w trakcie ćwiczeń

Dzięki aktywności fizycznej, mózg uwalnia ogromną dawkę endorfin, czyli hormonu szczęścia, dzięki któremu nie popadamy w depresję. Jednak podczas intensywnych ćwiczeń tracimy bardzo dużo płynów, łatwo więc o odwodnienie, a nawet omdlenie. A przecież powinniśmy wypijać co najmniej 1,5l wody dziennie! W tej sytuacji z pomocą przyjdzie Zestaw Water Pack od Coral Club. Zawiera wygodną butelkę z filtrem, którą z łatwością można wszędzie zabrać ze sobą oraz komleks mineralny z koralowca Coral Mine, czyli aż 30 saszetek wbogacających wodę i zmniejszających jej twardość.

Co zrobić, gdy bolą mięśnie, pojawiają się zakwasy i spadek sił witalnych? Jak najszybciej sięgnąć po porcję magnezu! Magnez to niezwykle ważny pierwiastek – przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, jest więc niezastąpiony dla każdego, kto uprawia sport. Jednak dawka, jaką przyjmujemy każdego dnia wraz z pożywieniem, nie jest wystarczająca, aby pokryć zapotrzebowanie tego składnika w okresach, gdy intensywnie ćwiczymy. Dlatego specjaliści Coral Club stworzyli Coral Magnesium – suplement diety stosowany w celu zapobiegania niedoborom magnezu w organizmie. Pomaga on w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz w syntezie białka, utrzymaniu zdrowych zębów  i kości.

Wrzuć coś na ząb, czyli zdrowe słodkości

Dla każdego miłośnika sportu szczególnie ważne jest, jakie posiłki dostarcza swojemu ciału. Spożywanie fast foodu oraz słodyczy nie pomaga w uzyskaniu wspaniałej formy. Warto zatem wybrać rozwiązanie smaczne i zdrowe, jakim są koktajle Daily Delicious. To pyszne mieszanki proteinowe zawierające niezbędną dawkę witamin i minerałów, dostępne w trzech różnych smakach: czekoladowym, waniliowym i malinowym. Wystarczy dodać mleka i zdrowy koktajl jest gotowy do spożycia. Natomiast przed wyjściem na siłownię warto wrzucić do torby jeden z pysznych batonów Coral Protein Bar. To pyszne źródło protein i energii. Do tego nie ma mowy o poczuciu winy – batoniki nie zawierają cukru. Mniam!

Wszystkie dedykowane sportowcom produkty znajdziesz na naszej stronie internetowej. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszych suplementów lub nie wiesz jeszcze, jak wspomóc swój organizm, zadzwoń do nas pod numer +48 783 893 588. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą, co wybrać.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here