Na czym polega i jakie są koszty mezoterapii?

0
2014

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki i inne oznaki starzenia się skóry, to jesteśmy w stanie zrobić wiele, aby je wyeliminować. Drogie kosmetyki czy wklepywanie kilka razy dziennie kremów przeciwzmarszczkowych to tylko część z tego, co możemy zrobić, aby opóźnić oznaki starzenia się. Aby je zahamować, można również postawić na zabiegi kosmetyki estetycznej. Ta przywraca skórze jędrność oraz elastyczność, niweluje zmarszczki czy opuchnięcia pod oczami. Zabiegiem, który doskonale sprawdza się w walce z pierwszymi bruzdami, jest mezoterapia. Trzeba jednak pamiętać, że mezoterapia to zabieg nie tylko dla osób z cerą dojrzałą. Świetnie sprawdza się przy usuwaniu szpecących blizn po operacji czy walce z cellulitem. Zobacz, na czym polega i jakie są koszty mezoterapii.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterpaia jest zabiegiem kosmetyki estetycznej. Wykonuje się ją w gabinetach odnowy biologicznej oraz profesjonalnych salonach kosmetycznych. Zabieg polega na aplikacji bezpośrednio do skóry lub tkanki podskórnej preparatu leczniczego lub kosmetycznego. Działanie wtłaczanej substancji dobierane jest indywidualnie, jednak zawsze ma ono również działanie rewitalizujące i odżywiające skórę. Substancja kosmetyczna podana jest w to miejsce, gdzie składniki odżywcze są aktualnie potrzebne. Dzięki temu efekt działania jest bardzo szybko widoczny, a ryzyko powikłań jest niewielkie. Mezoterapia jest również zabiegiem, który poprawia zdolności skóry do autoobudowy w obszarze, w którym wykonywany zabieg. Warto również wiedzieć, że mezoterapia traktowana jest jako zabieg zarówno estetyczny, jak i leczniczy.

Jak przebiega mezoterapia?

Mezoterapia opiera się na bezpośrednim wtłoczeniu składnika kosmetycznego pod skórę, dzięki temu nie ma konieczności jego zewnętrznego stosowania i zbytniego obciążania układu pokarmowego, które następuje przy dostarczeniu i przyswajaniu preparatów leczniczych. Aplikacja substancji wykorzystywanej w mezoterapii może odbywać się manualnie przy użyciu igły lub zespołu igieł lub za pomocą specjalnych nie wizyjnych urządzeń. To, w jaki sposób zostanie wykonana, zależy od tego, w jakim obszarze zabieg ma zostać zastosowany.

Rodzaje mezoterapii

Mezoterapię dzielimy ze względu na to, w jaki sposób będzie wykonywany zabieg. Wyróżniamy więc mezoterapię bezigłową oraz igłową. Ta pierwsza polega na aplikowaniu substancji za pomocą urządzeń wykorzystujących do działania prąd stały lub ultradźwięki. W przypadku sonoforezy następuje zwiększona przepuszczalność skóry, a zastosowane ultradźwięki pozwalają na aplikację preparatu regenerującego w głębokich warstwach skóry, przez co działa on dokładniej i szybciej. Przy mezoterapii bezigłowej wykorzystywane substancje są mniej gęste, przez co ich wdrożenie jest łatwiejsze.

Mezoterapię bezigłową można również przeprowadzać przy zastosowaniu jonów. Ich zadaniem jest transportowanie substancji leczniczej lub kosmetyczne w głąb skóry. Jonoforeza polega na stosowaniu specjalnych preparatów, które zawierają w swoim składzie cząsteczki pobudzone do penetrowania skóry za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd stały.

Drugim rodzajem tego zabiegu jest mezoterapia igłowa, czyli tradycyjna. Polega ona na nakłuwaniu igłą lub igłami za pomocą specjalnych głowic. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych do zabiegu wykorzystuje się też urządzenie, które kontroluje ilość, częstotliwość oraz głębokość wykonywanych manualnie nakłuć. Te różnią się od siebie w zależności od tego, jaki rodzaj zabiegu jest wykonywany, na jaką partię ciała i za pomocą jakiej substancji. Zabieg mezoterapii igłowej zawsze poprzedzony jest oczyszczeniem i wyjałowieniem skóry, a następnie jej perforowaniem. W kolejnym kroku rozprowadzana i aplikowana jest substancja oraz następuje jej wtłaczanie do powstałych w pierwszej części zabiegu kanalików. Mezoterapię igłową uzupełniania się specjalnych masażem, który ma za zadanie dokładnie i jak najgłębiej wtłoczyć substancję pod skórę. Mezoterapię stosuje się jako zabieg kosmetyczny, ale może być ona również zalecona przez lekarza jako terapia lecznicza.

Zalecenia do mezoterapii

Mezoterapia jest traktowana głównie jako zabieg kosmetyki estetycznej, jednak wykorzystują się ją również w dermatologii oraz medycznie ogólnej. Zabieg ten pomaga w usuwaniu blizn, leczeniu chorób związanych z nieregularną lub nieprawidłową pigmentacją skóry, leczeniu oparzeń, łojotoku, rozstępów czy nadmiernego wypadania włosów. Mezoterapia jest również wskazana jako wsparcie przy odchudzaniu i walce z cellulitem oraz do poprawienia lub naprawy kondycji skóry.

Ile kosztuje mezoterapia?

Cena mezoterapii uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim  wpływa na nią rodzaj zabiegu oraz typ stosowanej w jego trakcie substancji. Najpopularniejszym zabiegiem mezoterapii igłowej jest ten z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który poprawia ogólny wygląd skóry i ją nawilża. Za taki zabieg trzeba średnio zapłacić 300-500 złotych za jedna partię ciała. Trzeba jednak pamiętać, że aby mezoterapia przyniosła efekty, to należy ją powtarzać. Najlepiej jest wykonać serię zabiegów w dość krótkim odstępie czasu. Osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie, mogą skorzystać z wielu pakietów proponowanych przez gabinety kosmetyczne, wtedy cena pojedynczej mezoterapii wychodzi niżej. Tańsze od mezoterapii igłowej są również zabieg wykorzystujące urządzania emitujące ultradźwięki – seria 10 zabiegu w ich przypadku to koszt ok. kilkuset złotych. Ceny mogą się różnić w zależności od gabinetu kosmetycznego oraz miasta.  

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here