Soplówka jeżowata — na co działa i kiedy warto ją zacząć brać?

0
317

W naturze możemy znaleźć wiele cennych źródeł witamin, a także składników działających prozdrowotnie. Jednym z nich jest pewien grzyb o bardzo charakterystycznym wyglądzie — Lion’s Mane, nazywany także soplówką jeżowatą. Z wyglądu przypomina lwią grzywę, jeża lub brodę. W Polsce jest bardzo trudno dostępny w swojej pierwotnej formie, jednak pozyskuje się go z innych źródeł, a następnie przerabia na suplementy diety. Dzisiaj podpowiadamy, na co działa soplówka jeżowata. Ekstrakt czy proszek — w jakiej formie najlepiej sprawdzi się ten suplement i kiedy warto go stosować!

Jakie działanie ma soplówka jeżowata?

Nadal prowadzi się badania w zakresie działania, jakie wykazuje soplówka jeżowata na zdrowie. Bez wątpienia jednak ma ona właściwości korzystne i może być uzupełnieniem codziennej zbilansowanej diety. Dawniej przyjmowano grzyb, by wzmocnić organizm. Obecnie wiele się mówi o tym, że Lion’s Mane może przyspieszać zdrowienie podczas infekcji. Jest również znany z redukowania negatywnego wpływu stresu na neurony. Soplówka jeżowata ekstrakt czy proszek może więc stanowić suplement dla osób żyjących pod presją czy zmagających się ze stanami lękowymi. 

Jak wiesz, w Polsce grzyb ten nie jest dostępny w naturalnej wersji. Zatem w jakiej formie na rynku występuje soplówka jeżowata? Proszek oraz ekstrakt dostępne są u sprzedawców najczęściej. Spośród wielu wyróżniają się produkty, które proponuje sklep extracthome.pl.

Kiedy warto włączyć do diety suplement w formie soplówki jeżowatej?

Jeśli zmagasz się z ciągłymi przeziębieniami lub infekcjami, warto pomyśleć o zdecydowanym działaniu. Soplówka jeżowata ekstrakt czy proszek to suplementy, które w połączeniu ze zbilansowanym odżywianiem i zdrowym trybem życia, może przyczynić się do poprawy Twojej odporności. Zwróć jednak uwagę, by produkt pochodził z bezpiecznego i zaufanego źródła, a także by zawierał odpowiednią dawkę produktu. Szczególnie polecana jest soplówka jeżowata extracthome.pl. Sklep proponuje suplementy wysokiej jakości, powstające z najlepszych składników. Ekstrakt pozyskiwany jest metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym.

Suplement ten warto również włączyć do diety w przypadku stanów lękowych czy depresji. Szerokie właściwości sprawiają ponadto, że soplówka jeżowata proszek może być zastosowana w celu  łagodzenia objawów cukrzycy, minimalizowania ryzyka wystąpienia zakrzepów itp. Jej przyjmowanie może ponadto chronić układ pokarmowy czy trawienny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here