Medycyna estetyczna, czyli poprawa jakości życia

0
1635

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze. Zakres proponowanych terapii jest sukcesywnie rozszerzany, a zabiegi są mniej inwazyjne i dzięki temu bezpieczne, a przy tym wyjątkowo skuteczne. Co za tym idzie – na rynku profesjonalnych usług medycznych związanych z estetyką pojawia się więcej podmiotów – zarówno klinik, jak i kameralnych gabinetów. Jak wybrać najlepszego specjalistę?

I ilość, i jakość?

Co prawda rynek usług medycyny estetycznej rośnie w siłę i rządzi się prawami dotyczącymi także innych branż, ale w tym przypadku szczególnie mocno liczy się jakość i profesjonalizm. Ma to istotne znaczenie dla klientów-pacjentów, którzy chcieliby być bezpieczni i pewni, że podejmują współpracę z najlepszymi specjalistami dysponującymi odpowiednim przygotowaniem merytorycznym i praktycznym.

Co zrobić, aby nie zgubić się na rynku, który zmienia się niemal z dnia na dzień? Nie zawsze możemy korzystać z tzw. poczty pantoflowej, nie jest również powiedziane, że opinie na forach internetowych muszą być wiarygodne. Jeśli wiemy, że medycyna estetyczna, z różnych powodów, stanie się w najbliższym czasie również dla nas przedmiotem zainteresowania – warto zapoznać się z aktualną ofertą sprawdzonych klinik i gabinetów oraz informacjami na temat zabiegów, a także wszelkich nowości. 

Tutaj nieocenioną pomocą mogą okazać się specjalistyczne portale branżowe, takie jak WirtualnaKlinika.pl – znajdziemy tu nie tylko szczegółowe informacje na temat zabiegów i podmiotów je wykonujących, ale również opinie ekspertów.

Nie tylko dla kobiet

Poprawianie urody, zabiegi rewitalizujące czy korygujące wydawałyby się domeną kobiet. Od niedawna widać jednak nowy trend na rynku profesjonalnych usług medycyny estetycznej – mianowicie coraz więcej zabiegów dedykowanych jest specjalnie dla panów.

Zainteresowaniem cieszą się zabiegi, dzięki którym poprawia się ogólna samoocena pacjenta, co z kolei będzie rzutować na jakość jego dalszego życia. To właśnie medycyna estetyczna dla mężczyzn pozwala czerpać większą satysfakcję z życia seksualnego (są to m.in. zabiegi urologii estetycznej). Warto dodać, że estetyka dla wielu eleganckich mężczyzn to przede wszystkim wysoki standard higieny – można ją poprawić m.in. dzięki dedykowanej mężczyznom depilacji czy zabiegom redukującym nadmierną potliwość.

Z kolei w zakresie komfortu intymnego mającego wpływ na całą jakość życia kobietom dedykowane są zabiegi ginekologii estetycznej. Są one nieocenioną pomocą w potrzebie redukcji objawów wysiłkowego nietrzymania moczu w pierwszych w łagodnych stadiach, rewitalizacji pochwy, np. po porodzie bądź w okresie menopauzy, a także odbudowy zanikającej wraz z wiekiem (lub na skutek intensywnych ćwiczeń) tkanki w okolicy intymnej, co może powodować dolegliwości podczas współżycia czy chociażby w trakcie jazdy na rowerze.

Wracając do możliwości, które daje panom medycyna estetyczna – wiele usług dotyczy kondycji włosów – zabiegi proponowane przez gabinety medycyny estetycznej okazują się często bardzo pomocne w pokonaniu problemów z nimi związanych. Można tu wymienić m.in. peptydową terapię włosów stosowaną w przypadku łysienia androgenowego, zabiegi hamujące wypadanie włosów oraz przeszczep włosów. 

Również zabiegi odmładzające dla mężczyzn nie są już tematem tabu – świadczy o tym m.in. zainteresowanie męskim botoksem, czyli tzw. brotoksem. Wielu panów ceni sobie także możliwość stosowania wypełniaczy, takich jak Neauvia Man.

To tylko niektóre z terapii medycyny estetycznej, z których nowoczesny mężczyzna nie waha się skorzystać dla poprawy standardu życia prywatnego i zawodowego.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here