Liposukcja ultradźwiękową – bezbolesne usuwanie tkanki tłuszczowej

0
959

Zbędne kilogramy są problemem coraz większej ilości osób. Z nadwagą walczymy na różne sposoby. Jako podstawowe metody walczenia z nadmiarem tkanki tłuszczowej wskazuje się zdrową dietę oraz aktywność sportową. Trzeba jednak wiedzieć, że to nie jedyne sposoby poradzenia sobie ze zbędnymi kilogramami i wymodelowania sylwetki. Z pomocą bowiem spieszy również medycyna estetyczna. Oferuje ona szereg zabiegów zmniejszających tkankę tłuszczową. Jednym z nich jest liposukcja ultradźwiękowa. Jej zadaniem jest redukcja złogów tłuszczu oraz cellulitu, a także wyszczuplenie ciała. Zobacz, czym jest liposukcja ultradźwiękowa i w czym może pomoc.

Liposukcja ultradźwiękowa staje się coraz popularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej. Pozwala ona bezboleśnie wyszczuplić sylwetkę, jednak należy podkreślić, że nie pomaga ona w walce z nadwagą czy otyłością. Dzięki liposukcji można pozbyć się niewielkich ilości tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała. Cały zabieg jest bezpieczny, precyzyjny, mało bolesny i nie wiąże się z długą rekonwalescencją. Trzeba jednak pamięć, że liposukcja ultradźwiękowa nie jest zabiegiem dla wszystkich.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje energię ultradźwiękową do odseparowania tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Energia ultradźwięków jest znana od dawna i chętnie wykorzystywana przez medycynę, jednak do walki z tłuszczem stosowana jest od niedawna. Energia przy liposukcji skierowana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Zabieg uważa się za niezwykle precyzyjny i bezpieczny. Nie uszkodzą on tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych. Efekty liposukcji ultradźwiękowej widoczne są bardzo szybko, a co ważne rekonwalescencja po zabiegu jest krótka. Do normalnej aktywności wraz się w ciągu kilku dni.

W czasie liposukcji ultradźwiękowej specjalnie dobrane częstotliwości powodują odłączenie tkanki tłuszczowej od reszty tkankę. Tłuszcz zamieniany jest w emulsję, którą łatwo da się usunąć z organizmu za pomocą masażu czy specjalnie zaprojektowanie, cienkiej kaniuli. Dzięki temu cały proces jest mało inwazyjny, a gojenie przebiega szybko. Jedynym obostrzeniem jest to, że po zabiegu pacjenta musi nosić specjalną bieliznę. Jej zadaniem jest podwyższenie efektu liposukcji ultradźwiękowej.

Jak przygotować się do liposukcji ultradźwiękowej?

Wykonanie liposukcji ultradźwiękami należy skonsultować z lekarzem. Sprawdzi on, czy zabieg można wykonać, a także poinformuje jak się do niego przygotować. Przygotowania obejmują przede wszystkim te panie, które stale zażywają leki. Część z nich trzeba odstawić już kilka dni przed zabiegiem – takie działania trzeba podjąć przede wszystkim w zakresie farmaceutyków rozrzedzających krew. Przed zabiegiem koniecznie trzeba też zrezygnować z palenia papierosów – na tydzień przed.

Czy liposukcja ultradźwiękowa boli?

Liposukcja ultradźwiękowa często mylona jest z klasycznym zabiegiem liposukcji, który faktycznie było bolesna. Ta wykonana z pomocą ultradźwięków jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem. Wykonywana jest ona w znieczuleniu miejscowym. W trakcie rozbijania złogów tłuszczów pacjentki nie odczuwają bólu czy dyskomfortu. Zaraz po zabiegu można wstać i samodzielnie funkcjonować. Liposukcja ultradźwiękowa jest bezkrwawa.

Rekonwalescencja po liposukcji ultradźwiękowej

Aby efekty zabiegów były jak najlepsze, zaleca się przestrzeganie kilku zasad. Zaleca się unikanie przez kilka dni basenu, sauny, nadmiernego wysiłku fizycznego, alkoholu i innych używek. Wskazane jest również nawadnianie organizmu – najlepiej pić minimum 2 litry wody mineralnej dziennie.

Efekty liposukcji ultradźwiękowej

Po liposukcji ultradźwiękowej skóra jest wygładzona i gładka. Efekty zabiegu zauważalne są niemal od razu. Trzeba jednak zaznaczyć, że efektem liposukcji ultradźwiękowej nie jest spadek wagi, a wysmuklenie sylwetki. W czasie zabiegu jednorazowo usuwa się ok. 0,5 litra tłuszczu. Najlepsze efekty widać po serii zabiegu wykonanych w przeciągu 3-6 miesięcy. Warto pamiętać, że usunięty tłuszcz w liposukcji, zawsze może powrócić. Dlatego też po zabiegu koniecznie trzeba wprowadzić zdrową dietę oraz postawić na regularną aktywność fizyczną.

Lekarze podkreślają, że efekty liposukcji ultradźwiękowej są kwestią indywidualną. Zależą przede wszystkim oraz ilości tkanki, jaka zostaje usunięta z organizmy oraz partii ciała, w która ingerowano.

Ile kosztuje liposukcja ultradźwiękowa?

Cena pojedynczego zabiegu liposukcji ultradźwiękowej wynosi ok. 200-300 złotych. Trzeba pamiętać, że często jeden zabieg nie wystarcza. Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie, nie raz potrzebnych jest ich 3, innym razem 10.

Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej

Liposukcja ultradźwiękowa nie jest zabiegiem, który można wykonać u wszystkich. Jako przeciwwskazania do jej wykonania wskazuje się:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • choroby przewlekłe narządów wewnętrznych,
  • zmiany na skórze: wysypki, rany, blizny,
  • słabą krzepliwość krwi,
  • choroby nowotworowe,
  • osteoporozę,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • choroby endokrynologiczne,
  • przyjmowanie leków hormonalnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here