Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

0
1356

Osoby z cerą tłustą i trądzikową, zmagające się z nadmiarem sebum czy trudnymi do usunięcia wągrami powinny wybrać się do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy. Salony kosmetyczne oferują szereg metod oczyszczania twarzy. Zabiegi przeznaczone są do różnych typów skóry i cechują się zróżnicowaną intensywnością. Oczyszczenie twarzy u kosmetyczki pozwala na przywrócenie cerze zdrowego i pięknego wyglądu, a także pozbycie się wągrów i zaskórników. Zobacz, na czym polega oczyszczenie twarzy u kosmetyczki i na jakie zabiegi warto się wybrać.

Na zabieg oczyszczania twarzy u kosmetyczki wybrać może się każdy, bez względu na rodzaj cery. Zabieg dedykowany jest jednak przede wszystkim osobom z problemami z trądzikiem, wągrami, zaskórnikami, nadmierną ilością sebum. Oczyszczanie wskazane jest zarówno kobietom, jak i mężczyzną. Dzięki dużej ilości metod oczyszczania zabieg nie zaszkodzi nawet przy cerze wrażliwej czy naczynkowej.

Na czym polega manualne oczyszczenie twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy to te podstawowe i tradycyjne. Zabieg polega na ręcznym usunięciu wągrów i innych zanieczyszczenie zgromadzonych pod skórą. Jeszcze do niedawna ta metoda oczyszczania twarzy była dostępna w każdym salonie kosmetycznym, dziś powoli się od nich odchodzi na rzecz nowocześniejszych metod.

Manualne oczyszczanie twarzy zaczyna się od dokładnego demakijażu twarzy oraz peelingu, który po nim następuje. Następnie na twarz nakładany jest specjalny preparat zmiękczający oraz para, która rozszerza pory i wspomaga działanie kosmetyku. Następnie kosmetyczka ręcznie usuwa zalegającą w porach treść poprzez uciskanie ich palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po zabiegu na twarz nakładany jest krem lub maska o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym, a na koniec krem ochronny.

Manualne oczyszczenie twarzy jest zabiegiem dla każdego typu skóry, oprócz naczynkowej. Trzeba jednak pamiętać, że ta metoda oczyszczania twarzy u kosmetyczki budzi coraz więcej kontrowersji. Zarzuca się jej to, że skóra po niej jest niezwykle podrażnione, zwiększa się produkcja łoju i zaskórników. Jako wady manualnego oczyszczania twarzy wskazuje się także krótkotrwały efekt – wągry wracają po ok. 3 dniach, do tego w skórę może wdać się stan zapalny, który będzie się rozprzestrzeniał pod wpływem wyciskania.

Oczyszczenie twarzy u kosmetyczki – mikrodermabrazja

Obecnie najpopularniejszą metodą oczyszczania twarzy u kosmetyczki jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg na bazie wody. Jego efektem jest oczyszczenie skóry z łoju i zaskórników przez zasysanie, następnie wykonuje się złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o różnej grubości. W czasie mikrodermabrazji woda chłodzi skórę, łagodzi dyskomfort towarzyszący złuszczaniu i nawilża skórę. Ta metoda oczyszczania twarzy u kosmetyczki może być stosowana do każdego rodzaju skóry, nawet cery naczynkowej i wrażliwej.

Alternatywą dla mikrodermabrazji wodnej jest ta diamentowa, która nazywana jest także mikropeelingiem kontrolowanym. Zabieg ten polega na łagodnym i w pełni kontrolowanym cierniu naskórka warstwami, aż do pożądanego efektu. Mikrodermabrazja diamentowa wykonywana jest za pomocą diamentowych głowic z wykorzystywaniem próżni. Pomaga ona pozbyć się wągrów i martwych komórek, a także ułatwia wnikanie w skórę składników odżywczych z masek i kremów. Po mikrodermabrazję diamentową mogą sięgać osoby z cerą problematyczną i zanieczyszczona. Głownie rekomendowana jest ona osobom ze skórą mieszaną, tłustą, trądzikową.

Oczyszczenie twarzy y kosmetyczki laserem IPL

Za najskuteczniejszą formę oczyszczania twarzy u kosmetyczki uznaje się naświetlanie laserem IPL połączone z mikrodermabrazją. Zabieg laserowy jest niezwykle silny i zapobiega tworzeniu się na skórze nowych stanów zapalnych. Na oczyszczoną skórę nakłada się ampułki z serum, które spawacza się wygląd skóry za pomocą ultradźwięków lasera. Cena oczyszczania twarzy u kosmetyczki laserem wynosi ok. 450 złotych.

Oczyszczenie twarzy u kosmetyczki: peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to delikatny zabieg oczyszczający twarz. Pozwala pozbyć się nadmiaru sebum ze skóry, bakterii, martwych komórek naskórka oraz innych zanieczyszczeń. Oczyszczenie twarzy ultradźwiękami zaczyna się od zwilżenia skóry, a następnie rozprowadzeniu ultradźwięków specjalną szpatułką na twarzy. Z racji swojej delikatności zabieg oczyszczania peelingiem kawitacyjnym można zastosować do każdego rodzaju skóry.

Oczyszczenie twarzy u kosmetyczki kwasami

Oczyszczenie twarzy kwasami to popularne peelingi chemiczne. W ich ramach kosmetyczka aplikuje na skórę jedną lub kilka warto kwasy. Preparat należy nakładać z zachowaniem dużej kontroli, ponieważ w innym przypadku dochodzi do oparzenia chemicznego. Kwasy używane do złuszczania naskórka działają też zapobiegawczo w zakresie gromadzenia się mas rogowych tworzących zaskórniki. Trzeba liczyć się z tym, że skóra po zabiegu będzie bardzo napięta, a także będzie się złuszczać. Cały proces zakończy się odsłonięciem nowej, świeżej warstwy.

Kwasy złuszczające dobierane są indywidualne do potrzeb pacjenta. Przy oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki wykorzystuje się takie kwasy jak: kwas kojowy, kwas migdałowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas TCA, kwas mlekowy, kwas fitowy, Roztwór Jessnera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here