EMS? Nowość w dziedzinie sportu. Spróbuj bo warto!

0
1480

Jeżeli jesteś zmęczony tradycyjnymi formami treningowymi, chcesz wprowadzić w podejmowaną aktywność fizyczną powiew świeżości i przede wszystkim działać kompleksowo na rozwój swojego ciała, to z pewnością powinien Ciebie zainteresować trening EMS.

Jeżeli jesteś zmęczony tradycyjnymi formami treningowymi, chcesz wprowadzić w podejmowaną aktywność fizyczną powiew świeżości i przede wszystkim działać kompleksowo na rozwój swojego ciała, to z pewnością powinien Ciebie zainteresować trening EMS. To nowość w dziedzinie sportu, jednak skuteczność i pozytywne opinie o EMS sprawiły, że zyskał on już wielu zwolenników nie tylko w Polsce ale też w Europie Zachodniej. To połączenie treningu siłowego z treningiem cardio, pozwala maksymalnie skrócić czas, który musisz poświęcić na ćwiczenia, jednocześnie dając lepsze rezultaty niż inne formy treningowe. Może się to wydawać niewiarygodne ale skuteczność EMS stale zaskakuje.

EMS jest stosowany nie tylko jako trening sportowy. Trening elektrostymulacji mięśni prądem działa także w gabinetach rehabilitacyjnych, wspomagając pacjentów po urazach czy przebytych kontuzjach. EMS jest bezpiecznym treningiem nie powodujący urazów ani też przeciążeń stawów. Warto o tym wspomnieć, ponieważ jest to bardzo ważne dla osób, które nie mogą wykonywać niektórych ćwiczeń, ze względu na swój stan zdrowia.

Powody, dla których warto zacząć przygodę z elektrostymulacją mięśniową

Trening elektrostymulacji mięśni prądem niesie ze sobą szereg korzyści, właśnie dlatego zanim rozpoczniesz swoją przygodę z taką aktywnością fizyczną musisz wiedzieć, co Ci da! Przede wszystkim EMS:

 1. Buduje siłę i wytrzymałość angażując podczas zajęć ponad 90% włókien mięśniowych, czego nie jesteś w stanie osiągnąć podczas tradycyjnego treningu.

 2. Przesyłane impulsy elektryczne do mięśni potęgują ich pracę oraz prowadzą do szybszego wzrostu. Właśnie dlatego EMS sprawdza się świetnie u rehabilitantów pracujących z pacjentami po urazach.

 3. EMS dociera w głębsze partie ciała, przez co jest w stanie korygować wadę postawy, a także odczuwalnie zmniejszyć dolegliwości bólowe kręgosłupa. Elektrostymulacja mięśni prądem potrafi też zmniejszyć napięcie mięśniowe. Szczególnie polecany jest dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

 4. Trening EMS poprawia wygląd i ukrwienie Twojej skóry przez co czujesz się bardziej atrakcyjny.

 5. Sprawdza się, jako uzupełnienie treningu dla sportowców. Pozwala rozwinąć u nich większą wytrzymałość, siłę i dynamikę.

 6. Elektrostymulacja mięśni prądem pracuje z ciężarem Twojego ciała bez dodatkowych obciążeń. Dzięki temu trening jest całkowicie bezpieczny dla Twoich stawów.

 7. EMS pobudza do 150 razy więcej skurczów mięśni, niż pozostałe formy treningowe. Dzięki czemu szybciej możesz doprowadzić do ich równomiernego wzrostu.

Jakie efekty zapewnia EMS?

Działając z elektrostymulacją mięśni prądem możesz osiągnąć bardzo dużo satysfakcjonujących korzyści dla swojego ciała. EMS przede wszystkim:

 1. Spala nadmiar tkanki tłuszczowej ale jednocześnie też rozwija mięśnie.

 2. Pozwala na skuteczne budowanie siły, wytrzymałości i poprawia wydolność.

 3. Pozwala na widoczne zredukowanie bólu mięśni i stawów.

 4. Likwiduje cellulit, poprawia ogólny wygląd skóry, co jest szczególnie ważne dla kobiet.

 5. Poprawia proporcje ciała oraz modeluje sylwetkę.

 6. Sprawdza się doskonale w leczeniu przykurczów oraz zwiotczeń mięśni.

 7. Daje Ci poczucie satysfakcji i pozwala zmienić nastawienie do aktywności fizycznej.

 8. Pozwoli Ci pozbyć się z organizmu nagromadzonych toksyn.

 9. Pokazuje bardzo zindywidualizowany program treningowy, który bardzo korzystnie wpływa na to, co faktycznie chcesz osiągnąć w budowaniu swojej wymarzonej sylwetki.

 10. To dobra opieka trenera personalnego, który będzie dla Ciebie wsparciem podczas trwania całego 6 tygodniowego cyklu treningowego.

 11. Daje możliwość wykorzystania elektrostymulacji mięśni prądem u pacjentów w czasie rehabilitacji ruchowej oraz osób otyłych, które nie mają możliwości i siły na wykonywanie tradycyjnych ćwiczeń.

Podsumowanie

Zdecydowanie trening elektrostymulacji mięśni prądem niesie za sobą wiele korzyści. Jego uniwersalność (mogą ćwiczyć z EMS osoby początkujące, sportowcy, osoby po przebytych kontuzjach), a zarazem bardzo duże dopasowanie do podopiecznego sprawia, że można go określić mianem treningu skrojonego na miarę potrzeb każdego człowieka. Działa wspomagająco w odchudzaniu, rozwija i buduje mięśnie, nie przeciąża stawów, zmniejsza bóle kręgosłupa oraz pozwala maksymalnie skrócić czas przeznaczony na aktywność fizyczną.

Czego chcieć więcej? Chyba tylko tego, żeby wytrwać w postanowieniu, że chcesz faktycznie regularnie ćwiczyć. Reszta będzie działa się sukcesywnie. Wraz z rozwojem Twojego ciała będzie pojawiał się zapał do kontynuowania tej aktywności fizycznej. Zaczniesz czuć się lepiej, będziesz mieć więcej energii do działania w codziennym życiu. Umów się na swój pierwszy trening EMS i poczuj nowy wymiar treningu fitness. Porozmawiasz z trenerem personalnym, który ustali z Tobą cele treningowe i wykluczy możliwe przeciwwskazania do przeprowadzenia treningu EMS.

Artykuł powstał we współpracy z BodyTec20.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here