Powiększanie ust – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

0
2431

Usta to jedne z najbardziej rzucających się w oczy elementów twarzy. Niestety wiele osób, w tym głównie kobiet, nie jest zadowolonych z ich wyglądu. Problemem może być nie tylko asymetria, nieodpowiedni kształt czy brak jędrności. Nierzadko pojawiają się również opadające kąciki oraz liczne zmarszczki w tej okolicy. Rozwiązaniem dla osób, które chcę zniwelować tego rodzaju mankamenty jest zabieg powiększenia ust. Jakie pytania najczęściej nurtują tych, którzy zastanawiają się nad jego wykonaniem? O czym warto pamiętać, aby uzyskać jak najlepszy efekt?

Wybieraj mądrze

Powiększanie ust należy obecnie do jednych z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Zważywszy na dostępność i coraz większą liczbę miejsc, gdzie można go wykonać, osoby niezadowolone ze swoich ust znacznie częściej decydują się na tego rodzaju czynności. Jeśli jednak zależy nam na jak najlepszych efektach, profesjonalnej opiece i bezpieczeństwie, podczas wyboru gabinetu kierujmy się przede wszystkim jego renomą. Nie bójmy pytać się o kompetencje i doświadczenie osób, które wykonają zabieg. Szukając w pełni nowoczesnej kliniki na wysokim poziomie we Wrocławiu, można skorzystać z usług smile.expert. Zawsze warto sprawdzić wcześniejsze opinie o danym gabinecie, aby zyskać pewność, że oddajemy się w ręce prawdziwych specjalistów.

ostrzykiwane

Tego nie rób przed zabiegiem

W większości gabinetów, w tym w smile.expert, powiększanie ust odbywa się poprzez wstrzyknięcie za pomocą cienkiej igły kwasu hialuronowego, który wypełni wolne miejsce pomiędzy komórkami. Choć nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się do zabiegu, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Dzień przed nie powinno się spożywać alkoholu, ani korzystać z usług solarium oraz sauny. Warto również zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Jeśli mamy tendencje do opryszczki, powinniśmy profilaktycznie zacząć stosować odpowiedni preparat antywirusowy na kilka dni przed i kilka dni po zabiegu. Czas stosowania i nazwę lęku poda lekarz wykonujący powiększenie ust podczas przeprowadzania wywiadu. Kolejne obostrzenie dotyczy leków przeciwzapalnych, a zwłaszcza aspiryny. Zrezygnujmy z ich przyjmowania przynajmniej kilka dni przed zabiegiem. W przeciwnym wypadku jesteśmy narażeni na mocniejsze krwawienie po ukłuciu. Aby uszczelnić naczynia krwionośne, można dodatkowo spożywać witaminę C. Niewskazane jest również palenie. Postarajmy się maksymalnie ograniczyć liczbę wypalanych papierosów, gdyż tytoń spowalnia procesy regeneracyjne.

W jakich sytuacjach nie powinno się przystępować do zabiegu? Najlepszym terminem dla kobiet będzie okres pomiędzy menstruacją. Zabieg w trakcie miesiączki nie jest wskazany. Muszą zrezygnować z niego również osoby z chorobami autoimmunologicznymi, dużymi problemami trądzikowymi, tendencjami do powstawania blizn, a także uczulone na jakikolwiek ze składników wstrzykiwanego preparatu. Powiększania ust nie wykonuje się także w trakcie przeziębienia, ciąży i w okresie karmienia piersią.

Na co jeszcze musisz się przygotować?

Przed wykonaniem zabiegu, lekarz znieczula ostrzykiwane miejsce, dzięki czemu cała czynność przebiega bezboleśnie. Należy jednak mieć świadomość, że tuż po jej zakończeniu, z dużym prawdopodobieństwem pojawi się opuchlizna, która może utrzymywać się przez kilka dni. Możliwe są również siniaki. Kobiety, które decydują się na zabieg nie powinny malować ust przynajmniej przez tydzień po, dodatkowo unikając przez kilka dni gwałtownych zmian temperatur. Z tego względu najlepiej zaplanować całość w takim terminie, aby nie nałożył się on np. z wyjazdem na wakacje czy zobowiązaniami zawodowymi. Najwygodniejszym rozwiązaniem byłoby zaplanowanie w tym czasie urlopu, przynajmniej na okres pierwszych dwóch dni. Należy również starać się nie dotykać ostrzykiwanych miejsc, aby uniknąć przenoszenia bakterii i wywierania nacisku na skórę. Dodatkowo unikajmy zbyt ekspresyjnych ruchów ustami, gdyż może to opóźnić proces gojenia się. Dobrym pomysłem będzie schładzanie tej okolicy, na przykład za pomocą kostek lodu.

Autor: redakcja https://smile.expert

[Głosów:9    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here