Jak skutecznie przejść na zdrowe odżywianie

0
1712

Przejście na zdrowe odżywianie to jedno z najczęstszych postanowień noworocznych i jedno z najmniej skutecznych. Niestety, zazwyczaj nasz motywacja pada przed nadejściem lutego. Jeśli chcesz się zdrowiej odżywiać i zadbać o swój organizm, nie czekaj do stycznia, zacznij juz dziś! Podpowiemy ci kilka sposobów, dzięki którym wprowadzisz w swoim życiu trwałe zmiany z korzyścią dla swojego zdrowia. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/sprawdz-co-mozesz-zrobic-zeby-odzywiac-sie-zdrowiej/

Małe kroki – wielki sukces

Najskuteczniejszym sposobem na dokonywanie trwałych zmian w swoim życiu jest wprowadzanie ich pojedynczo, w odpowiednich odstępach czasu i stopniowe wchodzenie na wyższy, trudniejszy poziom. Jeśli postanowisz na raz wywrócić swoją dietę do góry nogami, to szanse, że ten nowy ład się utrzyma choć miesiąc są niewielkie. Wszystko dlatego, że nasz organizm potrzebuje czasu, by zaakceptować pewne zmiany i się do nich dostosować. Łatwiej będzie ci osiągnąć swój cel, jeśli zaczniesz od najprostszych nawyków. Zastanów się, z czego najłatwiej jest ci zrezygnować i po prostu to zrób. Po dwóch tygodniach wejdzie ci to juz w krew. Poczujesz satysfakcję i motywację do kolejnych zmian. 

Woda – źródło zdrowia

W wielu przypadkach najprościej jest zacząć od wody.  To główny budulec naszego organizmu, bez niej nasze funkcjonowanie i samopoczucie znacząco spada. Jeśli nie lubisz smaku wody, podrasuj go czymś zdrowym – miętą, limonką. Jeśli uwielbiasz kolorowe napoje gazowane i pijasz je hektolitrami – stopniowo zastępuj je wodą, zaczynając od jednej szklanki. Jeśli mało pijesz w ciągu dnia, zacznij dzień od szklanki wody i już jesteś do przodku o 250 ml.

Mniej soli, więcej przypraw

Od dzieciństwa jesteśmy przyzwyczajani do słodkiego i słonego smaku, dlatego rezygnacja z tych dodatków jest dla nas tak trudna. Zacznij więc od tych potraw, które mniej potrzebują solenia, na przykład świeże warzywa. Posyp pomidora czy ogórka mieszanką przypraw. 

Zdrowe przekąski

Uwielbiasz przegryzać w ciągu pracy czy wieczorem, oglądając serial? Trudno będzie to zmienić drastyczna metodą. Zanim nauczyć się nie podjadać, zastąp paluszki i krakersy ich zdrowszymi odpowiednikami jak suszone jabłka czy pokrojona w słupki marchewka.

Przeczytaj też: http://www.nailsworld.pl/ozdoby-na-paznokcie-trendy-na-obecny-sezon/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here