Pielęgnacja włosów suchych i wysokoporowatych. Najlepszy balsam do włosów zniszczonych!

0
94

Zniszczone, suche, wysokoporowate włosy to nie tylko problem wizualny. Oczywiście, włosy tego typu nie prezentują się dobrze, jednak to nie jedyny mankament, jaki posiadają. Cechuje je także łamliwość, kruchość, wypadanie. Jak dbać o tego typu włosy, aby poprawić ich kondycję? Czy takim włosom w ogóle da się pomóc? Podpowiadamy! Zapraszamy do lektury!

Jak wyglądają włosy zniszczone?

Włosy zniszczone i suche to zazwyczaj włosy, które utraciły znajdującą się w ich wnętrzu wodę oraz tłuszcze. Łuski takich włosów są zwykle pootwierane, przez co osłabia się warstwa lipidowa takich kosmyków. Warto zaznaczyć, że nasze włosy tracą najwięcej lipidów w momencie, kiedy działamy na nie wysoką temperaturą oraz innymi, silnie drażniącymi detergentami. Jeśli więc chcemy poprawić ich kondycję, musimy przede wszystkim zadbać o pielęgnację oraz o wyeliminowanie wszystkiego, co im szkodzi. Z czego powinniśmy zrezygnować, jeżeli jesteśmy posiadaczkami włosów zniszczonych o wysokiej porowatości?

Są to przede wszystkim:

  • nieprofesjonalne farbowanie, które niszczy włosy,
  • domowe rozjaśnianie w nieumiejętny sposób,
  • zła, uboga odżywczo dieta,
  • ciągłe wiązanie włosów w ciasny kucyk i spinanie ich agresywnymi spinkami,
  • nadużywanie lokówki oraz prostownicy
  • zła pielęgnacja, która nie odpowiada rodzajowi naszego włosa.

Co ciekawe, na kondycję i rodzaj naszego włosa mają także wpływ geny, choroby przewlekłe, problemy hormonalne. Jeśli więc zrezygnowaliście z ciepła na włosy, zadbaliście o pielęgnację, odpowiednią koloryzację i zdrową dietę, a Wasze włosy wciąż wyglądają źle, być może warto skonsultować temat z lekarzem, który ustali głębszą przyczynę takiego stanu rzeczy.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów zniszczonych?

Pielęgnacja włosów zniszczonych powinna składać się z dwóch etapów. Pierwszy to ograniczenie tego, co szkodzi włosom i o czym pisaliśmy w poprzednim akapicie. Drugi natomiast to wprowadzenie do rutyny pielęgnacyjnej odpowiednich kosmetyków o działaniu naprawczym, nawilżającym, odżywczym. Oczywiście, zniszczonych włosów nie da się naprawić czy posklejać i najbardziej suche końce zalecalibyśmy Wam obciąć. Można jednak poprawić ich kondycję i zapobiec pogłębianiu się problemu w przyszłości, włączając do pielęgnacji oleje, odżywki, balsamy, zawierające składniki odżywiające włosy od nasady po same końca.

Balsam do włosów Stapiz Sleek Line Repair – najlepszy do zniszczonych włosów

Balsam z asortymentu marki STAPIZ to propozycja dla osób, których włosy potrzebują intensywnego odżywienia. Balsam ma w swoim składzie hydrolizowany jedwab, czyli antystatyczną substancję, która odżywia włosy i sprawia, że nie ucieka z nich woda, przez co są stale nawilżone, nawodnione, miękkie i jedwabiście gładkie. Poza tym, w balsamie do włosów Stapiz Sleek Line Repair znajdziecie również nawilżającą glicerynę o działaniu higroskopijnym. Balsam działa pielęgnująco, ułatwia rozczesywanie włosów, ogranicza ich elektryzowanie się. Jeśli jesteście posiadaczkami silnie zniszczonych i suchych włosów – ten kosmetyk to must have w Waszej łazience. Sprawdza się nawet na włosach po silnych zabiegach chemicznych oraz trwałej ondulacji. Oczywiście nie można nie wspomnieć o innych zaletach, jakie posiada balsam do włosów Stapiz Sleek Line Repair. Konkurencyjna cena, piękny zapach, duża pojemność i fryzjerska jakość – w naszej subiektywnej opinii to najlepszy balsam do włosów zniszczonych, w jaki możecie się zaopatrzyć.

Podsumowanie

Podsumowując, jeżeli Wasze włosy są zniszczone, koniecznie w pierwszej kolejności zrezygnujcie z tego co je niszczy. Następnie zetnijcie najbardziej suche końce i włączcie do swojej pielęgnacji silnie odżywcze oleje, odżywki oraz balsamy. Gwarantujemy, że jeśli połączycie te wszystkie elementy, za jakiś czas będziecie mogli cieszyć się pięknymi, lśniącymi, nawilżonymi i miękkimi jak nigdy wcześniej włosami!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here