Choroba hashimoto a wypadanie włosów

0
1006

Wypadanie włosów to reakcja organizmu, która może mieć swoje źródło w naprawdę wielu problemach zdrowotnych. Najczęściej jednak włosy traci się w związku z problemami hormonalnymi, których źródłem jest choroba hashimoto. Jak konkretnie ona działa, a także jak wpływa na wypadanie włosów? Czy jest jakiś sposób, aby się przed wypadanie włosów obronić?

Czym jest choroba Hashimoto?

Żeby móc zrozumieć, w jaki sposób choroba hashimoto powoduje wypadanie włosów, a także jak z tym walczyć, najpierw trzeba dowiedzieć się, czym w ogóle jest ta choroba, a także, na czym polega jej przebieg. Choroba hashimoto to zdecydowanie najczęściej występujące źródło problemów z niedoczynnością tarczycy, które w ogromnej większości dotyka kobiety.

Na czym konkretnie polega ta choroba? Jest to schorzenie autoimmunologiczne, czyli takie, w którym przeciwciała, zamiast walczyć z zagrożeniem w postaci patogenów, mylnie uznają własne, zdrowe komórki za niepożądane, co doprowadza do autoagresji organizmu. W przypadku tej choroby atak skierowany jest na tkankę tarczycy, co rzecz jasna powoduje zaburzenie jej działania, a także nieprawidłową gospodarkę hormonalną w organizmie.

Wypadanie włosów hashimoto — jakie są objawy choroby?

Jakie są konkretnie objawy tej choroby? Na jakiej podstawie można wysnuć wniosek, że cierpi się na nią? Przede wszystkim podczas trwania hashimoto, dochodzi do zmniejszenia produkcji hormonów przez tarczycę, co prowadzi do pogorszenia się metabolizmu, czego objawem może być nadmierne tycie. Co więcej, choroba ta objawia się zaburzeniem występowania miesiączek, bardzo suchą skórą, czy też kruszącymi się paznokciami. Oczywiście jednym z najgorszych objawów jest ten dotyczący intensywnego wypadania włosów.

Dlaczego włosy wypadają przy chorobie Hashimoto?

Co konkretnie w chorobie hashimoto powoduje, że następuje wypadanie włosów? Naturalnym procesem na naszej głowie jest tzw. wymiana włosów. Jedne włosy obumierają i wypadają, a zastępują je zupełnie nowe. W przypadku choroby hashimoto cebulkom włosów brakuje odpowiedniej dawki substancji odżywczych, aby móc poprawnie budować kolejne, nowe włosy. Cykl wymiany jest zaburzony — następuje wypadanie włosów, lecz nie dochodzi do drugiego etapu, czyli zastąpienia ich równomiernie nowymi włosami.

Wypadnie włosów a Hashimoto — jak sobie poradzić z problemem?

Czy osoba chorująca na tę chorobę jest pozostawiona sama sobie i czeka ją los bez posiadania włosów? Nic podobnego, ponieważ jest na rynku wiele technik i sposobów na to, aby poprawić stan swoich włosów oraz ich ilości.

Najważniejszym zadaniem, jakie trzeba zrealizować, aby zatrzymać wypadanie włosów w przypadku choroby hashimoto, jest rozpoczęcie leczenia tarczycy poprzez dobranie odpowiednich leków przez endokrynologa. Koniecznie trzeba również zacząć stosować indywidualnie dobraną dietę, która wzmocni organizm oraz pozwoli mu zaspokoić wszystkie potrzeby dotyczące składników budulcowych. Na ilość włosów ma również wpływ stres, a także długość i jakość snu. W skrajnych przypadkach, gdy włosy na głowie zostały już mocno przerzedzone, można zastosować przeszczep włosów, co z pewnością pomoże uzupełnić powstałe braki. W klinice MD MEDMIX znajdą Państwo odpowiedzi na wszelkie pytania związane z leczeniem wypadania włosów przy chorobie Hashimoto jak i innych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here