Jak pomóc osobom chorym na raka?

0
759

Choroby nowotworowe stają się coraz powszechniejsze. Dotyczą już nie tylko osób starszych, ale również osób w młodszym wieku, a nawet dzieci. Słabe rokowania tej choroby oraz trudna i często wykańczająca pacjentów terapia powodują, że wsparcie pacjentów chorych na raka jest bardzo ważne. Szkoła onkowolontariatu to wspaniała inicjatywa, dzięki której chorzy nigdy nie czują się opuszczeni i samotni. Warto podkreślić, że każdy może zostać wolontariuszem i pomagać osobom potrzebującym wsparcia i obecności drugiego człowieka w tym trudnym dla siebie czasie walki z chorobą nowotworową.

Jak można pomóc?

W szpitalach chorzy nie otrzymują często wystarczającej uwagi ze strony personelu medycznego, którego obowiązki ograniczają się do profesjonalnej opieki medycznej. Warto zauważyć, że pacjenci potrzebują również opieki i towarzystwa drugiej osoby. W takiej sytuacji szkoła onkowolontariatu i jej wolontariusze są nieocenioną pomocą. Czasem wystarczy tylko być przy chorym, aby poczuł się lepiej i nabrał siły do walki z chorobą. Jeśli jednak dana osoba czuje się na siłach, aby wziąć udział w specjalnych eventach, warto postarać się zorganizować np. warsztaty, podczas których chorzy chociaż na kilka minut zapomną o bólu i smutku. Wsparcie pacjentów chorych na raka może przybrać formę zajęć malowania bądź robienia biżuterii. Dlatego też szkoła onkowolontariatu stara skupiać się ludzi różnych talentów, aby każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę w uzyskaniu lepszego samopoczucia przez pacjentów. Przeszkolenie wolontariuszy sprawia, że wiedzą oni, przez co przechodzą chorzy oraz jakie wsparcie emocjonalne i duchowe powinni im zapewnić. W ten sposób pacjenci mają pewność, że są pod opieką profesjonalnych i pełnych empatii osób.

Wsparcie pacjentów chorych na raka

Jeśli chcesz pomóc osobom zmagającym się z chorobą nowotworową, nie czekaj i dołącz do szkolaonkowolontariatu.com. To miejsce, w którym zdobędziesz wszystkie potrzebne informacje i przeszkolenia, które pozwolą Ci skutecznie pomagać chorym. Wsparcie pacjentów chorych na raka to również ważna lekcja życia, która pozwala zrozumieć siebie i otaczający nas świat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji https://dobrzezejestes.pl/.

Projekt sfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here