Wszywka alkoholowa: jak działa esperal?

0
1306

Niemal każdy z nas słyszał o popularnych wszywkach alkoholowych, czyli zabiegu wszywania esperalu. Większość osób nie wie jednak, na czym opiera się ich działanie i jaka jest ich skuteczność. Tymczasem, tak jak przed wieloma laty, esperal służy do efektywnej walki z alkoholizmem. Wciąż cieszy się także dużą popularnością wśród chorych zmagających się z tym nałogiem. Dla wielu z nich jest jedyną szansą na odzyskanie wolności.

Wszywka alkoholowa – co to jest?

Jak wynika ze statystyk, średnio statystyczny Polak spożywa 11,6 litrów czystego alkoholu etylowego rocznie. To bardzo dużo. O ile sporadyczne raczenie się wyskokowymi trunkami nie zagraża naszemu zdrowiu, inaczej jest z nadużywaniem alkoholu. Niszczy zarówno ciało, jak i umysł. Przede wszystkim jednak uzależnia, przez co czasami odstawienie kieliszka nie jest możliwe bez wsparcia profesjonalistów i właściwej terapii. Elementem tej ostatniej może stać się leczenie esperalem. Obecnie wszywka alkoholowa jest możliwa dzięki pracy medyków, takich jak pracownicy warszawskiej firmy Kacdoktor, którzy kompleksowo zajmują się również detoksem alkoholowym, w tym kroplówkami witaminowymi.

Jak działa esperal?

Substancją czynną esperalu jest disulfiram. Substancja ta blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej (ADH) odpowiedzialny za metabolizm alkoholu etylowego do aldehydu octowego. W związku z tym po spożyciu alkoholu jego stężenie w organizmie gwałtownie wzrasta, co doprowadza do reakcji disulfiramowej, związanej z wieloma przykrymi objawami, w tym z wymiotami, nudnościami, zawrotami głowy, zaczerwienieniem twarzy, przyspieszeniem akcji serca czy poczuciem ogólnego rozbicia. Ten stan ma odstraszyć chorego przed sięgnięciem po alkohol. Wszywka alkoholowa w wielu przypadkach jest jedynym skutecznym sposobem na wymuszenie abstynencji i skuteczne prowadzenie dalszej terapii.

Najpierw detoks

Przed wszywką alkoholową konieczna stanie się detoksykacja organizmu. Nawet jego drobne pozostałości mogłyby doprowadzić do niebezpiecznych konsekwencji. W tym celu warto zdecydować się zwłaszcza na kroplówki witaminowe, które dostarczą niezbędnych witamin i antyoksydantów. Dzięki nim proces odtruwania będzie przebiegał szybko, skutecznie i – co ważne – w pełni naturalnie. Poza tym detoks przywróci siły niezbędne do efektywnej walki z chorobą alkoholową i wyraźnie poprawi samopoczucie.

Jak wygląda wszywka esperalu?

Sam zabieg wszywania esperalu jest prosty, w pełni bezpieczny i bezbolesny. Doświadczeni medycy są w stanie przeprowadzić go w ciągu kilkudziesięciu minut. Niewielkie tabletki wszywane są pod skórę na pośladku lub pod łopatką. Pacjent bezpośrednio po procedurze może wrócić do domu, szybko powróci także do pełnej sprawności. Wszywka esperalu w żaden sposób nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Nie ma też powodów do obaw o to, że ktoś postronny będzie w stanie ją zauważyć: jest niezwykle dyskretna i w żaden sposób się nie wyróżnia, może więc być wykorzystana przez każdą osobę, niezależnie od tego, czym się zajmuje i jak wygląda jej życie.

Najważniejsza silna wola

Działanie esperalu odczuwa się wyłącznie po spożyciu alkoholu. W przypadku zachowania pełnej abstynencji nie ma powodu do obaw o to, że przez przypadek odczuje się negatywne symptomy. Należy jednak pamiętać, że w walce z alkoholizmem, także przy użyciu wszywki alkoholowej, najważniejsza jest wola trzeźwienia i zmierzenia się z nałogiem. Bez niej żadna terapia nie będzie dawała oczekiwanych rezultatów. Esperal, dzięki zawartemu w nim disulfiramowi, może stać się jednak najskuteczniejszą bronią w walce z uzależnieniem.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here