Kolagen do twarzy – jak i kiedy stosować?

0
931

Kolagen to jeden z głównych i najważniejszych białek budujących nasze ciało. Znajduje się on w ścięgnach i stawach oraz w skórze. Jest on bardzo mocny i trwały dlatego sprawia, że nasze ścięgna nie pękają a skóra jest napięta. Jak widać białko to jest potrzebne nam pod wieloma względami. Nic więc dziwnego, że powstają takie produkty jak kolagen do twarzy. Jest to część ciała, która w największym stopniu ujawnia braki kolagenu.

Dlaczego właśnie kolagen naturalny?

Coraz bardziej świadomy konsument zaczyna zapoznawać się z składami stosowanych kosmetyków. W szczególności tych do twarzy. Reakcje alergiczne na tym obszarze są bowiem bardzo uciążliwe. Twarz to nasza wizytówka i chcemy o nią jak najlepiej zadbać. Dlatego czytając skład kolagenu do twarzy dobrej firmy nie zawiedziemy się. Taki produkt tworzy jedynie kolagen rybi, woda, stabilizatory, elastyna i kwas mlekowy. Jest to prosty skład, który opiera się na substancjach aktywnych. Brak tu zbędnych produktów, które nie dają od siebie nic dobrego podczas stosowania.

Dlaczego warto jest wybrać naturalny kolagen rybi? Według badań jest on najlepiej przyswajalnym kolagenem. Warto jest mieć tę świadomość ponieważ w popularnych drogeriach możemy zakupić produkty, na których widnieje informacja, że w ich skład wchodzi kolagen. Jeśli  jest on przemieszany z wieloma innymi składnikami i ma podejrzanie niską cenę, to możemy przypuszczać, że do produkcji takiego kosmetyku użyto kolagenu hydrolizowanego. Nie jest on w stanie w znaczący sposób wpłynąć na wygląd naszej skóry.

Kolagen do twarzy rybi natomiast posiada nieocenioną umiejętność dotarcia do głębokich warstw skóry. W efekcie pobudzane zostają fibroblasty, dzięki którym wzmaga się produkcja kolagenu. Jest on więc lekiem na skutki procesu starzenia się skóry. W naturalny sposób pobudza ją do działania.

Kiedy stosować?

Łatwo jest poznać, że skóra naszej twarzy potrzebuje zastrzyku energii. W największym stopniu objawia się to wraz z upływem lat. Gdy przekraczamy magiczną liczbę 25-ciu lat to niestety nie możemy liczyć na to, że nasz organizm nadal będzie wytwarzał takie same ilości kolagenu. Kolagen naturalny to idealny wybór, gdy na naszej twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. A najlepiej jest sięgnąć po niego wtedy, gdy przypuszczamy jedynie, że zmarszczki mogą niedługo się pokazywać. Ponadto, jednym z najpopularniejszych zastosowań kolagenu rybiego, jest aplikowanie go pod oczy. W związku z jego opisanymi powyżej właściwościami, jest on w stanie całkowicie zniwelować worki pod oczami.

Ciekawe jest również to, że kolagen do twarzy stosuje się w przypadku problemu, jakim są blizny potrądzikowe. Nic dziwnego. Posiada on właściwości spłycające, co sprawi, że blizny nie będą już tak widoczne oraz sprawdza się on idealnie w kwestii przebarwień na twarzy. Możemy być więc pewni, że kolagen rybi wyrówna koloryt skóry twarzy, wygładzi ją a tym samym pomoże pozbyć się niechcianych blizn potrądzikowych.

Jak stosować kolagen do twarzy i kiedy oczekiwać efektów?

Kolagen w formie żelu powinniśmy aplikować na całkowicie oczyszczoną, lekko wilgotną twarz. Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że produktu tego nie wcieramy w skórę, tylko wklepujemy. Efekty (jak przy każdym bardzo dobrym kosmetyku) nie przyjdą od razu. Kuracja jednym opakowaniem kolagenu naturalnego trwa zazwyczaj 4 miesiące. Przez ten okres zauważymy stopniowe poprawianie się stanu cery.

Dodatkowo pamiętajmy, aby zadbać o dostarczanie swojemu organizmowi odpowiedniej dawki witaminy C, która bierze czynny udział w tworzeniu się włókien kolagenowych. Takie podejście do całej kuracji pozwoli nam cieszyć się młodszą i promienną skórą twarzy.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here