Depilacja laserowa bikini

0
1512

Czy uważasz, że golenie lub woskowanie jest nieefektywne, czasochłonne i pozostawia podrażnioną skórę? Jeśli jesteś zaniepokojona nadmiernym owłosieniem i chcesz cieszyć się gładkimi okolicami bikini, bez względu na porę roku, depilacja laserowa może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Decydując się na zabieg depilacji, możesz pożegnać się z woskiem, goleniem i trymowaniem. Dodatkowo znikną takie objawy jak bolesne, wrastające włoski, wysypki i krostki; pozostawiając skórę jedwabistą i pozbawioną zbędnego owłosienia.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa włosów diodą jest najnowszą technologią stosowaną w usuwaniu włosów i jest jednocześnie skuteczną oraz bezpieczną metodą uzyskania trwałego usunięcia owłosienia. Działa poprzez przepuszczenie światła laserowego przez skórę i rozgrzanie pigmentu we włosach. Ciepło następnie rozprzestrzenia się do mieszków włosowych, które podgrzewane do około 70 °C, zanikają. Temperatura korzeni włosów jest określona przez dawkę światła laserowego. Aby uzyskać optymalny wynik przy możliwie najmniejszym ryzyku wystąpienia działań niepożądanych, ważne jest dostosowanie dawki do skóry i koloru włosów. W porównaniu z innymi metodami usuwania włosów, ryzyko uszkodzenia skóry jest bardzo małe, częściowo dlatego, że wbudowany układ chłodzenia lasera diodowego chłodzi skórę podczas zabiegu.

Przed zabiegiem

Aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty, istnieją pewne wytyczne, których musisz przestrzegać przed zabiegiem z użyciem lasera:

  • Poinformuj klinikę o przyjmowanych lekach.

  • Powinnaś powstrzymać się od opalania na 4-8 tygodni przed i po zabiegu. Ciemniejsza karnacja skóry zmniejsza efekt depilacji i zwiększa ryzyko zmian pigmentu.

  • Zgól zbędne owłosienie dzień przed lub w dniu depilacji.

  • Nie woskuj ani nie rozjaśniaj włosów na cztery tygodnie przed zabiegiem. Laser działa tylko na mieszki włosowe zawierające włosy.

    Jak wygląda zabieg depilacji?

Depilacja laserowa bikini trwa od kilkunastu minut do godziny, w zależności od rozległości depilowanego obszaru. Optymalny efekt zabiegu można ocenić po wykonaniu od 4-8 powtórzeń. Powodem konieczności wykonania powtórnych zabiegów jest fakt, że laser uzyskuje dostęp tylko do aktywnych mieszków włosowych. Spoczynkowe mieszki włosowe są pozbawione pigmentu i dlatego nie są ogrzewane przez impulsy laserowe. 

Większość pacjentek doświadcza pulsów laserowych jako bezbolesnego, gorącego “strzału”. Wbudowany system chłodzenia łagodzi skutki zabiegu. Jeśli to konieczne, obszar bikini może zostać posmarowany maścią znieczulającą. Między kolejnymi zabiegami powinno upłynąć 4-8 tygodni, ponieważ jest to czas, w którym uśpione mieszki włosowe znów staną się aktywne. Niektóre pacjentki mogą stwierdzić, że po kilku zabiegach nagle nastąpił wzrost owłosienia. Wyjaśnienie jest takie, że pozostałe uśpione mieszki włosowe są “aktywowane” przez laser szybciej niż bez użycia lasera. Jednak fakt, że wiele mieszków włosowych zostało aktywowanych, nie jest czymś negatywnym, ponieważ oznacza to, że zawierają teraz pigmenty niezbędne do unicestwienia podczas następnej sesji depilacji laserowej.

Istotne jest także, że depilacja laserowa może zostać wykonana również podczas miesiączki.

Po zabiegu

Po zabiegu zwykle odczuwalne jest zaczerwienienie skóry i lekki obrzęk. W niektórych przypadkach widoczne są sporadyczne pęcherzyki, które znikają samoistnie w ciągu 48 godzin. Aby zminimalizować ryzyko zmiany pigmentu na skórze po depilacji laserem, ważne jest, aby chronić wydepilowaną okolicę bikini przed słońcem. Jest to szczególnie istotne w 4-8 pierwszych tygodni po zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here