Czy zabieg depilacji laserowej może negatywnie wpłynąć na tatuaż?

0
3205

Depilacja laserowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Żeby jednak zabieg okazał się w pełni skuteczny i przyniósł oczekiwane skutki, koniecznie trzeba dostosować się do kilku zaleceń. Nie można między innymi przez pewien czas się opalać, czy stosować niektórych herbatek ziołowych. Powinno się również zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. W przypadku posiadanych tatuaży sytuacja staje się jednak nieco bardziej skomplikowana. Czy wykonanie zabiegu depilacji laserowej nie wpłynie negatywnie na jakość tatuażu? Co stanie się z naświetlonym przez laser barwnikiem ozdoby?

Wpływ depilacji laserowej na tatuaż

Zabieg depilacji laserowej jest niezwykle skuteczny, a co najważniejsze trwały. Dzieje się tak dlatego, że samo urządzenie pochłania melaninę, która jest głównym barwnikiem włosków, dzięki czemu wiązka lasera likwiduje cebulki niechcianego owłosienia. Wiązka lasera koncentruje się przede wszystkim na ciemnym kolorze, dlatego ta metoda okazuje się być najbardziej skuteczna w przypadku czarnych włosków.

Podobnie sytuacja wygląda podczas znajdujących się na ciele tatuaży. Proces powstawania rysunku na skórze polega na aplikowaniu wyrazistego pigmentu w wewnętrzną warstwę skóry. Podczas przeprowadzanej depilacji laserowej, urządzenie zachowa się więc identycznie jak w przypadku wychwytywania naturalnej melaniny włosków. Wiązka lasera nie tylko pochłonie barwnik znajdujący się w tatuażu, który znacząco zblednie, ale także może zniekształcić całą ozdobę nadając jej niezbyt estetycznego kształtu. Warto zauważyć, że bardzo podobnie wygląda sam proces likwidacji tatuażu. W tym przypadku jednak stosowane są nieco inne urządzenia oraz parametry lasera, dlatego osoby liczące na to, że podczas jednego zabiegu uda im się jednocześnie pozbyć ozdoby i owłosienia, mogą się mocno rozczarować.

Laser a tatuaż

Depilacja laserowa na tatuażu z pewnością okaże się niezbyt udana, a dodatkowo może zniekształcić posiadaną na ciele ozdobę. Po pierwsze, działanie lasera poważnie uszkodzi naskórek doprowadzając do tego, że skóra będzie mocno podrażniona i zaczerwieniona. W skrajnych przypadkach może także spowodować oparzenia, które będą skutkować wystąpieniem pęcherzy. Oczywiście z czasem takie krostki zejdą, jednak wraz z nimi może również zniknąć znaczna część pigmentu w tatuażu.

Dla osób, które posiadają tatuaż z pewnością jednak ważniejsze okaże się znaczące ryzyko uszkodzenia rysunku. W najłagodniejszym przypadku, laser może jedynie wchłonąć pewną warstwę barwnika doprowadzając do tego, że ozdoba nieco zblednie. Zdarza się jednak, że pigment rozleje się w wewnętrznej warstwie skóry, jednocześnie tworząc niezbyt estetyczne plamy wokół tatuażu. Szczególnie małe ozdoby są jednak narażone na całkowitą likwidację, pozostawiając po sobie jedynie czerwoną obwódkę.

Mam tatuaż – czy muszę wstrzymać się z wykonaniem depilacji laserowej?

Osoby, które posiadają tatuaż muszą przede wszystkim zwrócić uwagę na szczególną ochronę obszaru skóry, na którym znajduje się ozdoba. Warto odpowiednio wcześniej zakryć rysunek w taki sposób, aby wiązka lasera nie miała dostępu do danej części ciała. Można również pokusić się o zastosowanie różnych kosmetyków mających na celu skuteczną ochronę tatuażu. Najbezpieczniej jednak całkowicie zrezygnować z depilacji laserowej w miejscu, na którym znajduje się rysunek, na rzecz bardziej tradycyjnych sposobów usuwania zbędnego owłosienia.

Decydując się na depilację laserową, warto skorzystać z usług wyłącznie rekomendowanych salonów kosmetycznych. Dostępne w całej Polsce gabinety Depilacja.pl od wielu lat cieszą się uznaniem zarówno klientek, jak i klientów z każdego rejonu kraju. Wyjątkowa sterylność pomieszczeń, wykwalifikowany personel oraz najnowocześniejszy sprzęt to tylko jedne z nielicznych zalet, które spowodowały, że salony Depilacja.pl są tak popularne. Nie zwlekaj więc dłużej i już teraz zapoznaj się z pełną ofertą naszych gabinetów.

[Głosów:5    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here