Lipofilling – zabieg przeszczepu tłuszczu

0
590

Lipofilling to zabieg przeszczepu tłuszczu stosowany w celu dodania objętości do określonych obszarów ciała. Tłuszcz jest zwykle pobierany z ud, pośladków lub brzucha poprzez liposukcję. Następnie jest on wstrzykiwany w pożądany obszar za pomocą strzykawki.

Lipofilling może być stosowany do powiększania ust, policzków i innych obszarów twarzy. Może być również stosowany do poprawy konturu ciała. Rezultaty lipofillingu są zazwyczaj długotrwałe, ale mogą wymagać poprawek, ponieważ ciało zmienia się z biegiem czasu.

Wskazania do wykonania zabiegu lipofillingu

Lipofilling to zabieg kosmetyczny polegający na wstrzyknięciu tłuszczu do ust w celu poprawy ich wyglądu. Zabieg ten może być stosowany w celu zwiększenia pełności ust, jak również w celu poprawy symetrii ust. Lipofilling może być również stosowany do korekty deformacji ust, takich jak te spowodowane urazem lub operacją.

U kogo nie należy wykonywać lipofillingu?

Lipofilling nie powinien być wykonywany u pacjentów z aktywnymi infekcjami, zaburzeniami krwawienia, a także u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Dodatkowo lipofilling nie jest zalecany u pacjentów, którzy mieli wcześniejszą radioterapię na obszar, który ma być poddany zabiegowi.

Lipofilling – jak wygląda zabieg

Lipofilling to zabieg kosmetyczny, który polega na wstrzyknięciu tłuszczu do ust w celu uzyskania pełniejszych, bardziej zmysłowych ust. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przy czym pacjent jest przytomny i może porozumiewać się z lekarzem przez cały czas trwania zabiegu. Najpierw lekarz wykonuje małe nacięcia na skórze wokół ust, a następnie wprowadza w pożądany obszar igłę połączoną ze strzykawką wypełnioną tłuszczem. Tłuszcz jest następnie wstrzykiwany do ust, a nacięcia są zamykane szwami. Cała procedura trwa około 30 minut.

Czy Lipofilling jest bezpieczny?

Lipofilling to zabieg kosmetyczny, który polega na wstrzyknięciu tłuszczu z jednego obszaru ciała w inny obszar. Tłuszcz jest zwykle pobierany z brzucha, ud lub pośladków. Lipofilling może być stosowany do poprawy wyglądu zmarszczek, blizn i innych obszarów twarzy i ciała.

Istnieją potencjalne zagrożenia związane z lipofillingiem, takie jak infekcja i krwawienie. Jednak ryzyko to jest zazwyczaj niskie i procedura jest uważana za bezpieczną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here