Stomatologia estetyczna – warto czy nie? Niewłaściwy gabinet może nas wiele kosztować!

0
1053

Ładny uśmiech stał się synonimem sukcesu, a zdrowe zęby świadczą o dbaniu o siebie. Nic więc dziwnego, że stomatologia estetyczna zyskuje na popularności. Tylko czy to na pewno dobry pomysł? Okazuje się, że wiele zależy od specjalisty. Podpowiadamy, jakiego wybrać.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Zgodnie z najprostszą, najbardziej ogólną definicją stomatologia estetyczna jest grupą zabiegów, które mają na celu poprawienie wyglądu zębów. Nie jest to leczenie zębów, a jedynie ulepszenie wizualnego stanu uzębienia. W zakres zabiegów stomatologii estetycznej może wchodzi np. zmiana koloru zębów, usunięcie przebarwień czy poprawa kształtu.

Do najpopularniejszych zabiegów należą:

  • skaling zębów (usuwanie kamienia nazębnego),
  • wybielanie zębów,
  • licówki (zmiana kształtu).

Co może pójść nie tak?

Stomatologia estetyczna nie jest leczeniem, więc wydaje się, że wiąże się z nią niewielkie ryzyko. To jednak błędne założenia, bo tak samo jak w przypadku lekarza medycyny estetycznej, niewykwalifikowany stomatolog może pogorszyć stan uzębienia, zamiast go polepszyć.

Co więcej, błędy w stomatologii estetycznej bywają bardzo bolesne. Do takich sytuacji dochodzi szczególnie wtedy, gdy lekarz nie zweryfikuje stanu uzębienia lub po prostu zignoruje pozornie “niewielkie” problemy. Zabiegów estetyzujących nie można wykonywać na chorych zębach lub gdy występują stany zapalne. Taki błąd może w konsekwencji pogorszyć sytuacji, a konsekwencją może być np. nadwrażliwość zębów odczuwana nawet podczas oddychania.

Jaki gabinet stomatologii estetycznej wybrać?

Załóżmy, że interesuje Cię dobry gabinet stomatologiczny w Warszawie. Liczba takich miejsc w stolicy jest duża, a weryfikacja jakości świadczonych usług może być problematyczna. Po czym poznać, że stomatologia estetyczna w danym gabinecie się opłaca?

Przede wszystkim warto zapoznać się z opiniami klientów. Pamiętaj jednak, że nie zawsze brak ocen w sieci równa się złym ocenom. W takim przypadku warto sprawdzić opinie o lekarzach pracujących w gabinecie. Np. stomatologia estetyczna w Warszawie ZLILI Clinic nie ma zbyt wielu ocen w Internecie, ale jej lekarze już tak i są to głównie dobre oceny. Oznacza to, że taki gabinet stomatologiczny w Warszawie jest najpewniej dobrym wyborem.

Kolejną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę, jest oferta. Rozbudowana i uwzględniająca nowoczesne metody świadczy o tym, że w gabinecie pracuję wykwalifikowani specjaliści, nadążający za rozwojem technologii.

A na koniec warto podkreślić jeszcze jedno – jeśli już szukasz gabinetu stomatologicznego, pamiętaj, aby nie wybierać pierwszego lepszego. Daj sobie czas na weryfikację oferty i upewnij się, że Twoje zęby są zdrowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here