Suplementy i leki na uspokojenie bez recepty – ranking

0
1182

Suplementy i leki na uspokojenie bez recepty stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów na poradzenie sobie z problemami ze snem. Dzięki nim można pokonać większość przyczyn bezsenności i trudności z zasypianiem, co wpłynie nie tylko na ilość energii w ciągu dnia, ale również zdrowie, koncentrację i samopoczucie. Po jakie preparaty tego typu warto sięgnąć?

Problemy ze snem – przyczyny

Problemy ze snem występują u wielu osób i mogą mieć różną skalę oraz przyczyny. Choć często są bagatelizowane, mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie i odporność organizmu, znacznie obniżają koncentrację i funkcje kognitywne mózgu oraz mogą prowadzić nawet do depresji.

Bezsenność może pojawić się na skutek wielu czynników. Do jej najczęstszych przyczyn zalicza się:

– zbyt niski poziom melatoniny – hormonu odpowiadającego za uczucie senności po zmroku,

– zaburzony rytm dobowy, np. na skutek pracy zmianowej czy późnego kładzenia się spać,

– natłok myśli utrudniający zasypianie, wynikający np. ze stresu, stanów lękowych czy nadmiaru obowiązków,

– przyjmowanie niektórych leków,

– nadużywanie alkoholu,

– nadużywanie kawy i napojów energetycznych,

– menopauza,

– choroby tarczycy.

Jeśli problemy z zasypianiem pojawiają się regularnie, nie powinno się ich bagatelizować. Najlepiej sięgnąć po skuteczną pomoc w formie suplementów na uspokojenie, które są w stanie zwalczyć większość przyczyn bezsenności i zapewnić spokojny, mocny i długi sen.

Tabletki na sen bez recepty – co to jest?

Tabletki na sen bez recepty to najczęściej naturalne preparaty ziołowe, których zadaniem jest ułatwienie zasypiania. Na rynku można znaleźć suplementy diety, które działają uspokajająco oraz dostarczają organizmowi melatoniny, dzięki czemu są w stanie pomóc nawet przy regularnie pojawiających się problemach ze snem. Ich dużą zaletą jest też łatwa dostępność – nie trzeba umawiać się wcześniej do lekarza, aby móc z nich skorzystać.

Skład tabletek na sen

Warto przede wszystkim wybierać naturalne tabletki na sen, które są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla organizmu. Nie powodują także efektu otępienia, który często pojawia się w przypadku zażywania silnych środków nasennych na receptę. Dzięki temu nie mają żadnego negatywnego wpływu na funkcjonowanie w ciągu dnia.

Co powinno znaleźć się w składzie dobrych tabletek na sen?

– melatonina – jest najważniejszą substancją regulującą sen, która ma ogromny wpływ na rytm snu; jej zbyt niski poziom jest najczęstszą przyczyną problemów z zasypianiem,

– roślinne ekstrakty z ziół o udowodnionym działaniu uspokajającym i poprawiającym jakość snu, np. wyciąg z melisy lekarskiej, rumianku czy szyszek chmielu,

– naturalne substancje wspierające działanie układu nerwowego, np. kwas GABA czy L-tryptofan.

Suplementy i leki na uspokojenie bez recepty – ranking

Oczywiście nie wszystkie dostępne na rynku tabletki na uspokojenie bez recepty spełnią oczekiwania co do efektów kuracji i skuteczności działania – wiele zależy od zastosowanych w nich składników, odpowiednich proporcji wykorzystanych w recepturze oraz producenta. Jak znaleźć skuteczny suplement, który rzeczywiście ułatwi zasypianie i zapewni zdrowy, mocny sen?

Aby ułatwić to zadanie, stworzyliśmy ranking najlepszych dostępnych środków uspokajających, które można kupić bez recepty. Wzięliśmy pod uwagę środki o pozytywnych opiniach, cieszące się dużym zaufaniem klientów.

  1. Melatolin Plus

Melatolin Plus to naturalny suplement diety, przeznaczony dla osób mających problemy z zasypianiem. Wykorzystuje najważniejszą substancję, zapewniającą senność po zapadnięciu zmroku – melatoninę, wspartą ziołowymi ekstraktami o działaniu uspokajającym, wzmacniającym sen i poprawiającym funkcjonowanie układu nerwowego.

Jak działa?

Melatolin Plus jest przeznaczony do codziennego stosowania. Wystarczy zażyć 2 kapsułki przed snem, by móc od razu cieszyć się efektem w postaci odprężenia, uspokojenia myśli i pogłębiającej się senności. Dzięki suplementowi można szybciej i łatwiej zasnąć, a sam sen jest mocniejszy i bardziej regenerujący. W rezultacie każdego dnia można budzić się maksymalnie wypoczętym.

Jaki ma skład?

W skład tabletek Melatolin Plus wchodzi wiele cennych składników, których działanie zostało potwierdzone licznymi badaniami. Został skomponowany w taki sposób, by odpowiednie proporcje zastosowanych w nim substancji najskuteczniej wpływały na organizm. Co znajduje się w suplemencie?

