Microblading – czyli permanentny makijaż brwi

0
1677

Szerokie, gęste brwi to od kilku sezonów prawdziwy hit. Wyprały one modę na cienkie i praktycznie niewidoczne łuki brwiowe. Jednak nie wszystkie z nas mogą pochwalić się naturalnie pięknymi brwiami. W takich wypadkach często sięgamy po domowe sposoby na porost brwi, a kiedy one nie skutkują, rozważamy wykonanie makijażu permanentnego łuków brwiowych. Zabieg ten jest niezwykle popularny i pozwala na trwałe poprawianie kształtu, grubości i wyglądu łuków brwiowych. Makijaż permanentny brwi wykonuje się w gabinecie kosmetycznym. Zobacz, na czym polega ten zabieg, jakie metody się stosuje oraz ile kosztuje makijaż permanentny brwi.

Makijaż permanentny brwi to skuteczny sposób na piękne łuki brwiowe bez codziennej czasochłonnej pielęgnacji i malowania ich kosmetykami. Zaletą trwałego makijażu brwi jest to, że poprawnie wykonany utrzymuje się ponad 2 lata, niestracone mu kosmetyki do demakijażu, woda morska, kąpiele w basenie ani deszcz. Trwałość makijażu permanentnego brwi sprawia, że jest to coraz popularniejszy zabieg kosmetyki estetycznej.

Dla kogo makijaż permanentny brwi?

Makijaż trwały brwi może wykonać większość z nas, jednak zazwyczaj decydują się na nie kobiety, które chcą poprawić naturalny wygląd łuków brwiowych. Wskazaniami do tego zabiegu są rzadkie lub nierówne łuki brwiowe, prześwity, ubytki w brwiach lub ich całkowity brak np. po chemioterapii. Na makijaż permanentny często decydują się też te z nas, które nie mają czasu na codzienne wykonywanie makijażu, nie umieją się malować, nie lubią tego lub zawsze muszą wyglądać perfekcyjnie np. prezenterki TV. Trwały makijaż brwi to również dobre rozwiązanie dla osób uprawiających sporty, szczególnie to wodne.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Trwały makijaż brwi jest jedną z odmian makijażu permanentnego, czyli takiego dającego efekt na dłuższy czas. Samo wykonanie makijażu przypomina tatuowanie, jednak zastosowana technika wykonania nie jest identyczna. Wykonanie makijażu permanentnego brwi polega na wprowadzaniu pod skórę barwnika za pomocą cieniutkiej igły. Stosowane barwniki są naturalne, antyalergiczne i trwałe. Nie wywołują one uczuleń, podrażnień czy trwałych zaczerwienień. Makijaż permanentny brwi nie jest zabiegiem inwazyjnym, jednak nie można wykonywać go samodzielnie. Na zabieg należy udać się do wykwalifikowanej kosmetyczny – linergistki. Wykonanie makijażu permanentnego brwi wymaga umiejętności, zachowanie higieny i odpowiednich procedur. Brak ich zachowania może prowadzić do zakazania.

Jak wygląda wykonanie makijażu permanentnego brwi?

Po udaniu się do gabinetu kosmetycznego, który wykonuje makijaż permanentny, przede wszystkim należy opowiedzieć, jaki efektów się oczekuje. Kosmetyczka na wstępie sprawdzi, czy wykonanie makijażu jest możliwe oraz dobrze najlepsza dla nas metodę. Następnie poprosi o wyrażenie zgody na zabieg i wypełnienie ankiety. Należy pamiętać, że makijażu permanentnego brwi nie można wykonywać u kobiet w ciąży, karmiących piersią, cierpiących na infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne, cukrzycę, choroby nowotworowe, zażywających leki sterydowe i rozrzedzające krew. Po pozytywnym zakwalifikowaniu do zabiegu przechodzi się do konkretnego działania. Kolejne kroki wyglądają następująco:

 • Na początek znieczula się łuk brwiowy krem lidokainą; znieczulenie działa po ok. 20 minutach;
 • Następnie kosmetyczka rysuje nowy kształt brwi na ciele; szkic jest bardzo dokładny i uwzględnia dopasowanie kształtu łuku to twarzy oraz życzenia klientki; szkic rysuje się na korze za pomocą kredki kosmetycznej lub nici nasączonej tuszem; na ty etapie wybiera się równie kolor tuszu, który będzie nadawał kolor nowym brwiom; najlepiej wybrać kolor identyczny z naturalnymi włoskami, można też zdecydować się na ciemniejszy odcień, co podkreśli łuki brwiowy; należy pamiętać, że kolor tuszu nie może być za ciemny, po jego nałożeniu, nie będzie można go już rozjaśnić;
 • Na koniec kosmetyczka przystępuje do rysowanie brwi zgodnie z wybraną metodą makijażu permanentnego; narzędziem rysowania jest metalowy długopis, który wykonuje cienkie nacięcia w kształcie włosków; makijaż może być też wykonywany cienką igłą; wykonane nacięcie wyplenić się barwnikiem.

Cały zabieg trwa ok. 20-30 minut, ale w niektórych wypadkach czas ten może się wydłużyć. Na ostateczny efekt makijażu permanentnego brwi należy poczekać. Brwi goją się ok. 2 dni, ale wszystko zależy do stanu skóry. Na początku na łuku brwiowym może pojawiać się lekkie zaczerwienienie, ale nie powinno ono przeszkadzać w normalnym funkcjonału. Po zabiegu występują też strupki w miejscach nacięcia, a same brwi stają się twardsze w dotyku. Całkowity proces gojenia to ok. 4 tygodnie.  Należy pamiętać, że makijaż permanentny brwi prawie zawsze wymaga zabiegów uzależniających i poprawek. Te wykonuje się miesiąc po pierwszej sesji (zazwyczaj są one wliczone w cenę). Po samym zabiegu należy ściśle stosować się do zaleceń kosmetyczki i odpowiednio pielęgnować łuki brwiowe.

Pielęgnacja po makijażu permanentnego brwi

Po wykonaniu makijażu trwałego brwi należy:

 • w ciągu kilku dni po zabiegu brwi nie wolno przemywać wodą ani mydłem,
 • przez tydzień od zabiegu nie wolno używać na brwiach żadnych kosmetyków do makijażu,
 • również przez tydzień nie wolno chodzić na basen, do sauny ani na solarium,
 • należy być również ostrożnym z ćwiczeniami – chodzi o to, by nie spocić się na twarzy,
 • przez cały okres gojenia trzeba unikać dotykania brwi, zwłaszcza brudnymi rękami,
 • przed każdym wyjściem trzeba smarować łuk brwiowy kremem z filtrem przeciwsłonecznym, a w domu – nawet kilkanaście razy dziennie – maścią z pantenolem.

Metody makijażu permanentnego brwi

Trwały makijaż brwi może być wykonany na dwa sposoby. Wyróżnia się:

 • Makijaż permanentny brwi metodą piórkową, inaczej metoda woskowa – microblading to obecnie najpopularniejsza metoda trwałego makijażu brwi; pozwala ona osiągnąć naturalny efekt, ponieważ naśladuje naturalne włoski; metoda piórkowa sprawia też, że braki są mniej widoczne; rekomendowana jest ona paniom, które chcą poprawić wygląd łuków brwiach, optycznie zagęścić włoski i uzupełnić prześwity;
 • Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania – jest to podstawowa metoda trwałego makijażu brwi; daje ona wyrazisty efekt, pozwala uzupełnić braki, stworzyć brwi, kiedy te naturalne są niewidoczne lub w ogóle ich nie ma.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here