Czy warto stosować trening EMS?

0
1813

Trening EMS (Electical Muscle Stimulation) różni się zasadniczo od klasycznego treningu na siłowni. Polega on na elektrostymulacji całych grup mięśni, co daje zacznie szybsze efekty niż trening klasyczny. Trenign EMS pobudza wszystkie mięśnie, nawet mięśnie głębokie, co w przypadku konwencjonalnych ćwiczeń jest praktycznie niemożliwe.

Do treningu EMS potrzebne jest specjalistyczne wyposażenie, które składa się z kamizelki i specjalnych elektrod umieszczanych w odpowiednich partiach ciała. Trafiają do nich impulsy elektryczne o niskiej częstotliwości skutecznie pobudzając mięśnie. Trening EMS jest bardzo efektywny – wywołuje 150 skurczów mięśni więcej, niż konwencjonalne ćwiczenia pod okiem trenera. Dzięki temu,aby osiągnąć zadowalające rezultaty wystarczy skorzystać z treningu EMS tylko 20 minut – raz w tygodniu.

Jak rozpocząć trening EMS?

Należy umówić się na spotkanie z trenerem. Podczas spotkania zostanie przeprowadzany szczegółowy wywiad medyczny, a także wspólne określenie celu treningu  – może to być utrata wagi, wzmocnienie określonych grup mięśni, rekonwalescencja po urazach i kontuzjach lub po prostu ogólna poprawa kondycji i sprawności organizmu. Kolejnym etapem jest staranne przeprowadzenie badań  -analizy składu ciała, które określi stosunek masy mięśniowej do tłuszczowej ciała, zawartość wody i wiele innych czynników. Na podstawie uzyskanych danych trener sporządza wytyczne do indywidualnego treningu dopasowanego nie tylko do oczekiwań klienta ale również do jego stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań. Duże doświadczenie i tysiące zadowolonych klientów ma Studio Synergy z Krakowa. Trenerzy Studia Synergy zajmowali się wieloma znanymi i utytułowanymi polskimi sportowcami. Studio posiada najnowszą, certyfikowaną aparaturę do przeprowadzania treningów EMS. Treningi spełniają normy bezpieczeństwa DIN 33961-5 oraz zasadę SafetyFirst.

Dla kogo przeznaczony jest trening EMS?

W zasadzie dla każdego, kto nie ma szczególnych, zdrowotnych przeciwwskazań. Trenować mogą zarówno osoby, które uprawiają aktywnie sporty i trenują w konwencjonalny sposób (jednak w tym przypadku konieczna jest konsultacja w celu uniknięcia nadmiernego obciążenia mięśni i zachowaniu przerwy do ich regeneracji) jak i osoby dla których trening EMS jest jedyną formą aktywności. Ponieważ w treningu EMS nie stosuje się żadnych obciążeń ćwiczyć mogą również osoby starsze, osoby po kontuzjach, kobiety po porodzie. Trening EMS stosowany zaledwie 20 minut w tygodniu pomaga efektywnie pozbyć się nadwagi i poprawić kondycję bez forsownych i obciążających stawy i mięśnie ćwiczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here