Nawilżanie skóry – poradnik

0
1214
O konieczności nawilżania skóry ciała i twarzy słyszymy bardzo często, ale zazwyczaj nie zaprzątamy sobie tym zbytnio głowy. Problem pojawia się wówczas, gdy w lustrze dostrzegamy zmiany powstałe w naszej skórze. Traci ona swoją elastyczność i sprężystość. Kładziemy to na karb upływającego czasu i to prawda, ale niedostateczne nawilżanie skóry znaczne przyspiesza proces starzenia się skóry. Na szczęście z pomocą przybywa Loreal ekspert nawilżenia, a prawidłowe nawilżanie pozwoli zachować młody wygląd na dłużej.

O co chodzi z tą wodą?

Bez wody nie ma życia – to hasło, które słyszymy całe życie i jest ono kwintesencją prawdy. Jednak zawężając nieco ten problem, przyjrzyjmy się temu, co dzieje się z samą skórą, gdy w naszym organizmie brakuje wody. Jednym z pierwszych objawów niewystarczającej ilości wody w warstwie rogowej skóry jest zniszczenie prawidłowego procesu odnowy naskórka. Skóra staje się szorstka, miejscami pęka i rogowacieje. W głębszych warstwach skóry, niedobór wody hamuje lub nawet zatrzymuje wiele procesów, a skutkiem tego jest utrata jej jędrności i elastyczności, co jest jedną z podstawowych przyczyn formowania się zmarszczek.

Spośród całej wody, która jest zgromadzona w organizmie człowieka, aż 20% znajduje się właśnie w skórze. W ciągu 24 godzin następuje utrata ponad dwóch litrów wody. Gdy jednak uświadomimy sobie, że z samej skóry wyparowują dwie szklanki wody, to natychmiast dochodzimy do wniosku, że sprawa jest naprawdę poważna. Trzeba zatem podjąć działania, które pomogą w ograniczaniu utraty wody, bo sama warstwa rogowa naskórka i prawidłowa warstwa podskórnych substancji tłuszczowych nie wystarczają. Trzeba się wspomagać takimi kosmetykami, jak Loreal ekspert nawilżenia, który pomoże utrzymać właściwy poziom nawilżenia skóry twarzy.

Wyeliminuj to, co odbiera skórze wilgoć

Za nadmierną utratę wody z organizmu odpowiada wiele czynników. Podstawą utrzymania właściwego poziomu jest codzienne uzupełnianie wody. Należy przyjmować 2-2,5 l płynów, bo bez tego, stosowanie żadnych, nawet cudownych kosmetyków nic nie pomoże. Utracie wody sprzyja zbyt wysoka temperatura otoczenia, a także klimatyzacja i wentylacja pomieszczeń. Niestety także niektóre choroby i schorzenia skóry powodują jej nadmierne przesuszanie, ale takie problemy musi rozwiązać lekarz. My możemy zadbać o właściwe nawilżenie pomieszczeń, w których przebywamy oraz o odpowiednią pielęgnację skóry.

Loreal ekspert nawilżenia zadba o twarz

Kosmetyki, które mają wspomóc utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, muszą działać na kilku płaszczyznach. Powinny one wzmacniać naturalny płaszcz lipidowy skóry, który chroni ją przed utratą wilgoci oraz uzupełniać substancje odpowiadające za wiązanie wody w skórze. Tak właśnie działa Loreal ekspert nawilżenia. Krem ten zawiera specjalne molekuły nawilżające, kwasy tłuszczowe i witaminę B5, które razem tworzą najlepszy kompleks nawilżający dla skóry. Zastosowany wieczorem, zapewnia skórze fantastyczną kondycję o poranku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here