Suszarka bębnowa a alergia

0
7327

Jeśli jesteś uczulony na gluten, laktozę czy orzeszki ziemne, musisz po prostu unikać tych produktów w codziennego diecie. W przypadku, gdy alergię wywołują pyłki, kurz czy roztocza ważne jest o zachowanie odpowiedniej czystości w domu i wyeliminowanie alergenów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wiele z nich codziennie gromadzi się na naszych ubraniach. Na szczęście nowoczesne sprzęty AGD mogą pomóc pozbyć się szkodliwych czynników. Należą do nich nie tylko pralki, ale również suszarki bębnowe do ubrań.

Czy suszarka bębnowa jest przyjazna dla alergików?

Większość osób suszy pranie w domu, rozwieszając je na przenośnych suszarkach. Sprawia to, że w pomieszczeniach gromadzi się duża ilość wilgoci, co nie jest korzystne dla ubrań, gdyż szybko mogą nabrać nieprzyjemnego zapachu stęchlizny. To jednak nie wszystko. Gromadząca się w domu wilgoć stwarza znakomite warunki do rozwoju pleśni i grzybów, które mogą wywoływać alergię, prowadzić do zapalenia dróg oddechowych, a nawet powodować astmę. Dlatego podczas korzystania z tradycyjnych suszarek zalecana jest dodatkowa wentylacja i wietrzenie pomieszczeń, jednak czasami i to nie przynosi pożądanych efektów. Warto zatem zapobiegać niż rozwiązywać problemy i od razu zaopatrzyć się w suszarkę kondensacyjną do ubrań. Jest to praktyczne i wygodne urządzenie, które oddaje do pomieszczenia dużą ilość ciepła, więc znika problem z nadmierną wilgocią.

suszarka bębnowa dla alergików

Suszarka bębnowa a alergia

Elektryczne suszarki do ubrań są w stanie nie tylko szybko wysuszyć ubrania, ale również usunąć z nich potencjalne alergeny. Należy pamiętać, że bakterie i drobnoustroje giną w wysokiej temperaturze – zazwyczaj wystarczająca okazuje się temperatura 60°C. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni program suszenia. Najlepsze suszarki dla alergików to takie, które oferują antyalergiczny program suszenia – znajdziemy go m.in. w suszarkach marki Bosch, Siemens czy Amica. Taki program suszy ubrania w bardzo wysokiej temperaturze, dzięki czemu skutecznie pozbywa się alergenów. Należy jednak pamiętać, że wysoka temperatura może uszkadzać delikatne tkaniny. Dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzać znaki na metce, aby wiedzieć, jakich ubrań nie suszyć w suszarce bębnowej.

Wybierając suszarkę bębnową, alergicy powinni też zwrócić uwagę na dostępność programów parowych. Dzięki temu, że wykorzystują one naturalną moc pary wodnej, odzież staje się miękka, puszysta i bardzo przyjemna w dotyku. Pamiętajmy również o tym, że para wodna jest naturalnym środkiem czyszczącym, gdyż skutecznie zabija niebezpieczne bakterie i neutralizuje przykre zapachy. Suszarka z programem parowym może więc skutecznie wspomóc osoby, które cierpią z powodu alergii.

Nie wszyscy wiedzą, że jedną z funkcji suszarki jest usuwanie z tekstyliów sierści zwierząt, która jest dość silnym alergenem. Suszenie bębnowe dosłownie wydmuchuje sierść z materiałów, która następnie gromadzi się w specjalnym filtrze. Zazwyczaj do usunięcia sierści zwierząt wystarczy zaledwie 10-minutowy cykl suszenia. Warto dodać, że suszarki kondensacyjne usuwają z ubrań nie tylko sierść, ale również pyłki i kłaczki.

Suszarki bębnowe

Suszarki bębnowe, podobnie jak pralki z programami antyalergicznymi, będą dobrym rozwiązaniem dla alergików. Powinny z nich korzystać także osoby, które mają delikatną skórę, wrażliwą na otarcia i podrażnienia. Duży wybór obu tych urządzeń oferuje sklep internetowy Inlago.pl. w jego asortymencie znajdują się też inne sprzęty AGD, które staną się sprzymierzeńcami w walce z alergią. Należy jednak pamiętać, że samo użytkowanie sprzętów AGD nie sprawi, że z otoczenia znikną potencjalne alergeny. Ważne jest również stosowanie detergentów hipoalergicznych i dbanie o czystość w mieszkaniu.

[Głosów:35    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here