– melatonina,

– ekstrakt z liści melisy lekarskiej,

– l-tryptofan,

– l-teanina,

– ekstrakt z korzenia ashwagandhy,

– kwas gamma aminomasłowy GABA,

– ekstrakt z szyszek chmielu,

– ekstrakt z kwiatu szafranu,

– ekstrakt z rumianku pospolitego,

– witamina B6.

Jak oceniają go konsumenci?

Suplement diety Melatolin Plus cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami klientów. Stosujące go osoby potwierdzają jego skuteczność już od pierwszego zażycia, dzięki czemu może być rozwiązaniem doraźnym dla osób dotkniętych bezsennością. Konsumenci zauważyli u siebie takie efekty, jak łatwiejsze zasypianie, ogólne uczucie odprężenia, uspokojenie gonitwy myśli i wyciszenie. Deklarują, że po zażyciu suplementu śpią lepiej, a rano budzą się bardziej wypoczęci. Wiele osób zaobserwowało też u siebie lepszą koncentrację i samopoczucie za dnia. Melatolin Plus jest doceniany również za łatwą dostępność i bezpieczeństwo stosowania – nie powoduje bowiem żadnych skutków ubocznych.

  1. Sleep Well

Sleep Well jest naturalnym suplementem, przeznaczonym dla osób walczących z bezsennością. Dostarcza im wielu składników aktywnych, mających pozytywny wpływ na układ nerwowy i ułatwiających zasypianie, niezależnie od powodów występujących problemów. Dzięki tabletkom Sleep Well możliwe jest odzyskanie swojego naturalnego rytmu snu oraz pełna regeneracja fizyczna i psychiczna w trakcie wypoczynku.

Jak działa?

Sleep Well działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Dzięki zawartości wielu składników aktywnych, jest skuteczny od pierwszego zażycia. Pomaga w zwalczeniu większości przyczyn bezsenności poprzez podniesienie poziomu melatoniny i działanie uspokajające.

Jaki ma skład?

Sleep Well zawiera wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu jest bezpieczny dla zdrowia. W kapsułkach znajdziemy takie substancje, jak:

– magnez,

– cynk,

– l-tryptofan,

– l-teanina,

– melatonina,

– kwas gamma-aminomasłowy,

– ekstrakt z owca zwyczajnego,

– ekstrakt z szyszek chmielu,

– ekstrakt z melisy,

– ekstrakt z szafrany,

– chlorowodorek pirydoksyny.

Jak oceniają go konsumenci?

Opinie na temat suplementu Sleep Well są w większości pozytywne. Konsumenci stosujący ten preparat zauważyli u siebie łatwiejsze zasypianie i większą jakość snu, co przełożyło się na więcej energii i lepsze funkcje kognitywne następnego dnia. Sleep Well jest ceniony ze względu na naturalny skład i dobrą dostępność.

  1. Nervomix Forte

Nervomix Forte to ziołowy środek na uspokojenie, polecany osobom dotkniętym nadpobudliwością nerwową i problemami z zasypianiem. Jest dostępny bez recepty – nie powoduje skutków ubocznych i może być stosowany przez większość osób, z pominięciem dzieci poniżej 12. roku życia oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Jak działa?

Nervomix Forte działa uspokajająco, ograniczając negatywne skutki stresu i nadpobudliwości nerwowej. Pomaga się wyciszyć i zrelaksować, dzięki czemu ułatwia również zasypianie. Tabletki pozytywnie wpływają na jakość snu, co przekłada się na większą regenerację psychiczną i fizyczną podczas wypoczynku.

Jaki ma skład?

Nervomix Forte to ziołowe tabletki uspokajające o prostym, naturalnym składzie. Znajdują się w nich takie substancje, jak:

– korzeń kozłka,

– szyszki chmielu,

– liść melisy,

– ziele dziurawca.

Jak oceniają go konsumenci?

Większość opinii o preparacie Nervomix Forte jest pozytywna – konsumenci wskazują, że jest to środek łagodny, ale rzeczywiście ułatwiający zasypianie i pomagający w złagodzeniu stresu. Świetnie sprawdza się jako rozwiązanie dla osób, które szukają produktu o bardzo prostym, naturalnym składzie.

Czy warto stosować środki nasenne?

Stosowanie środków nasennych zdecydowanie ma sens, szczególnie u osób, które zmagają się z powracającymi, regularnie występującymi problemami z zasypianiem. Jest to poważny problem, którego nie powinno się ignorować, ponieważ znacznie obniża jakość życia i może być przyczyną pogorszenia się stanu zdrowia, a także wypadków – osoby, które się nie wysypiają, często są rozkojarzone za dnia, co może prowadzić do groźnych sytuacji w pracy czy na drodze. Dobre, ziołowe środki nasenne, takie jak Melatolin Plus, są bardzo skuteczną pomocą przy bezsenności – nie tylko ułatwiają zasypianie, ale także poprawiają jakość snu. Są przy tym dostępne bez recepty i nie powodują żadnych skutków ubocznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here