Jak utrwalić hybrydy suchym topem?

0
2160

Możesz go znać pod wieloma nazwami – top no wipe, dry top lub suchy top. Posiada on cechę, dzięki której skrócisz czas robienia hybrydy. To produkt, na którym nie pozostaje po utwardzeniu warstwa dyspersyjna. Dowiedz się, czym ona jest i w jaki sposób utrwalić stylizację za pomocą suchego topu.

Top hybrydowy ma wzmocnić stylizację, chronić ją przed zarysowaniami, urazami mechanicznymi  i przebarwieniami. Jest produktem wielozadaniowym i jednocześnie dopełnieniem stylizacji. Pozwala też wykonywać fantazyjne zdobienia i nakładać efekty na paznokcie. Możesz nim wykończyć również manicure żelowy i akrylowy. Zanim wybierzesz jeden z wielu topów, zastanów się, czy wolisz wersję klasyczną, czy na sucho, czyli no wipe?

Topy hybrydowe dobrane do stylizacji

Suchy top do paznokci hybrydowych okazał się na tyle popularny, że powstało wiele jego wariantów. Jeden z producentów hybryd Cosmetics Zone oferuje np. Top Glam & Glow Glitter – https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/Topy-hybrydowe/363. Posiada on wtopione srebrne lub wielobarwne brokatowe drobinki. Ten suchy top do hybryd sprawia, że zwykły lakier zyskuje dodatkowe zdobienie. Warto wziąć pod uwagę fakt, że wykonasz je szybciej i sprawniej, niż gdybyś używała specjalnych pyłków. Produkt ten powstał z myślą o okresie świątecznym i karnawałowym. Pasuje do eleganckich stylizacji.

Możesz wybrać również matowy top do hybryd, który zmienia wygląd lakieru i nadaje głębi jego barwie lub top “Let’s shine”, który wzmacnia efekt blasku na paznokciach.

Czym jest warstwa dyspersyjna?

To odrobinę lepka struktura paznokcia, która powstaje na nim nawet po utwardzeniu produktu hybrydowego w lampie. Pozostaje ona zarówno na bazie, lakierach kolorowych, jak i klasycznym topie. Jej najważniejszym zadaniem jest odpowiednie scalenie ze sobą poszczególnych warstw. Dyspersja może być problematyczna dla osób, które dopiero zaczynają samodzielnie wykonywać hybrydy. Mokra powierzchnia nie daje im pewności, czy warstwa została odpowiednio utwardzona w lampie UV/LED. Dyspersję można usunąć za pomocą wacika nasączonego cleanerem.

Paznokieć pokryty topem na sucho jest gładki, możesz go dotknąć, nie pozostawiając śladu i nie przyczepią się do niego żadne paproszki.  Nie zostaje na nim warstwa dyspersyjna. Stylizację możesz uznać za skończoną od razu po wyjęciu dłoni z lampy. To jeden krok mniej podczas wykonywania manicuru hybrydowego. Oszczędzasz czas i wykorzystywane produkty.

Jak aplikować suchy top do paznokci?

Po raz pierwszy kupiłaś suchy top do hybryd? Sprawdź, czy masz wszystko to, co jest potrzebne do zrobienia stylizacji i wypróbuj nowy produkt. Zacznij jak zwykle od usunięcia skórek, zmatowienia i odtłuszczenia płytki. Następnie tradycyjnie nałóż bazę i dwie lub trzy warstwy koloru. Utwardź każdą z nich w odpowiednim czasie (dla klasycznej bazy to ok. 30-60 sekund w lampie LED i ok. 2 minut w lampie UV, a dla koloru 30-60 sekund w lampie LED i 2-3 minuty w lampie UV). Jeśli zrobisz to niedbale i zbyt krótko, stylizacja nie będzie trwała. Nakładaj cienkie i precyzyjne warstwy produktów i uważaj, żeby nie zalać skórek. Za każdym razem pamiętaj o zabezpieczaniu wolnego brzegu paznokcia. Kiedy ostatnia warstwa lakieru będzie już naświetlona w lampie, możesz zaaplikować suchy top. Utwardź go ok. 30 sekund w lampie LED i ok. 2 minut w lampie UV. To by było na tyle, nie musisz już używać cleanera.

Topy hybrydowe chronią stylizację nawet przez 3 lub cztery tygodnie. Kiedy na paznokciach pojawi się odrost, będziesz mogła uzupełnić ubytki lub zdecydować się na nowy kolor i zacząć zabawę od nowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here