Problem z wypadaniem włosów

0
1147

Czy chociaż raz zdarzyło Ci się marzyć o pięknym i zdrowych włosach? To marzenie jest bardzo popularne, zwłaszcza wśród kobiet, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nie od dziś wiadomo, że błyszczące włosy są oznaką zdrowia i witalności. Niestety nie każdy został hojnie obdarzony przez naturę. Często zdarza się również, że z bardzo gęstych i lśniących włosów zostaje tak zwane ,, siano”. Powodem tego może być nadmierne wypadanie włosów. Co może być jego przyczyną i jak sobie z tym radzić?

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów to poważny problem, który może mieć swoje podłoże w ogólnym stanie zdrowia. Z roku na rok problem ten pojawia się u coraz większej liczby kobiet i mężczyzn. Nie da się jednoznacznie określić przyczyny tego zjawiska. Dużą rolę w wypadaniu włosów ma niewątpliwie stres. Warto tu wspomnieć, że stres ma negatywny wpływ nie tylko na wygląd i stan naszych włosów, ale także na skórę, włosy i paznokcie. Kolejnym problemem mogą okazać się hormony (zwłaszcza u kobiet). Zmiany hormonalne wywołują wiele różnych skutków ubocznych takich jak między innymi tycie czy właśnie wyżej wspomniane pogorszenie się stanu zdrowia włosów, skóry i paznokci. Powodów może być zatem mnóstwo, jednak podstawą jest odpowiednia diagnoza, ponieważ nawet jeśli zastosujemy suplementy diety, które mają pomóc w wypadaniu włosów, mogą one nie pomóc z uwagi na to, że będą źle dobrane. Przykładowo większość tabletek na włosy ma w składzie biotynę, która jest niezwykle pomocna w poroście włosów, natomiast nie zda ona egzaminu jeżeli niedobór biotyny nie jest przyczyną wypadania włosów.

Jak zatem należy radzić sobie z wypadaniem włosów?

Przede wszystkim należy udać się do specjalisty, który powie Ci co jest przyczyną wypadania twoich włosów. Dzięki temu będziesz mógł wdrożyć odpowiednią suplementację. Pomocne okazać mogą się również specjalistyczne kosmetyki, które pomogą Ci utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji. Jeśli jednak żadna z tych metod nie działa, warto zastanowić się nad przeszczepem włosów.

Cena przeszczepu włosów

przeszczep włosów

To ile kosztuje przeszczep włosów jest zależne od tego jaką partię włosów chcesz przeszczepić oraz jaki gabinet wybierzesz. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że wyjątkowo niska cena, nie musi być wcale jednoznaczna z dobrą jakością zabiegu. Warto rozejrzeć się za gabinetem lub kliniką z dobrymi opiniami, gdzie zajmą się Tobą profesjonaliści. Jeśli jesteś zainteresowany przeszczepem włosów sprawdź cennik zabiegu przeszczepu włosów na piotrturkowski.pl i sprawdź co możemy Ci zaoferować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here