Przeszczep włosów. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowo skutecznym sposobie na łysienie?

0
853

Zainteresowanie zabiegiem przeszczepu włosów rośnie. Śmiało możemy powiedzieć, że to hit medycyny estetycznej ostatnich lat. Dlaczego? Trudno o bardziej skuteczne rozwiązanie na łysienie lub przerzedzone, słabe włosy. Poza tym innowacyjna metoda przeszczepu FUE jest mało inwazyjna, co przekonuje osoby obawiające się poddawania jakimkolwiek zabiegom. Jeśli marzysz o bujnej czuprynie, pozbyciu się zakoli, czy też chcesz pozbyć się problemu z łysieniem na skutek urazu, bądź oparzenia, przeszczep włosów może być dla Ciebie rozwiązaniem. Co warto o nim wiedzieć?

Innowacyjny przeszczep włosów FUE to doskonałe rezultaty i mała inwazyjność zabiegu

Jeśli zastanawiasz się nad przeszczepem włosów, z pewnością powinieneś zainteresować się metodą FUE. To, co odróżnia zabieg od klasycznych metod transplantacji, to brak konieczności wycinania fragmentu skóry dla pobierania mieszków włosowych. Jak można dowiedzieć się na https://dermapoint.pl/przeszczepy-wlosow/, FUE to bezpieczny, małoinwazyjny zabieg, w którym pobieranie mieszków pozostawia jedynie mikroskopijną bliznę, może odbywać się także z takich miejsc, jak klatka piersiowa, czy nogi i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Musisz jednak przygotować się na to, że przeszczep włosów trochę potrwa. Standardowo zabieg wykonywany jest w czasie od 4 do 8 godzin. Na szczęście okres rekonwalescencji po zabiegu jest bardzo krótki, a efektów zauważalnych gołym okiem możesz spodziewać się już po 3 miesiącach od zabiegu. Na rezultat końcowy trzeba poczekać 12 miesięcy.

Dla kogo przeszczep włosów to dobre rozwiązanie, a dla kogo nie?

Jak przekonują specjaliści, wskazań do zabiegu jest naprawdę wiele i w zasadzie każdy typ łysienia można poddać metodzie FUE. Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, tak i tutaj trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Czy zatem to propozycja dla Ciebie? Jeśli cierpisz na łysienie

  • androgenowe
  • bliznowaciejące
  • pourazowe
  • po oparzeniach

masz blizny, ubytki owłosienia w okolicach brwi, wąsów lub brody chcesz uzupełnić ubytki owłosienia w okolicy łonowej lub po prostu marzysz o bardziej gęstych włosach, na pewno warto skonsultować się ze specjalistą w celu potwierdzenia, czy możesz poddać się zabiegowi. Tutaj konieczne będzie wykonanie kilku podstawowych badań, jak morfologia krwi, czy wskaźniki krzepnięcia APTT i INR.

Z zabiegu przeszczepu włosów nie będą mogły skorzystać osoby m.in. z zaawansowaną cukrzycą, nieuregulowanym nadciśnieniem tętniczym, chorobami zapalnymi skóry, nowotworami, czy też zaburzeniami krzepnięcia krwi. Metoda FUE nie jest również dedykowana łysieniu plackowatemu.

Istotne fakty, które warto znać przed zabiegiem przeszczepu włosów

Do zabiegu, jak każdego z resztą, trzeba się odpowiednio przygotować, m.in. rezygnując z alkoholu na 3 dni przed przeszczepem oraz czasowo wykluczając aspirynę i leki przeciwzapalne. O szczegółach postępowania w dniu zabiegu poinformuje Cię specjalista. Chodzi tutaj np. o porę zjedzenia śniadania, czy umycie włosów, jednak bez dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Po wykonanym przeszczepie możesz spodziewać się małego obrzęku czoła. Trzeba również odpowiednio chronić miejsce przeszczepionych włosów przed nadmiernym pocieraniem. Przez 5 dni od zabiegu nie będziesz także mógł myć włosów. Pamiętaj także, że w ciągu 2 tygodni od zabiegu przeszczepione włosy wypadają, a w ich miejsce wyrastają nowe. To zupełnie naturalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here