Pielęgnacja włosów suchych i wysokoporowatych. Najlepszy balsam do włosów zniszczonych!

0
1128

Zniszczone, suche, wysokoporowate włosy to nie tylko problem wizualny. Oczywiście, włosy tego typu nie prezentują się dobrze, jednak to nie jedyny mankament, jaki posiadają. Cechuje je także łamliwość, kruchość, wypadanie. Jak dbać o tego typu włosy, aby poprawić ich kondycję? Czy takim włosom w ogóle da się pomóc? Podpowiadamy! Zapraszamy do lektury!

Jak wyglądają włosy zniszczone?

Włosy zniszczone i suche to zazwyczaj włosy, które utraciły znajdującą się w ich wnętrzu wodę oraz tłuszcze. Łuski takich włosów są zwykle pootwierane, przez co osłabia się warstwa lipidowa takich kosmyków. Warto zaznaczyć, że nasze włosy tracą najwięcej lipidów w momencie, kiedy działamy na nie wysoką temperaturą oraz innymi, silnie drażniącymi detergentami. Jeśli więc chcemy poprawić ich kondycję, musimy przede wszystkim zadbać o pielęgnację oraz o wyeliminowanie wszystkiego, co im szkodzi. Z czego powinniśmy zrezygnować, jeżeli jesteśmy posiadaczkami włosów zniszczonych o wysokiej porowatości?

Są to przede wszystkim:

  • nieprofesjonalne farbowanie, które niszczy włosy,
  • domowe rozjaśnianie w nieumiejętny sposób,
  • zła, uboga odżywczo dieta,
  • ciągłe wiązanie włosów w ciasny kucyk i spinanie ich agresywnymi spinkami,
  • nadużywanie lokówki oraz prostownicy
  • zła pielęgnacja, która nie odpowiada rodzajowi naszego włosa.

Co ciekawe, na kondycję i rodzaj naszego włosa mają także wpływ geny, choroby przewlekłe, problemy hormonalne. Jeśli więc zrezygnowaliście z ciepła na włosy, zadbaliście o pielęgnację, odpowiednią koloryzację i zdrową dietę, a Wasze włosy wciąż wyglądają źle, być może warto skonsultować temat z lekarzem, który ustali głębszą przyczynę takiego stanu rzeczy.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów zniszczonych?

Pielęgnacja włosów zniszczonych powinna składać się z dwóch etapów. Pierwszy to ograniczenie tego, co szkodzi włosom i o czym pisaliśmy w poprzednim akapicie. Drugi natomiast to wprowadzenie do rutyny pielęgnacyjnej odpowiednich kosmetyków o działaniu naprawczym, nawilżającym, odżywczym. Oczywiście, zniszczonych włosów nie da się naprawić czy posklejać i najbardziej suche końce zalecalibyśmy Wam obciąć. Można jednak poprawić ich kondycję i zapobiec pogłębianiu się problemu w przyszłości, włączając do pielęgnacji oleje, odżywki, balsamy, zawierające składniki odżywiające włosy od nasady po same końca.

Balsam do włosów Stapiz Sleek Line Repair – najlepszy do zniszczonych włosów

Balsam z asortymentu marki STAPIZ to propozycja dla osób, których włosy potrzebują intensywnego odżywienia. Balsam ma w swoim składzie hydrolizowany jedwab, czyli antystatyczną substancję, która odżywia włosy i sprawia, że nie ucieka z nich woda, przez co są stale nawilżone, nawodnione, miękkie i jedwabiście gładkie. Poza tym, w balsamie do włosów Stapiz Sleek Line Repair znajdziecie również nawilżającą glicerynę o działaniu higroskopijnym. Balsam działa pielęgnująco, ułatwia rozczesywanie włosów, ogranicza ich elektryzowanie się. Jeśli jesteście posiadaczkami silnie zniszczonych i suchych włosów – ten kosmetyk to must have w Waszej łazience. Sprawdza się nawet na włosach po silnych zabiegach chemicznych oraz trwałej ondulacji. Oczywiście nie można nie wspomnieć o innych zaletach, jakie posiada balsam do włosów Stapiz Sleek Line Repair. Konkurencyjna cena, piękny zapach, duża pojemność i fryzjerska jakość – w naszej subiektywnej opinii to najlepszy balsam do włosów zniszczonych, w jaki możecie się zaopatrzyć.

Podsumowanie

Podsumowując, jeżeli Wasze włosy są zniszczone, koniecznie w pierwszej kolejności zrezygnujcie z tego co je niszczy. Następnie zetnijcie najbardziej suche końce i włączcie do swojej pielęgnacji silnie odżywcze oleje, odżywki oraz balsamy. Gwarantujemy, że jeśli połączycie te wszystkie elementy, za jakiś czas będziecie mogli cieszyć się pięknymi, lśniącymi, nawilżonymi i miękkimi jak nigdy wcześniej włosami!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here