Jak zadbać o szczupłą sylwetkę?

0
1394

Zdrowy styl życia staje się priorytetem dla coraz większej grupy osób. Zbilansowane posiłki i aktywność fizyczna pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu i pozwalają zgubić zbędne kilogramy. Poza tym, właściwe odżywianie i sport poprawiają samopoczucie. Warto więc wiedzieć jak zadbać o swoje ciało.

Właściwa dieta

Posiłki powinny być zbilansowane, czyli zawierać wszystkie niezbędne dla organizmu składniki. Poza tym, należy jeść w regularnych odstępach czasu, najlepiej co 3-4 godziny. Bardzo ważnym posiłkiem jest oczywiście śniadanie, które jest bazą energetyczną do rozpoczęcia dnia. Pierwsze posiłki tj. śniadanie i drugie śniadanie powinny zawierać więcej węglowodanów, a obiad, podwieczorek i kolacja – więcej białka. Świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków jest catering dietetyczny. Dzięki takiej usłudze dostajemy zestaw posiłków na cały dzień. W diecie pudełkowej menu jest dostosowane do potrzeb klienta. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala wykształcić zdrowe nawyki. Zamówienie posiłków jest szybkie i proste. Wystarczy wypełnić formularz online i wybrać odpowiedni dla siebie pakiet. Wiele firm proponuje nawet spotkania z dietetykiem, który pomaga dostosować menu do potrzeb klienta.

Aktywność fizyczna

Drugim filarem szczupłej i zdrowej sylwetki jest aktywność fizyczna. Najlepiej jest zająć się sportem, który będzie sprawiał nam satysfakcję. Bardzo popularne stało się bieganie i jazda na rowerze. Coraz więcej osób wybiera również siłownie i kluby fitness. Tego typu miejsca oferują swoim klientom karnety w atrakcyjnych cenach, nic więc dziwnego, że zainteresowanie treningami rośnie. Jeśli nie mamy czasu na wizyty w siłowni albo klubie fitness, możemy zaopatrzyć się w przyrządy i zaaranżować mini siłownię we własnym domu. Na pewno użytecznymi produktami będą hantle, ławeczka i orbitrek. Bardzo pomocny jest również atlas kulturystyczny, który pozwala wykonywać wiele ćwiczeń. Poza tym, warto zaopatrzyć się również w drążek i matę.

Porady dotyczące treningu siłowego

Przed każdym treningiem należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce, która pozwoli uniknąć kontuzji. Podczas treningu siłowego należy najpierw wykonywać ćwiczenia na duże partie mięśniowe: plecy, nogi, klatkę piersiową, a dopiero później na biceps, barki, łydki i brzuch. Ćwiczenia na wiele partii mięśniowych można wykonać wykorzystując atlas kulturystyka. Po treningu należy wykonać rozciąganie. Najlepiej jest łączyć trening siłowy i cardio, wówczas efekty ćwiczeń będą szybko widoczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here