Terapia kolagenowa Linerase – co to jest i do czego się stosuje?

0
1006

Terapia kolagenowa Linerase to nowoczesna i bezpieczna metoda, która przywraca elastyczność skóry i redukuje zmarszczki. Zabieg polecany jest dla osób, które zauważyły oznaki starzenia, ale mogą też z niego skorzystać młode osoby przed 30 rokiem życia w celu  zachowania jak najdłuższej zdrowej kondycji skóry. W przypadku cery z widocznymi oznakami starzenia terapia kolagenowa odmładza, regeneruję oraz przywraca jej napięcie i elastyczność. Zabiegi mogą być wykonywana nawet na najdelikatniejszej skórze twarzy i całego ciała. Najczęściej zalecany jest do stosowania w okolice ust, oczu, szyi, dekoltu, brzucha i na grzbietach dłoni. Linerase doskonale sprawdza się też w terapiach leczniczych. Stosuje się go w leczeniu blizn, zmian potrądzikowych i rozstępów. Terapie kolagenową Linerase wykonuję się w gabinetach medycyny estetycznej.

Na czym polega terapia kolagenowa Linerase?

Kolagen jest ważnym składnikiem organizmu odpowiedzialnym za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Wraz z upływem czasu jego produkcja maleje, co wpływa na starzenie się komórek. Około 30 roku życia powoli zaczyna brakować kolagenu w organizmie i skóra staje się słabsza i mniej stabilna. Zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, skóra zaczyna wiotczeć, a kontur twarzy znacznie opadać. Wszystko zachodzi bardzo powoli aż do momentu menopauzy, kiedy włókna kolagenowe znacznie zmniejszają proces produkcji.

Najskuteczniejszą metodą w walce z utratą tego ważnego składnika jest terapia kolagenowa Linerase. Na ten moment jest to jedyny najbardziej skuteczny  atelokolagen typu I, który można stosować w przypadku najdelikatniejszych okolic twarzy oraz ciała. Stymuluje on produkcję nowych fibroblastów, które prowadzą do wytwarzania nowych włókien kolagenowych, czego efektem jest lepsza kondycja skóry, a co za tym idzie – młody wygląd. Terapia kolagenowa Linerase cieszy się ogromną popularnością, a w środowisku lekarskim zyskał miano wysoce skutecznego produktu w walce ze starzeniem się skóry.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przypomina klasyczną mezoterapię. Przed jego wykonaniem pacjent zostaje znieczulony, dzięki czemu jest bezbolesny. Preparat wstrzykiwany jest co 2-3 cm i jedna ampułka pozwala wykonać zabieg na czterech okolicach ciała: twarzy, szyi, dekoltu oraz powierzchni grzbietowej dłoni. Po jego wykonaniu powinno się zrobić delikatny masaż twarzy. Skóra może być lekko zaczerwieniona i może występować pieczenie, obrzęk, bądź swędzenie. Wszelkie niedogodności mogą utrzymywać się do 2 tygodni od zabiegu. Wolno jednak wykonywać makijaż. Po terapii kolagenowej Linerase nie wolno stosować innych zabiegów laserowych, głębokich peelingów oraz dermabrazji.

Efekty terapii kolagenowej

Pierwszych efektów można się spodziewać już kilka dni po pierwszej wizycie. Jednak zaleca się przeprowadzenie pełnej kuracji, która obejmuje 2-4 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie. Dopiero po tym czasie, możemy zobaczyć ostateczny efekt regeneracji, elastyczności i ujędrnienie skóry. Efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy, jest to zależne od stylu życia np. nieodpowiednia dieta, stosowane używki czy narażenie skóry na promieniowanie UV.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi są bezpieczne i mogą być stosowane na każdym typie cery oraz u osób w każdym wieku. Preparat nie skutkuje działaniami niepożądanymi i nie wywołuje uczuleń, alergii czy innych reakcji układu odpornościowego. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, które dyskwalifikują pacjenta do wykonania terapii kolagenowej Linerse. Są to:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroba nowotworowa,
  • aktywny stan zapalny skóry,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • niewyrównana cukrzyca.

Więcej na www.klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here