Zalety makijażu permanentnego

0
1214

Wiele kobiet spędza długie godziny, nie tylko robiąc perfekcyjny makijaż, ale także dobierając do niego odpowiednie kosmetyki, które i tak czasem okazują się zawodne. Na szczęście kilkanaście lat temu do Polski zawitał innowacyjny trend, jakim jest makijaż permanentny. 

Makijaż permanentny – na czym polega

Makijaż permanentny, inaczej nazywany makijażem trwałym, to specjalistyczny zabieg polegający na wtłoczeniu pod skórę cieniutką igłą barwnika, który dobierany jest indywidualnie. Makijaż tego typu przez dłuższy czas podkreśla rysy twarzy, choć nie jest tak trwały, jak tatuaż i należy go dopigmentować od roku do dwóch lat po wykonanym zabiegu, by utrzymać jego intensywność. Nie jest on także tak bolesny, jak może się wydawać. Mikroigła jest prawie niewyczuwalna, a podczas każdego zabiegu stosuje się maść zmniejszającą ból. Makijaż wykonany przez profesjonalistę wygląda naturalnie i podkreśla delikatnie urodę, nie stając się przy tym najwyraźniejszym punktem na całej twarzy, co czasem zniechęca klientki do tego typu zabiegów. 

Najczęściej wykonywane makijaże

Jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów makijażu permanentnego obejmuje brwi. Brwi są ramą oka, definiują naszą urodę i ją podkreślają, a jeśli mają nieprawidłowy kształt, mogą negatywnie wpływać na mimikę i odbiór naszej osoby przez innych. Brwi to jedno z niewielu miejsc na twarzy, którego umalowanie często bywa problematyczne, ponieważ poprzez nadmierną depilację możemy w tym miejscu nie posiadać włosków. Brwi permanentne doskonale uwydatnią najlepsze cechy naszej twarzy, a nawet mogą nas odmłodzić o kilka lat. Przed zabiegiem profesjonalna lingeristka dokładnie oblicza i wyznacza idealny kształt brwi, a następnie konsultuje go z klientką. Dzięki temu brwi stają się pełniejsze, a ich kształt perfekcyjny.  

Makijaż permanentny – jego największe zalety

Zabieg trwałego podkreślania brwi, ust, czy też kresek na powiece przede wszystkim oszczędza nasz czas, a także pieniądze i nerwy. Szczególnie gdy jesteśmy perfekcjonistkami, a makijaż nie zawsze wychodzi nam symetrycznie. Obecnie stosowane metody makijażu trwałego są tak zindywidualizowane, że – w zależności od naszych preferencji – możemy uzyskać efekt od naturalnego do mocniejszego. Oznacza to, że w makijażu permanentnym możemy wyglądać nawet naturalniej niż w tym wykonanym za pomocą kosmetyków. Przy okazji nie musimy wydawać pieniędzy na produkty do makijażu i unikamy codziennej frustracji podczas malowania. Jest to także doskonałe rozwiązanie na lato, gdy jesteśmy miłośniczkami sportów wodnych – żaden makijaż tradycyjny nie jest tak wodoodporny, jak makijaż permanentny. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here