Wszystko o liftingu twarzy

0
940

Wraz z upływem lat twoja skóra wiotczeje. Zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a owal twarzy opada. Każda kobieta chce tego uniknąć, by jak najdłużej cieszyć się młodym, zdrowym wyglądem. Aby temu zapobiec, stosują kremy, sera i zabiegi kosmetyczne. Nic jednak nie da takich efektów jak lifting twarzy wykonany w renomowanej klinice. Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg, zobacz, czym jest face lifting i jakie korzyści zyskasz po jego wykonaniu.

Liftingiem twarzy nazywany jest zabieg, który ma na celu poprawienie owalu twarzy, poprzez naciągnięcie, obwisłej z powodu braku kolagenu, skóry, oraz redukcję zmarszczek. Warto wiedzieć, że początkowe oznaki starzenia się twarzy zaczynają być widoczne już po dwudziestym piątym roku życia. Jednak dopiero po czterdziestym roku życia zmiany stają się na tyle widoczne, by zastosować lifting twarzy.

Jak wygląda face lifting?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że dzieli się on na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest chirurgiczny zabieg, wykonywany najczęściej w ogólnym znieczuleniu. Polega on na rozcięciu skóry w kółku miejscach na twarzy oraz późniejszym jej naciągnięciu do momentu uzyskania właściwego owalu. Pozostałości skóry są usuwane, a rany precyzyjnie zszywane. Jako, że metoda ta jest zabiegiem chirurgicznym, wykonywana może być jedynie przez wykwalifikowanego lekarza. Okres rekonwalescencji wynosi zazwyczaj kilka tygodni, a pełen efekt widoczny po około pół roku. Zaletą chirurgicznego liftingu twarzy jest długotrwałość efektów. Zabieg ten wykonywany jest jednorazowo, nie wymaga odnowienia po paru latach.

Drugim rodzajem liftingu twarzy jest nieinwazyjny zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w pożądane części twarzy. Ten zabieg liftingu twarzy dzieli się na dwa rodzaje: pierwszym z nich jest lifting wolumetryczny. Polega ona na wstrzyknięciu specjalnego preparatu, w głębokie partie skóry. Zawarta w preparacie substancja czynna (najczęściej kwas hialuronowy lub kwas mlekowy), spowoduje uniesienie opadniętej skóry i poprawienie owalu. Zabieg ten stosuje się także do spłycenia widocznych zmarszczek. Drugą z możliwości bezinwazyjnego liftingu twarzy jest zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę nici hialuronowych. Ich zadaniem jest podtrzymanie i połączenie wiązań kwasu w twojej skórze. Działa więc jak swoiste rusztowanie, które unosi i podtrzymuje okolice oczu, ust czy czoła, zapewniając młody wygląd.

Zaletą nieinwazyjnych zabiegów face liftingu jest brak pełnej narkozy. Należy jednak pamiętać o swojej nadwrażliwości na którąkolwiek substancję użytą podczas liftingu. Minusem jest krótkotrwałość widocznych efektów. Zalecane jest bowiem powtarzanie zabiegu raz na rok.

Lifting twarzy jest zabiegiem, który zapewni Ci wieczną młodość. Jeżeli więc na twojej twarzy pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, nie zwlekaj dłużej i koniecznie odwiedź stronę wrosinski.pl i dowiedz się więcej o metodach zapobiegania widoczności efektów upływającego czasu. Zadbaj o siebie już dziś.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here