Zdrowe odchudzanie? Jak to zrobić?

0
874

Efekt jojo, mnóstwo wyrzeczeń, niedobory składników odżywczych…współczesne media pełne są nieskutecznych wskazówek żywieniowych prowadzących do nieprzyjemnych konsekwencji i frustracji. Jak temu zapobiec? I jak wygląda zdrowy proces odchudzania? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Wsparcie specjalistów w procesie odchudzania

Na czym polega zdrowe odchudzanie? Przede wszystkim: na idealnym dopasowaniu do Twoich potrzeb! Dobra dieta powinna uwzględniać takie czynniki jak: stan zdrowia, przyjmowane leki, alergie, preferencje, tryb życia czy umiejętności kulinarne. Oczywiście, dodatkowo ważny jest odpowiedni deficyt kaloryczny, a także zbilansowane posiłki i zawartość wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jak widzisz, dieta odchudzająca musi uwzględniać wiele różnych elementów, o pomoc w jej ułożeniu warto więc zwrócić się do specjalisty. Pamiętaj, że dobry dietetyk to taki, który posiada wyższe, kierunkowe wykształcenie oraz doświadczenie w pracy z pacjentem. Dodatkowo, ważne jest również jego indywidualne podejście oraz wspieranie pacjentów w procesie zmiany diety i redukcji masy ciała.

Nie masz czasu na wizyty w poradni dietetycznej? Dietetyk online jest rozwiązaniem dla Ciebie! W Centrum Respo, zarówno wywiad żywieniowy, jak i monitorowanie postępów czy przekazanie jadłospisu i zaleceń żywieniowych odbywa się w formie zdalnej. Jak czytamy na: https://centrumrespo.pl, dieta z Metodą Respo jest przede wszystkim dopasowana do indywidualnych potrzeb i preferencji. Dodatkowo, w pakiecie otrzymujesz również dostęp do aplikacji – dzięki temu, dietę możesz ze sobą zabrać dosłownie wszędzie, napisać do swojego dietetyka, czy…wymienić posiłki w jadłospisie! Pamiętaj: to dieta ma się dopasować do Ciebie – a nie na odwrót!

Dieta to podstawa

Dlaczego spersonalizowana dieta online jest tak istotna? Wyobraź sobie, że otrzymany od dietetyka plan diety opiera się na produktach, na które nie możesz patrzeć, a posiłki są tak pracochłonne, że właściwie cały dzień musisz stać przy garach. Prawdopodobnie, nie będziesz mieć ochoty, aby stosować taki plan żywieniowy bardzo długo, a efekty znikną tak szybko, jak się pojawiły. Dobra dieta online to więc przede wszystkim dieta responsywna – dopasowana do indywidualnych potrzeb i preferencji. Dzięki temu, jej stosowanie staje się przyjemnością, a praca nad zmianą nawyków jest dużo łatwiejsza.

Dopasowana dieta to klucz do sukcesu, co jednak z deficytem kalorycznym? Oczywiście, podstawę procesu odchudzania stanowi odpowiednio dobrana ilość kalorii, nieco niższa niż zapotrzebowanie. Należy jednak pamiętać, że deficyt kaloryczny nie może być zbyt drastyczny – ekstremalnie niskokaloryczne diety prowadzą zwykle do niedoborów żywieniowych i kończą się efektem jojo. Przyjmuje się, że zdrowe odchudzanie to redukcja to 0,5-1% masy ciała tygodniowo. Jeżeli więc aktualnie ważysz 60 kg, w ciągu tygodnia Twoja waga powinna spadać o ok. 0,3-0,6 kg. W ten sposób, dieta nie tylko przestanie być drogą przez mękę, ale jej efekty pozostaną z Tobą na długie lata.

Nie zapomnij o treningu personalnym

Dieta ta podstawa, odchudzanie nie będzie jednak kompletne bez odpowiedniej dawki ruchu. Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna? Przede wszystkim, jest ona kluczowa w procesie spalania tkanki tłuszczowej, a także formowania tkanki mięśniowej. To właśnie tkanka mięśniowa jest odpowiedzialna za przyspieszenie przemiany materii, co ułatwia proces odchudzania oraz utrzymywanie pożądanej masy ciała. Nie masz czasu na wizyty na siłowni czy zorganizowane zajęcia sportowe? Trening w domu jest rozwiązaniem dla Ciebie! Możesz go wykonywać kiedy chcesz, gdzie chcesz, a dodatkowo nie musisz przejmować się ciekawskimi spojrzeniami innych. Ćwiczenia możesz dodatkowo dopasować do swoich celów oraz możliwości – przykładowo, trening siłowy w domu będzie świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą pobudzić rozwój tkanki mięśniowej. Pamiętaj: sport to zdrowie, a proces odchudzania bez aktywności fizycznej nie będzie w 100% skuteczny!

Wybierz wsparcie specjalistów

Twoim marzeniem jest skuteczne odchudzanie? Wybierz wsparcie wykwalifikowanych specjalistów dietetyki! Na https://centrumrespo.pl/dieta-online/ znajdziesz dokładny opis Metody Respo – co bardzo istotne, obejmuje ona nie tylko dokładny plan diety, ale także wsparcie trenera personalnego online. Do jej filarów należą ponadto praca nad nawykami żywieniowymi oraz stały kontakt z Opiekunem Celu – dietetykiem, który zajmuje się Twoją metamorfozą od początku do końca. Responsywna dieta, aktywność fizyczna oraz stałe wsparcie na drodze do wymarzonej sylwetki to kluczowe elementy każdej metamorfozy – warto o tym pamiętać, decydując się na współpracę z dietetykiem online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here