Liposukcja – co musisz o niej wiedzieć?

0
704

Liposukcja to zabieg, który do niedawna był kojarzony z celebrytami i gwiazdami. Tylko oni mogli pozwolić sobie na taki luksus. Obecnie odsysanie tłuszczu jest szeroko dostępne i może sobie na nie pozwolić prawie każdy. Wiele klinik oferuje zabieg na raty, więc jego dostępność jest dość duża. Co powinieneś wiedzieć o liposukcji? Co jest ważne?

Odsysanie tłuszczu to nie jest alternatywa dla odchudzania się

Warto zaznaczyć, że liposukcja brzucha, ud lub pośladków nie jest alternatywą dla odchudzania się i treningów na siłowni. To rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie poradzić sobie z własną masą żadnym sposobem. Liposukcja chirurgiczna to właściwie ostateczność. Z racji tego, że jest obarczona dość dużym ryzykiem powstawania zastojów tłuszczowych, które mogą okazać się groźne dla życia pacjenta, nie jest robiona zbyt często. Liposukcja wiąże się też z licznymi siniakami, krwiakami oraz silnym bólem. Powrót do normalnego funkcjonowania po zabiegu może trwać nawet sześć tygodni. Oczywiście są też liposukcje bezinwazyjne. Są one dużo mniej ryzykowne i można je stosować w przypadku, gdy zbędnego tłuszczu jest mniej. Są one ciekawą alternatywą dla zabiegu chirurgicznego.

Liposukcja cena

Cena liposukcji jest uzależniona od wielu czynników. Jednym z nich jest lokalizacja kliniki. Warto wiedzieć, że w niektórych miejscowościach ten zabieg jest po prostu droższy niż w innych miastach. Cena uzależniona jest także od renomy chirurga wykonującego zabieg. Im jest on bardziej znany i utytułowany, tym dłuższe są do niego kolejki, a ceny – wyższe. Trzeba też pamiętać, że koszt zabiegu jest uzależniony od części ciała, jaka ma zostać mu poddana oraz ilości tłuszczu do usunięcia. Im go więcej, tym cena będzie wyższa.

Mogą być dodatkowe koszty

Liposukcja brzucha to całkiem poważny zabieg. Skoro wiąże się z rekonwalescencją, to logiczne jest też to, że pociąga za sobą dodatkowe koszty. Do liposukcja cena powinno się doliczyć dodatkowe koszty związane z wizytami kontrolnymi u lekarza, lekami, ewentualnymi masażami, krioterapią, balsamami zmniejszającymi widoczność blizn i specjalną odzieżą kompresyjną. To sporo dodatkowych wydatków, które warto uwzględnić, planując swój budżet na ten zabieg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here