Mikropigmentacja skóry głowy – skuteczny sposób na łysienie

0
1219

Postęp medycyny jest widoczny w wielu dziedzinach. Łysienie wciąż jednak stanowi przykrą i problematyczną kwestię, z którą próżno walczyć suplementami czy preparatami kosmetycznymi. Mikropigmentacja skóry głowy jest doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na zamaskowanie problemów z łysieniem w sposób bezpieczny i przewidywalny. Przekonaj się o zaletach tej metody w kontekście walki z procesem łysienia.

Mikropogmentacja skóry głowy – na czym polega?

Mikropigmentacja jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu barwnika w najgłębszą warstwę naskórka. Dokonuje się tego poprzez iniekcję, dzięki czemu znacznie łatwiej jest osiągnąć pełną kontrolę nad głębokością oraz precyzją kształtu. Zabieg jest znacznie lepszą alternatywą od wprowadzania pigmentu wałkiem czy rolką. Zabieg  jest bowiem znacznie szybszy, a końcowy efekt zabiegu jest także bardziej naturalny. Metoda pozwala uniknąć ryzyka nierównomiernego wprowadzenia barwnika, a finalnie zmiany jego koloru po dłuższym czasie. Dzięki zastosowaniu zabiegu tego typu można cieszyć się precyzyjnym efektem, bez obaw o niepożądane efekty – uszkodzenie skóry głowy czy efekt ,,rozlanego pigmentu” na powierzchni skóry.

Dlaczego mikropigmentacja włosów jest warta zainteresowania?

Główną zaletą mikropigmentacji skóry głowy jest wysoki poziom bezpieczeństwa w kontekście łagodzenia negatywnych skutków łysienia. Zabieg SMP pozwala utrzymać pełną kontrolę nad jakością wtłaczanego pod skórę pigmentu. Barwnik zastosowany w sposób prawidłowy nie zmienia swojego koloru, a po pewnym czasie znika. Nie należy jednak przyjmować tego faktu jako wady techniki. Należy zwrócić uwagę, iż łysiejąca skóra głowy cechuje się tendencją do dalszego łysienia. Jest to fakt, który decyduje o konieczności powtarzania zabiegu po dłuższym czasie. Warto również mieć na względzie, iż każdy pigment ma tendencje do rozjaśniania.

Metoda omawiana w tym artykule jest podobna do wykonywania tatuażu. Z uwagi na to, iż pigment zostaje wstrzyknięty w najgłębsze warstwy skóry jest procesem znacznie bezpieczniejszym. Pozwala to uniknąć efektu groteski, a w przypadku niezadowolenia z końcowego efektu – wprowadzony pigment z czasem zniknie.

Zabieg poleca się nie tylko osobom borykającym się z problemem łysienia. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób ze skłonnościami do siwienia czy przerzedzenia włosów. Dzięki tej metodzie możliwym jest osiągnięcie zadowalających efektów w sposób bezpieczny.

Efekty mikropigmentacji skóry głowy

Istnieje wiele pozytywnych aspektów zastosowania mikropigmentacji skóry głowy. Najistotniejszym z nich jest stworzenie bardzo naturalnej imitacji włosa. Dzięki temu możliwym jest zakrycie okolic łysiejących, zarówno w typie plackowatym jak i androgenowym. Zastosowanie metody pozwala nie tylko osiągnąć efekt optycznego zagęszczenia fryzury. Wśród mężczyzn metoda cieszy się popularnością ze względu na możliwość uzyskania efektu krótko strzyżonego włosa. W przypadku kobiet, zabieg realizuje się najczęściej na przedniej części skóry głowy, celem zniwelowania obszaru przedziałka lub widocznych zakoli. Zabieg mikropigmentacji może zostać również wykorzystana w kontekście zakrywania blizn lub widocznych ubytków po nieudanych przeszczepie włosów bądź urazie głowy.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz dokonać zabiegu mikropigmentacji skóry głowy zajrzyj na stronę Kliniki SMP, gdzie nie tylko znajdziesz potrzebne informacje, ale również będziesz mógł skonsultować się ze specjalistami z zakresu zabiegów SMP.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here