Czy zagęszczanie włosów jest skuteczne?

0
2869

Problemy związane ze słabymi włosami dotykają wielu kobiet oraz mężczyzn. O ile jednak w przypadku panów przejście na krótką fryzurę lub nawet całkowite obcięcie włosów nie jest szczególnie kłopotliwe, to w przypadku pań takie rozwiązanie zwyczajnie nie wchodzi w grę.

  1. Popularne problemy z włosami
  2. Domowe sposoby zagęszczania włosów
  3. Gęste włosy dzięki włóknom keratynowym

Jeżeli więc narzekasz na stan swoich włosów, nowoczesne metody zagęszczania mogą okazać się najlepszym wyborem.

Popularne problemy z włosami

Przyczyny problemów z wypadającymi włosami mogą być bardzo zróżnicowane, dlatego czasami trudno jest wyeliminować źródło problemu. Na początek warto zrezygnować z tych składników odżywczych, które negatywnie wpływają na kondycję włosów. Są to przede wszystkim alkohol, tłuszcze powstające podczas smażenia mięsa, cukry oraz kawa (szczególnie spożywana w większych ilościach). W zależności od stopnia łysienia, skuteczna terapia może wymagać aż kilkunastu miesięcy, na co kobiety nie zawsze mogą sobie pozwolić. W końcu każda z pań chce wyglądać ładnie na co dzień. Co zatem należy zrobić, aby przyśpieszyć efekty i wyeliminować wypadanie włosów?

Domowe sposoby zagęszczania włosów

Pierwszym krokiem – oprócz wyeliminowania nieodpowiednich składników diety – może być przetestowanie domowych sposobów. Ich skuteczność jest jednak uzależniona od rodzaju łysienia, dlatego najlepiej sprawdź opisy i opinie na temat kilku metod, aby wybrać taką, która w twoim przypadku będzie najlepsza. Większość kobiet decyduje się na olejowanie włosów, stosowanie wcierek z kozieradki oraz pielęgnację z wykorzystaniem kolagenu. Takie metody, w połączeniu z dobrą i zdrową dietą (a więc bogatą w cynk, aminokwasy siarkowe, magnez, krzem i żelazo), z pewnością pozwolą ci uzyskać efekty w postaci gęstych włosów, które będą przyciągały spojrzenia.

Gęste włosy dzięki włóknom keratynowym

Jeżeli jednak zależy ci na jak najszybszym odzyskaniu pięknej fryzury, powinnaś sięgnąć po nanowłókna do włosów. W przeciwieństwie do pozostałych metod – zarówno tych domowych jak i usług świadczonych przez gabinety medycyny estetycznej – preparaty z włóknami keratynowymi pozwalają uzyskać błyskawiczny efekt. Takie zagęszczenie włosów wiąże się jednak z koniecznością spełnienia dwóch warunków. Jednym z nich jest umiejętne zastosowanie preparatu, dlatego najpierw powinnaś poćwiczyć przed lustrem. Drugim natomiast korzystanie wyłącznie z porządnych produktów, szczególnie że chociaż w sprzedaży można obecnie znaleźć wiele środków z nanowłóknami, to w praktyce tylko kilka firm zapewnia najwyższą jakość, która pozwoli uzyskać oczekiwane efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here