Czy laser q-lipo jest skuteczny?

0
1022

Rozwój technologii jest szczególnie widoczny w kosmetologii i medycynie estetycznej. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań jest wymuszanie niejako na producentach, ponieważ postęp w innych dziedzinach jest ogromny. Dzięki temu dziś w gabinetach medycyny estetycznej możemy spotkać wiele urządzeń, o których ciężko było nawet pomarzyć jeszcze kilka lat temu. Jednym z najnowszych wynalazków jest laser q-lipo, który pozwala znacznie rozszerzyć placówek o nowe zabiegi. Czym jest laser q-lipo? Jakie efekty daje? Do czego jest wykorzystywany?

Laser diodowy q-lipo – nowoczesne urządzenie podnoszące komfort zabiegów

Laser q-lipo to innowacyjne urządzenie, które nazywane jest także zimnym laserem, który podczas działania emituje światło o wartości 658 nm. Przeznaczony jest on do przeprowadzania nieinwazyjnej lipolizy. Zabiegi, które wykonuje się przy wykorzystaniu q-lipo są niezwykle skuteczne i zapewniają utratę nawet kilku centymetrów w obwodzie, przy czym nie uszkadzają takich tkanek jak skóra, naczynia krwionośne czy nerwy.

(https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lipolasery/ – laser q-lipo)

Sprzęt q-lipo pozwala w sposób kontrolowany i nieinwazyjny wymodelować praktycznie każdą partię ciała, na której zalega nadmiarowa tkanka tłuszczowa. Czas trwania zabiegu z wykorzystaniem lasera jest indywidualnie dobierany przez urządzenie. Lekarz specjalista musi do niego wprowadzić tylko wszystkie niezbędne informacje o kliencie jak na przykład fototyp skóry. Zazwyczaj zabieg trwa około dwudziestu minut.

Efekt fotobimodulacji – skuteczność zabiegu z wykorzystanie lasera q-lipo

Efekt fotobiomodulacji jest podstawą nieinwazyjnej lipolizy laserowej. Polega on na pobudzeniu komórek tkanki tłuszczowej, co doprowadza do większej przepuszczalności błon komórkowych. W skutek zaistnienia tych zmian komórka tłuszczowa pozbawiana zostaje swojego okrągłego kształtu, a tłuszcz znajdujący się w jej wnętrzu stopniowo się uwalnia. Zwiększone zasoby trójglicerydów, które powstają po rozpadzie na kwasy tłuszczowe i glicerol wnika do przestrzeni międzykomórkowej, a następnie jest metabolizowana i staje się dodatkowym źródłem energii.

Zabieg z wykorzystaniem lasera q-lipo gwarantuje utratę kilku centymetrów, nie uszkadzając przy tym tkanek wokół jego oddziaływania. Światło emitowane przez zimny laser przenika przez skórę i oddziałuje tylko i wyłącznie na tkankę tłuszczową. Podczas zabiegu wykorzystuje się jednocześnie laser biostymulacyjny, który umieszczany jest w okolicach węzłów chłonnych, dzięki czemu stymulowany jest układ limfatyczny.

Modelowanie sylwetki ciała przy pomocy lasera q-lipo

Laser q-lipo pozwala więc na modelowanie sylwetki w sposób nieinwazyjny, co tylko sprawia, że atrakcyjność zabiegu z jego wykorzystaniem staje się coraz większa. Ponadto kuracje jest zupełnie bezbolesna, a skóra po niej nie jest nawet zaczerwieniona, ani nie ma żadnych podrażnień. Laser q-lipo pozwala w szybki, kontrolowany i nieinwazyjny sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, która zalega w dowolnej partii ciała. Zabieg z jego wykorzystaniem przeznaczony jest dla osób z miejscowym nadmiarem tłuszczu, który mimo zastosowanej diety i ćwiczeń nie chce zniknąć.

Urządzenie q-lipo jest więc całkowicie bezpieczne i daje długotrwałe rezultaty, których osiągnięcie w żaden inny sposób nie jest możliwe. Nie oznacza to wcale, że powinny się na niego zapisywać osoby, które mają szansę pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy innych metod naturalnych. Podstawą jest zdrowy tryb życia, do którego zalicza się prawidłowe odżywianie i regularne uprawianie sportu.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here