Czym kierować się podczas wyboru korekcyjnych okularów sportowych?

0
1239

Profesjonalne okulary dla sportowca różnią się od standardowych okularów korekcyjnych. Wszystko dlatego, że sportowe okulary korekcyjne muszą zapewniać maksymalny komfort oraz jednocześnie gwarantować idealną jakość widzenia, która w tym wypadku ma ogromny wpływ na satysfakcję z osiąganych wyników, a przede wszystkim bezpieczeństwo na torze, stoku, akwenie itp. Oprawa takich okularów musi być lekka, elastyczna, dobrze dopasowana i wytrzymała, ale to od soczewki okularowej będzie w praktyce zależeć najwięcej. Na co należy zwrócić uwagę, dobierając soczewki do sportowych okularów?

Zdecyduj się na specjalistyczne soczewki okularowe dla sportowców

To ważne, bo tylko dobrej jakości soczewki sportowe, zaprojektowane z myślą o osobach aktywnych fizycznie i wyzwaniach, jakim stawiają czoło, będą niezawodne w zmiennym środowisku. Sportowe soczewki okularowe muszą uwzględniać fakt, że działasz w miejscu, gdzie swoje kaprysy manifestuje aura, praży słońce, refleksy odbite od śniegu lub fal powodują efekt olśnienia (potocznie – oślepiają), masz do czynienia z wilgocią, wodą, kurzem i pyłem, a do tego wykonujesz dynamiczne aktywności, które wymagają bacznej obserwacji otoczenia, precyzyjnej oceny odległości i szerokiego pola widzenia.

Funkcjonalne soczewki fotochromowe i soczewki polaryzacyjne

Okulary z soczewkami fotochromowymi to innowacja, dzięki której będziesz przygotowany na wszystkie warunki oświetleniowe bez konieczności zmiany okularów korekcyjnych na przeciwsłoneczne. Fotochromowe soczewki przyciemnią się pod wpływem promieni słonecznych i rozjaśnią, gdy wejdziesz do pomieszczenia. Natomiast polaryzacyjne soczewki okularowe uchronią Cię przed oślepieniem przez refleksy światła odbitego od gładkich powierzchni, śniegu czy wody. Zadbaj też o to, by Twoje soczewki sportowe charakteryzował wysoki stopień ochrony UV.

Idealne soczewki dla sportowców

Soczewki do okularów sportowych ze względu na to, że trafiają do ergonomicznych, zaokrąglonych opraw, same muszą charakteryzować się wysoką krzywizną, najlepiej by ochraniały nasze oczy przed czynnikami zewnętrznymi, a do tego dobór ich parametrów powinien uwzględniać inną ich pozycję względem oka. Soczewka dla sportowca powinna być też lekka i wyjątkowo odporna na uszkodzenia. W tej kategorii soczewek okularowych prym obecnie wiodą innowacyjne rozwiązania Seiko Optical: soczewki jednoogniskowe Seiko Curved oraz soczewki progresywne Seiko Curved X, które zapewniają doskonałą ostrość widzenia aż do krawędzi (zobacz: https://www.seikovision.com/pl/soczewki/sportowe/). Soczewki sportowe Seiko można dodatkowo poddać pełnej personalizacji: wybrać jeden z ponad 250 wariantów soczewek barwionych, by poprawić kontrast widzenia i postrzeganie kolorów, udoskonalić soczewki powłoką lustrzaną lub uszlachetnić innymi warstwami podnoszącymi funkcjonalność okularów.

Kolorowe soczewki dla lepszego kontrastu widzenia i oryginalnego wyglądu

Barwione soczewki do okularów to doskonała okazja, by Twoje okulary sportowe zyskały unikatowy charakter i prezentowały się tak wyjątkowo, jak tylko chcesz. Jednak kolorowe soczewki okularowe nie są jedynie oryginalną ozdobą. Kolor soczewek i stopień ich zabarwienia warto dostosować do celu, w jakim będziesz korzystał z okularów. Intensywniejsze zabarwienie potrzebne będzie do aktywności na śniegu czy nad wodą, a właściwy dobór koloru wspomoże Cię w uzyskaniu lepszego kontrastu widzenia i dogodnej percepcji barw. Na przykład pomarańczowe i żółte soczewki dobrze sprawdzą się, gdy uprawiasz strzelectwo lub jeździsz na nartach, a szare i zielone ułatwią Ci ocenę odległości. Poznaj wszystkie możliwości soczewek SEIKO.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here