Przełomowe odkrycie – kolagen rybi

0
825

Kolagen w głównej mierze odpowiedzialny jest za odpowiednią elastyczność skóry. Wraz z wiekiem jego produkcja w organizmie zmniejsza się, przez co skóra traci swoją jędrność oraz elastyczność. Dlatego bardzo często kosmetyki przeciwstarzeniowe posiadają w swoim składzie właśnie kolagen. Jeszcze do niedawna w świecie medycyny oraz kosmetologii najczęściej wykorzystywany był kolagen odzwierzęcy. Pozyskuje się go ze skóry oraz ścięgien zwierząt. Bardzo popularny był także kolagen cielęcy. Jednak to kolagen rybi, nazywany także kolagenem morskim, stał się przełomowym odkryciem.  Badania pokazały, że to właśnie on jest najbardziej naturalny, ale co najważniejsze ma skład najbardziej przypominający kolagen ludzki. Sprawia to, że kosmetyki oraz suplementy są dużo bardziej skuteczne.

Formy kolagenu rybiego

Na rynku dostać można kolagen morski pod trzema postaciami – tabletek musujących, które rozpuszcza się w wodzie, w formie standardowych tabletek oraz w formie proszku, który można dodawać do picia lub do jogurtów. Każda z form posiada zarówno wady, jak i zalety. W zależności od własnych upodobań, preferencji oraz potrzeb każdy można wybrać taką formę, która będzie dla niego w najlepszy sposób przyswajalna. Tabletki musujące oraz proszek z całą pewnością są czymś innym. W prosty i łatwy sposób można dostarczyć do organizmu tak bardzo ważne składniki, które w dużej mierze wpływają na nasz wygląd.

Właściwości kolagenu rybiego

Naturalny kolagen rybi wykazuje szereg ważnych właściwości takich jak: redukuje cellulit, poprawia kondycję skóry, zmniejsza ból stawów, wzmacnia paznokcie oraz włosy, redukuje rozstępy, poprawia cerę oraz skórę, opóźnia procesy starzenia się, nawilża.

Więcej na ten temat na https://www.firia.pl/kolagen-rybi-morski/

Uwagę warto zwrócić także na to, aby kolagen rybi w swoim składzie posiadał witaminę C, która w dużej mierze wpływa na produkcję nowego kolagenu w skórze człowieka. Dzięki temu podajemy organizmowi podwójną dawkę kolagenu. Ważne jest więc, aby przy wyborze odpowiedniego kolagenu morskiego patrzeć na jego skład. Dzięki temu organizm będzie przyjmował jak najwięcej najlepszych składników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here