Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – kiedy jest potrzebny?

0
607

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy pozwala nabyć kompleksowe umiejętności i szeroką wiedzę niezbędną do tego, aby w sposób bezpieczny uratować czyjeś zdrowie lub nawet życie. Kiedy warto zdecydować się na takie szkolenie? Komu będzie ono najbardziej potrzebne? Podpowiadamy.

Co daje ukończenie kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy pozwala zdobyć szeroki zasób wiedzy niezbędny do tego, aby prowadzić bezpieczną akcję ratunkową przed przybyciem karetki. Osoba dysponująca certyfikatem ukończenia szkolenia jest w stanie precyzyjnie rozpoznać typowe objawy i podjąć odpowiednie kroki, które pozwolą uratować życie poszkodowanemu. Kursy przygotowują także do radzenia sobie w nietypowych sytuacjach jakie mogą mieć miejsce na przykład podczas wypadków komunikacyjnych. Jest to między innymi możliwość radzenia sobie ze stresem, strachem i lepsze opanowanie nawet w trudnych sytuacjach.

Warto zauważyć, że w ramach szkoleń każda osoba przechodzi test praktyczny podczas którego symulowane są zdarzenia zbliżone do tych, które mogą wydarzyć się realnie. Pozwala to więc przygotować każdego kursanta w sposób kompleksowy na nawet bardzo ekstremalne sytuacje. Kompleksowe szkolenie obejmuje także umiejętność posługiwania się sprzętem ratującym życie, między innymi zautomatyzowaniem defibrylatorem. Osoba po kursie wie w jaki sposób wykorzystać zestawy ratownicze i w jaki sposób przeprowadzić ich dezynfekcję.

Dla kogo kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Na kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy powinny zdecydować się osoby, które chcą posiadać wiedzę niezbędną do ratowania czyjegoś zdrowia i życia. Do wypadków komunikacyjnych i zasłabnięć dochodzi w dużych miastach nawet do kilku lub kilkunastu radzi dziennie. Możliwość udzielenia profesjonalnej i szybkiej pomocy jest więc kluczową kwestią na którą zwraca się uwagę. Coraz częściej mówi się o tym, że każda osoba dorosła powinna umieć udzielać pierwszej pomocy. Po specjalistycznym szkoleniu można nabyć wiedzę, która pozwala nieść pomoc w sposób bezpieczny dla poszkodowanego.

Kiedy warto ukończyć kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Warto zauważyć, że w przypadku niektórych stanowisk pracodawcy wręcz wymagają certyfikatu ukończenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Szukając na przykład zatrudnienia jako opiekunka do osób starszych, niepełnosprawnych lub dzieci w profesjonalnej agencji można w ten sposób zwiększyć swoje szansę na zatrudnienie. Oprócz tego większość służb mundurowych, takich jak na straż pożarna i policja, wymaga tych umiejętności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here