Szampon do włosów w kostce

0
854

Nowoczesne rozwiązania kosmetyczne obejmują szampony w kostkach, które korzystnie działają na skórę głowy dzięki znajdującym się w składzie substancjom. Od tradycyjnych szamponów różnią się przede wszystkim sposobem użytkowania, a także zawartością naturalnych substancji i łagodnych detergentów. Szampon w kostce może posłużyć każdemu, jednak istnieją grupy osób, które szczególnie powinny wziąć go pod uwagę ze względu na działanie lub formę produktu.

Zwolennicy zero waste

Największą popularność szampony w kostce zyskują u zwolenników stylu życia zero waste, czyli starania się o to, by produkować jak najmniej śmieci. Zamiast plastikowej butelki, taki szampon jest owinięty papierem – jego mała ilość i biodegradowalność likwiduje negatywny wpływ opakowania na środowisko naturalne. Szampon do włosów w kostce zwykle jest produkowany niemal w całości z naturalnych składników, również ekologicznych. Nie znajdziemy w nim chemii, która mogłaby zaszkodzić ludziom i zwierzętom. Za pielęgnacyjne i łagodzące działanie odpowiadają olejki i ekstrakty roślinne czy glinki mineralne – wszystkie te składniki podlegają naturalnego rozkładowi.

Podróżujący z niewielkim bagażem

Szampon do włosów w kostce jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują i pragną ograniczyć wielkość bagażu. Kostka jest lekka i niewielka, bez problemu zmieści się w małej kosmetyczce i nie podlega kontroli płynów na lotnisku. Szampon w kostce jest też bardzo wydajny – jedna sztuka wystarczy na kilkadziesiąt myć głowy, dzięki czemu sprawdzi się w długiej podróży, podczas której nie mamy dostępu do drogerii oferującej tego typu szampony. Nie musimy się także obawiać, że szampon wyleje się podczas transportu, a w dodatku można nim myć całe ciało – nie trzeba zabierać większej ilości kosmetyków higienicznych. Dzięki zawartości pielęgnujących składników, może także zlikwidować konieczność użycia odżywki do włosów, jeśli nie są one zbyt wymagające.

Dbający o włosy i skórę głowy

Oprócz swojej praktyczności i ekologiczności, szampon do włosów w kostce wyróżnia się pozytywnym działaniem na włosy i skórę głowy. Wybierają go często osoby, które chcą delikatnie i skutecznie oczyszczać głowę w sposób zdrowy dla skóry i jak najmniej wysuszający. Delikatne detergenty, takie jak Sodium Cocoyl Isethionate, pomagają łagodzić problemy skóry głowy związane z łupieżem, świądem, zaczerwienieniem i suchością.

O ile składniki szamponu w kostce nie uczulają, nie powinien mieć żadnego negatywnego wpływu. Mimo swojej delikatności, szampon dobrze się pieni i doskonale oczyszcza – nie musimy obawiać się, że włosy po jego zastosowaniu będą nadal tłuste. Większość drogeryjnych szamponów wysusza włosy – szampony w kostce tego nie robią, dzięki zastosowaniu ochronnych olejków.

Jedną z zalet tego typu szamponów jest ich kwasowe pH, idealne dla skóry głowy. Po ich zastosowaniu nie trzeba stosować płukanki zakwaszającej. Tym właśnie szampony w kostce różnią się od mydeł do włosów – te drugie są zasadowe, a więc wymagają późniejszego zakwaszenia skóry.

Szampon do włosów w kostce znajdziesz na stronie https://4szpaki.pl/szampon-do-wlosow-w-kostce

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here