Depilacja brazylijska – na czym polega i jak się ją wykonuje?

0
1875

Wraz z nadejściem ciepłych dni coraz więcej uwagi przykładamy do tego, jak wygląda nasze ciało. Jednym z zabiegów przygotowujących ciało na lato jest usuwanie zbędnego owłosienia. Depilacje można prowadzić samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. W tych drugim dużą popularnością cieszy się depilacja brazylijska. Ten zabieg pozwala pozbyć się włosków z miejsc intymnych i wykonywany jest za pomocą wosku. Chociaż depilacja brazylijska nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, to nie brakuje pań, które chcą się jej poddać. Sprawdź, na czym dokładnie polega depilacja brazylijska, gdzie ją wykonać oraz jak się do niej przygotować.

Depilacja brazylijska jest jedna z metod pozbywania się owłosienia intymnego. W trakcie zabiegu eliminowane są włoski z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Przy depilacji brazylijskiej przedstawia się zazwyczaj jedynie wąski pasek włosów nad łechtaczką. Owłosienie usuwa się za pomocą wosku lub pasty cukrowej. Sprawia to, że depilacja brazylijska jest dość bolesnym zabiegiem. Sam zabieg depilacji brazylijskiej jest znany od 1987 roku. Wtedy to 7 sióstr pochodzących z Brazylii w Nowym Jorku założyło pierwszy salon kosmetyczny, w którym wykonywano brazilian waxing.

Depilacja brazylijska – jak się do niej przygotować?

Depilację brazylijska można przeprowadzić na włoskach o długości minimum 0,5 centymetra. Aby takie urosły, wskazane jest niegolenie ich co najmniej przez 10 dni przed zabiegiem. Bezpośrednio przed depilacją skóry nie wolno natłuszczać, ponieważ może to utrudnić dokładne pozbycie się owłosienia.

Depilacja brazylijska – woskiem czy pastą cukrową?

Depilację brazylijską w tradycyjnym wydaniu przeprowadza się woskiem. Plastry z nim przykleja się i do włosków i do skóry, a następnie szybko odrywa. Takie działanie znacząco podrażnia skórę, a sam zabieg jest niezwykle bolesny. Alternatywą dla wosku jest pastą cukrową. Jest ona gęstsza niż wosk i dlatego dociera głębiej do mieszków włosowych. Plastry z nią przykleja się do włosków, a nie do skóry. Po zastygnięciu pasta cukrowa sama odchodzi, dzięki czemu nie podrażnia skóry. Depilacja brazylijska pastą cukrową jest mniej bolesna i bezpieczniejsza niż ta oparta na wosku. Zabieg z jej użyciem można przeprowadzać na skórze wrażliwej i alergicznej.

Jak wygląda depilacja brazylijska?

Przebieg zabiegu różni się w zależności od wybranej substancji usuwające owłosienie. W przypadku wosku najpierw nakłada się szpatułką rozgrzany płyn. Wosk ma temperaturę ok. 37 stopni Celsjusza i nakładany jest w kierunku porostu włosów. Przykrywa się go bawełnianym plastrem i pozostawia na kilka sekund, a następnie energicznie odrywa w przeciwnym kierunku. Włoski zostają usunięte wraz z czubkami.

W przypadku depilacji brazylijskiej pastą cukrową ciepłą masę nakłada się na skórę i czeka, aż zaschnie. Następnie podnosi się płaty zaschniętej pasty, jednocześnie wyrywając włoski wraz  z cebulkami.

Czy depilacja brazylijska boli?

Depilacja brazylijska jest uznawana za jedne z boleśniejszych zabiegów pozbywania się zbędnego owłosienia. Ból jest intensywny, ale krótkotrwały.  W przypadku mało sprawnego wykonywania depilacji może też dojść do uszkodzeń skóry i wdania się infekcji.

Depilacja brazylijska – efekty

Efektem depilacji brazylijskiej jest niemal całkowite (oprócz paska nad łechtaczką) pozbycie się owłosienia intymnego. Gładka skóra utrzymuje się do 2 miesięcy. Regularnie przeprowadzane zabiegi sprawiają, że włosy przerzedzają się i osłabiają, a przez to nie są tak mocne.

Jak pielęgnować skórę po depilacji brazylijskiej?

Depilacja brazylijska może podrażniać skórę, dlatego ważne jest jej odpowiednie pielęgnowanie. Po zabiegu zadbać trzeba przede wszystkim o nawilżanie wydepilowanych miejsc. Zalecane jest stosowanie olejków mocno nawilżających. Dla komfortu warto także przez kilka pierwszych dni nosić bezszwową bieliznę, nie będzie ona podrażniać miejsc intymnych.

Depilacja brazylijska – dla kogo?

Zabieg depilacji brazylijskiej co do zasady można wykonać u każdej osoby. Trzeba jednak pamiętać, że wyrywanie włosków z cebulkami może prowadzi do pękania naczynek krwionośnych. Jest więc on odradzany osobom, które borykają się ze słabymi naczynkami oraz chorobami skórnymi.

Ile kosztuje depilacja brazylijska?

Cena depilacji brazylijskie uzależniona jest od metody przeprowadzania zabiegu, salonu kosmetycznego oraz miasta. Średnie ceny tej metody depilacji to ok. 80 złotych dla depilacji woskiem i 150 złotych przy depilacji brazylijskiej pastą cukrową.

Depilacja brazylijska w domu – czy to możliwe?

W drogeriach i sklepach z kosmetykami w ostatnim czasie pojawiły się zestawy do samodzielnego wykonywania depilacji brazylijskiej. Trzeba jednak pamiętać, że przeprowadzenie tego zabiegu w domu jest ryzykowne. Dostęp do niektórych miejsc ciała jest znacznie utrudniony, przez co depilacja będzie niepełna. Wykonywanie depilacji brazylijskiej samodzielnie dostarcza też o wiele większego bólu. Należy również pamiętać, że nie sprawne posługiwanie się woskiem czy pastą cukrowa może prowadzić do naderwania skór, czy wręcz jej oderwania, co skutkować będzie podrażnieniami lub zakażeniami. O wiele bezpieczniej tę metodę depilacji przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here