Cztery sposoby na ukrycie łysiny

0
2684

Problem łysienia – jak sobie z nim radzić?

Brak pewności siebie, złe samopoczucie, a nawet depresja – do tego mogą właśnie doprowadzić kompleksy z powodu swojego wyglądu. Ich powodem może być np. przedwczesne łysienie, które w Polsce dotyczy około 40 % mężczyzn przed trzydziestką i około 60% panów po pięćdziesiątce. Przyczyn utraty włosów może być wiele. Czasem jest to kwestia dziedziczna, a czasem problem ten jest wynikiem choroby o podłożu zapalnym, złej diety, bądź stresu. Nierzadko procesu łysienia nie da się powstrzymać. Jak zatem ukryć łysinę?

Istnieją sposoby, które cieszą się dużą popularnością. Wśród metod na ukrycie braku włosów można wymienić nie tylko specjalne kosmetyki, ale również innowacyjny zabieg, jakim jest mikropigmentacja skóry głowy. Dowiedz się o wszystkich!

Zagęszczacze do włosów w postaci pudru

Zagęszczacze do włosów to specjalne kosmetyki, których podstawowym przeznaczeniem jest zatuszowanie wszelkich przerzedzeń oraz stworzenie efektu gęstszych włosów. Produkty te mają w swoim składzie mikrowłókna, które dzięki przyciąganiu elektrostatycznemu przyczepiają się do włosów. Zawierają one także emolienty, które chronią skórę przed nadmiernym wysuszeniem i zapewniają jej nawilżenie.

Korzyści wynikające z ich stosowania to m.in. natychmiastowy efekt oraz szybka aplikacja produktu. Produkty tego rodzaju zawierają także naturalne wyciągi roślinne i w pełni bezpieczne dla zdrowia barwniki. Szeroka paleta kolorystyczna umożliwia z kolei jak najlepsze dopasowanie się do odcienia włosów. Zagęszczacze wykazują też wyjątkową odporność na działanie takich czynników jak wiatr i deszcz oraz nie pozostawiają żadnych śladów na ubraniach.

Odpowiednie strzyżenie

Dobre strzyżenie to również sposób na zatuszowanie wszelkich przerzedzeń. Panowie, którzy nie są zainteresowani goleniem włosów na zero, chcący zachować dłuższe włosy, mogą pomyśleć o odpowiednim cięciu – zwłaszcza jeżeli ich jedynym problemem są zakola.

Warto mieć na uwadze jedną prostą zasadę, że im dłuższe włosy, tym bardziej będą one wyglądały na rzadsze. Długie włosy, przez to, że są cięższe, sprawiają, że fryzura traci na swojej objętości. Z tego właśnie względu łysiejącym panom poleca się krótkie strzyżenie. Propozycje fryzur to np. grzywka zaczesana na czoło, na bok, albo krótko przystrzępiona, wycieniowane boki lub włosy zaczesane do tyłu.

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów to jeden z najbardziej znanych sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Polega on na pobraniu z głowy pojedynczych zespołów mieszkowych, którymi uzupełnia się łysiejące miejsca. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy może skorzystać z tego rodzaju zabiegu. Przede wszystkim wymaga on konsultacji u specjalisty, który w pełni oceni możliwości wykonania przeszczepu.

Zabieg może wykluczyć np. zaawansowane łysienie, które sprawia, że  jest zbyt mało materiału do pobrania. Ograniczeniu podlega także gęstość wszczepianych włosów, gdyż chirurg nie może ich przeszczepiać zbyt blisko. Przez takie przeszkody uzyskanie gęstej czupryny jest niemożliwe do wykonania.

Mikropigmentacja skóry głowy

Na tle wszystkich sposobów na zatuszowanie łysiny dobrze wypada mikropigmentacja skóry głowy. W tym innowacyjnym zabiegu używa się specjalnego pigmentu, który jest wprowadzany pod skórę i który ma imitować cebulki włosów, dając efekt krótko przystrzyżonej fryzury. Pigmenty używane w zabiegu są w pełni bezpieczne dla zdrowia pacjenta, gdyż są testowane dermatologicznie. Mają one różne odcienie, dzięki czemu można jak najlepiej dopasować barwnik do swojego naturalnego koloru włosów.

Warto wiedzieć, że zabieg można wykonać niezależnie od stopnia zaawansowania łysienia. Nie jest on tak inwazyjny jak przeszczep włosów i może znaleźć także zastosowanie u kobiet, które marzą o efekcie znacznie gęstszych długich włosów.

Gdzie można wykonać mikropigmentację skóry głowy? Jednym z takich miejsc jest łódzka Klinika Urody Dermed profesora Andrzeja Kaszuby, w której ofercie znajdziemy profesjonalny zabieg o nazwie Micro Hair.

[Głosów:5    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here