Lipoliza iniekcyjna – zabieg na drugi podbródek i worki pod oczami

0
2813

Drugi podbródek czy worki pod oczami są defektem urody, który znacząco wpływa na atrakcyjność i urodę. Panie, które borykają się z takimi problemami, często czują są nieatrakcyjnie, mają kompleksy i niską samoocenę. Na szczęście z takimi defektami urody można sobie poradzić. Skuteczny zabieg likwidujący drugi podbródek czy worki pod oczami to lipoliza. Zabieg ten polega na redukcję nadmiernej tkanki tłuszczowej i opiera się na rozbijaniu komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna może być przeprowadzone za pomocą lasera lub ultradźwięków. Zobacz, na czym dokładnie polega lipoliza iniekcyjna i jakie efekty daje.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na rozkładzie trójglicerydu, który znajduje się w tkance tłuszczowej. W wyniku tego zabiegu kosmetycznego komórki tłuszczowe rozpadają się, a uwolnione z nich kwasy tłuszczowe i glicerol trafiają do krwioobiegu, a następnie są metabolizowane i wydalane z organizmu. Medycyna estetyczna lipolizę iniekcyjną wykorzystuje do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonuje się bez użycia skalpela, dzięki czemu jest mało inwazyjny i bezpieczniejszy niż tradycyjna liposukcja.

Rodzaje lipolizy

Lipoliza jest zabiegiem, który można wykonać na kilka sposobów. Wyróżnia się kilka typów lipolizy: ultradźwiękową, iniekcyjną oraz laserową. Każda z nich ma inne zastosowanie w medycynie estetycznej oraz wskazywana jest do innych zabiegów.

Lipoliza iniekcyjna czy liposukcja?

Lipoliza iniekcyjna często mylona jest z tradycyjną liposukcją. Pojęcia te używane są wymiennie, ale tak naprawdę oznaczają dwa różne zabiegi. Łączy je to, że obydwa pozwalają pozbyć się nadmiernego tłuszczu z wybranych obszarów ciała. Jednak liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, który wymaga niewielkiego nacięcia skóry i wprowadzenie igły ssącej do tkanki tłuszczowej. Tłuszcz odsysany jest pod ciśnieniem. Liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym, po którym konieczna jest rekonwalescencja. Należy też pamiętać, że liposukcja może powodować poważne skutki uboczne jak np. zniekształcenia na powierzchni skóry. Jej zaletą jest jednak to, że pozbywa się tkanki tłuszczowej skutecznie, a afery zabiegu widoczne są od razu po zabiegu.

Zabiegiem mniej inwazyjnym a równie skutecznym jest lipoliza iniekcyjna. Ma ona na celu rozpuszczanie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. W przeciwieństwie do liposukcji nie powoduje zniekształceń na skórze, a powikłania występują niezwykle rzadko.  Lipoliza iniekcyjna jest bezpieczna i skuteczna. Nie wywołuje efektu jo-jo, pozwala pozbyć się tłuszczu, który już nie powraca. Lipoliza jest więc alternatywą dla liposukcji, może być też jej uzupełnieniem.

Jak wygląda lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem krótkm. Trwa od 30 do 50 minut. Polega ona na wstrzyknięciu cienką igła w otłuszczone miejsce wyciągu z soli oraz soli żółciowej. W efekcie dochodzi do lipodestrokcji, czyli rozpuszczenia komórek tłuszczowych, które zastępowane są tkanką włóknistą. Powoduje to obkurczanie skóry w obrębie wykonanego zastrzyk. Zbędny tłuszcz transportowany jest do wątroby i usuwany w procesie metabolicznym. Jedynym znakiem, że lipoliza iniekcyjna się odbyła, jest zaczerwienienie i niewielkie opuchnięcie w miejscu wykonania zastrzyku. Może też pojawić się nieduży siniak. Objawy te znikają po 2 tygodniach.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej zazwyczaj powtarza się 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych. Ilość serii zależy od ilości tkanki tłuszczowej. W niektórych przypadkach lipoliza wykonywana jest tylko raz. Po wykonaniu zabiegu zalecane jest przeprowadzenie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe.

Efekty lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna pozwala na pozbycie się:

  • fałdek pod pośladkami,
  • tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud,
  • lekko zaokrąglonego brzuszka,
  • wałeczków na plecach i w okolicach pach,
  • grubego, otłuszczonego “byczego” karku,
  • tłuszczu na ramionach i kolanach.

Zabieg wykonuje się również w celu redukcji worków pod oczami, podwójnego podbródka oraz nadmiaru tłuszczu na policzkach tzw. chomików.

Kiedy można wykonać lipolizę iniekcyjną?

Lipoliza iniekcyjna nie może być wykonywana u osób otyłych i z nadwagą. Do zabiegu kwalifikowane są zazwyczaj osoby szczupłe, u których występuje nielekkie lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej. Tej nie można lub trudno jest się pozbyć za pomocą ćwiczeń i diety.

Przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej to: otyłość, ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, padaczka, zaburzenia immunologiczne, niewydolność wątroby i nerek, ostre stany zapalne, zaburzenia krzepliwości krwi, alergie na jaja i soję, które stanowią składniki wstrzykiwanego preparatu.

Lipoliza iniekcyjna – metoda na odchudzanie?

Należy pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, a jedynie sposobem na modelowanie sylwetki u osób szczupłych. Lipolizę stosuje się jedynie do redukcji tkanki tłuszczowej na mniejszych obszarach ciała. Osoby otyłe z nadmiarem tkanki tłuszczowej nie są więc skierowane na zabieg. W przypadku nadwagi można sięgać po inne zabiegi medycyny estetycznej.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here