Paznokcie ombre – jak zrobić sobie dwukolorowe paznokcie?

0
1916

Wiele kobiet wiele uwagi poświęca stylizacji paznokci. Manicure, pedicure, malowanie sprawiają, że wyglądają one estetycznie i stylowo. Zazwyczaj chcąc nadać swoim paznokciom ładny kształt i wygląd, wybieramy się do salonu kosmetycznego i nasze szpony oddajemy w ręce profesjonalistów. Warto jednak wiedzieć, że stylizacja paznokci jest też możliwa w domowym zaciszu. Dzięki coraz to nowej technologii lakierów do paznokci ciekawe wzory można wykonywać samodzielnie. Pomocne w tym są również lampy do utwardzania czy liczne odżywki. Dzięki nim można m.in. zrobić ombre. Poznaj przepis na dwukolorowe paznokcie.

Paznokcie w stylu ombre są niezwykle modne. Wzór ten można zaobserwować u wielu kobiet. Dwukolorowe paznokcie stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnego manicure i świetnie spisując się zarówno na co dzień, jak i przy eleganckich stylizacjach. Aby wykonać ombre na paznokciach, nie trzeba wcale udawać się do salonu kosmetycznego. Wzór można wykonać samodzielnie w domu.

Czym jest ombre na paznokciach?

Paznokcie ombre to jedna z metod stylizacji pazurów. Dzięki niej osiąga się efekt cieniowania kolorem, a paznokcie wyglądają jak dwukolorowe. Ombre na paznokciach wykonuje się  z pomocą co najmniej dwóch kolorów lakieru lub dwóch odcieni jednej barwy. Cieniowanie pozostawia na płytce paznokcia efekt przenikania się kolorów, stąd jest niezwykle ciekawy i oryginalny.

Jak przygotować paznokcie do ombre?

Chociaż efekt ombre na paznokciach jest niezwykle efektowny, to nie będzie on w pełni wyrazisty, jeśli zabieg wykona się na zaniedbanych paznokciach. Stąd też przed manicure ombre należy zadbać o wygląd płytki paznokciowej oraz nadając jej pożądany kształt. Do tego przyda się pilnik do paznokci oraz wycinacza do skórek. Przed wykonaniem ombre dobrze jest też odtłuścić płytkę paznokcia.

Dwukolorowe paznokcie – czego potrzebujesz?

Do wykonania ombre na paznokciach potrzeba przede wszystkim dwóch kolorów lakierów. Kolory dobierz w zależności od tego, czy chce uzyskać bardziej wyrazisty, czy delikatny efekt cieniowania. Lakiery wykorzystywane do ombre powinny być dość gęste. Do wykonania stylizacji przydatna będzie też trójkątna gąbeczka do makijażu, zmywacz do paznokci oraz top coat.

Jak wykonać ombre na paznokciach?

Ombre paznokci możesz wykonać na dwa sposoby. Pierwsza z technik zajmuje nieco więcej czasu i jest przeznaczona dla pań, które mają już wprawę w stylizacji paznokci. Wynika to z tego, że postrzegana jest ona jako trudniejsza.

Manicure ombre w wersji pierwszej zaczyna się od pomalowania paznokci kolorem bazowym. Musi on dobrze westchnąć. Następnie należy na gąbeczce do makijażu namalować lakierami dwa wąskie paski – będzie ona służyć jako stempelek. Gąbeczkę przykłada się do paznokcia i delikatnie dociska. Jeśli paski nie będą się obijać, należy namalować świeże i kontynuować stemplowanie. Czynność powtarza się na każdym paznokciu i czeka, aż przeschną. Na koniec nakłada się top coat, aby pomalowana powierzchnia była równa i połyskiwała.

Jak prosto wykonać dwukolorowe paznokcie?

Jeśli w stylizacji paznokci masz niewielkie doświadczenie, a ombre wykonujesz po aż pierwszy, możesz postawić na mniej skomplikowany zabieg. Obejmuje on od razu przejście do stemplowania, bez nakładania kolory bazowego. Należy jednak pamiętać, że pierwsza warstwa stempli może nie zapewnić całkowitego krycia  i będzie trzeba ja powtórzyć. Na sam koniec nałóż top coat i paznokcie ombre są gotowe.

Efekt ombre na paznokciach – jak go podkreślić?

Kiedy paznokcie są już gotowe i efekt ombre wszedł tak. jak chciałyśmy, pora przejść do kosmetyki. Dwukolorowość paznokci zaznaczy się, jeśli podkreśli się jaśniejszy kolor. W tym celu na czysty brzeg gąbki do makijażu nakładamy pasmo białego lakier, powinno być o szersze niż to znajdujące się na paznokciach, a następnie stemplujemy jedne końcówki. Na sam koniec należy usunąć resztki lakieru ze skórek. Można to zrobić przy pomocy patyczka kosmetycznego zanurzonego w zmywaczu. Powolnymi i precyzyjnymi ruchami można oczyścić skórki z resztek lakieru. Przy tym zabiegu należy uważać, aby nie dotknąć paznokcia.

Ombre – nie jedyna metoda stylizacji paznokci

Ombre to nie jedyna metoda stylizacji paznokci, które możesz wykonać samodzielnie. Dużą popularnością cieszy się również:

  • manicure magnetyczny – jest to technika pozwalająca uzyskać na paznokciach oryginalny wzór; wykonuje się ją z pomocą lakieru zawierające niewielkie drobinki metalu; lakier magnetyczny nakłada się tak samo, jak ten zwykły, a następnie zbliża paznokcia o magnesu, który dołączony jest do kosmetyku; po ok. 10 sekundach na pomalowanym paznokciu pojawia się oryginalny wzór;
  • manicure gazetowy – nazywany też drukarskim lub literkowym polega na odbijaniu na paznokciu druku z gazety; do jego wykonania potrzebna jest czarno-biała gazeta oraz alkohol; paznokcie na początek trzeba pomalować białym lakierami, w kieliszku z alkoholem zanurzyć kawałek gazety i przyłożyć go do paznokcia; z pomocą wacika kosmetycznego kawałek gazety przyciskamy do paznokcia na ok. 15 sekund i delikatnie odrywamy; aby utrwalić efekt manicure gazetowego, paznokieć malujemy lakierem bezbarwnym lub utwardzaczem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here