Przeszczep włosów – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

0
2756

Dla kogo jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to operacja, którą wykonuje się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Najczęstsze potrzeby wynikają z łysienia powstałego po oparzeniach skóry, w wyniku blizn pooperacyjnych lub innego łysienia pourazowego. Przeszczepy włosów wykonuje się również eliminując skutki ubytków owłosienia w okolicach rzęs, brody, wąsów czy brwi. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że lekarz mający wykonać zabieg może niezgodzić się na niego. Podstawą do takiej decyzji mogą być bardzo ważne informacje zdobyte podczas wywiadu lub inne wykryte przeciwwskazania. Lekarz zapyta o ogólny stan zdrowia, przebyte niedawno choroby, stałe schorzenia, aktualnie pobierane leki, wiek w którym rodzina najbardziej traciła włosy czy choroby dziedziczne. Ważnym aspektem rozmowy będą również oczekiwania, jakie klient ma w związku z planowaną operacją. Wykluczające z zabiegu jest między innymi łysienie plackowate, natomiast istnieją objawy, których występowanie sugeruje raczej odejście od zabiegu – to cukrzyca, nieuregulowane ciśnienie krwi lub zakaźne choroby skóry.

Na czym polega zabieg? Przeszczep włosów metodą FUE

Zabieg przeszczepu włosów odbywa się w różny sposób w zależności od metody, a ta jest zależna od miejsca, w którym jest wykonywany – Klinika Medmix oferuje najlepszą metodę przeszczepu włosów – FUE. To metoda, której pierwszym krokiem jest podanie znieczulenia miescznieczulenie miejscowe, a następnie z bocznej oraz tylnej części głowy pobierane są mieszki włosowe – każdy włos przenoszony jest pojedynczo, a następnie implantowane w miejscu biorczym. Zabieg nie pozostawia blizn, operowany szybko wraca do pełni sprawności fizycznej (praca fizyczna jest niewskazana przez 4 tygodnie), a operowane miejsca są praktycznie niewidoczne.

Gdzie zrobić przeszczep włosów?

Na przeszczep włosów warto wybrać miejsce godne zaufania i pewne. Warto zasięgnąć opinii w internecie i poznać wrażenia osób, które skorzystały już z usług danej firmy. Warto sprawdzić w miarę możliwości stopień doświadczenia lekarzy mających dokonać operacji, a przed nią trafnej diagnozy. Jedną z takich klinik, godnych polecenia jest Medmix. Dużą zaletą jej oferty jest możliwość wykonania zabiegu metodą FUE. Warto nie zwlekać długo z naprawą dręczącego problemu – dyskomfort spowodowany zmianami w wyglądzie źle wpływa na samopoczucie co przekłada się na jakość życia. Warto zadbać o siebie i skorzystać z możliwości, jakie daje nam dzisiaj technologia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here