Jagody acai – skuteczne odchudzanie

0
1630

Jagody acai stają się coraz popularniejszym składnik pożywienia. Rosnące w Brazylii w deszczowych lasach Amazonii są pełne witamin i składników mineralnych. Zawierają też ważne dla ludzkiego organizmu przeciwutleniacze. To one odpowiadają za opóźnienie procesów starzenia się i hamują rozwój komórek nowotworowych. Taki skład jagód acai sprawia, że polecane są one na wiele schorzeń oraz wskazywane jako produkt ważny przy profilaktyce wielu schorzeń. Warto jednak pamiętać, że jagody acai stanowią też istotny składnik diety odchudzającej. Przekonaj się, czy faktycznie jagody acai pomagają zrzucić zbędne kilogramy.

Czym są jagody acai?

Jagody acai to owoce przypominające czarną porzeczkę. Pochodzą one z Brazylii, gdzie rosną w lasach amazońskich. Do ich uprawy potrzebne są nizinne i mokre tereny. Jagody acai podobnie jak winogrona rosną na wysokich i rozłożystych drzewach. Hoduje się je na palmach, które nazywane są euterpe warzywną. Sam owoce jagód acai są małe i posiadają niejadalne pestki. Sam miąższ owoców stanowi ok. 10% jagody, dlatego też czy częstym używaniu jagód w diecie należy kupić ich dużą ilość. Ten rodzaj jagód smakuje podobnie jak tradycyjne bokówki, ale z czekoladowym posmakiem. Warto również wiedzieć, że jagody acai w naturalnej formie się nie transportuje, dlatego w sklepach możemy kupić soki, tabletki, kapsułki, dodatki do herbaty czy suszone owoce jagód acai.

Jagody acai – wartości odżywcze

Jagody acai zawierają bardzo dużo składników odżywczych, które są ważne dla organizmu człowieka.  Jagody acai zawierają m.in.:

 • witaminy B1, B2, C, E,
 • kwasy omega 3 i omega 6,
 • pierwiastki: wapń, fosfor, potas, żelazo
 • błonnik.

Jagody acai a odchudzanie

Popularność jagód acai wynika przede wszystkim z ich właściwości odchudzających. Wynikają one głównie z zawartych w owocach składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na układ trawienny (oraz sercowo-naczyniowy), a także nie podnoszą poziomu cukru we krwi. Jagody acai sprawiają również, że z organizmu łatwiej pozbyć się toksyn i szkodliwych związków, w związku z tym zrzucanie zbędnych kilogramów jest prostsze.

Czy jagody acai wspomagają odchudzanie?

Właściwości odchudzające jagoda acaci to głównie hamowanie łaknienia oraz niwelowanie napadów głodu. Dodając je do posiłku, można skutecznie walczyć z podjadaniem między posiłkami. Dietetycy wskazują również, że owoce acai polepszają procesy przemiany materii, co powoduje, że spalanie tkanki tłuszczowej jest lepsze i szybsze. Warto też wiedzieć, że jagody acai sprzyjają redukcji zmęczenia po ćwiczeniach oraz zwiększają wytrzymałość organizmu. Pozwala to podwoić aktywność fizyczną, co dodatkowo sprzyja walce o smukłą sylwetkę.

Ważna właściwość jagód acai to pozytywne wpływanie na samopoczucie, równowagę hormonalną oraz właściwy poziom serotoniny i endorfin. Dobry humor i pozytywne nastawienie na pewno ułatwi proces odchudzania oraz wytrwania na diecie.

Jagody acai w diecie odchudzającej – efekty

Jak pokazują badania, jagody acai faktycznie wspomagają dietę odchudzającą. Najwięcej badanńna temat właściwości odchudzających owoców acai przeprowadził dr Alexander Schauss. Biorąc pod uwagę wyniki jego badań, w diecie odchudzającej najlepiej jest stosować sok z jagód, który zawiera duże stężenie owoców (o wiele większe niż w tabletkach i kapsułkach). Efekty stosowania jagód acai w diecie odchudzającej powinien być widoczny po kilku dniach regularnego ich spożywania.

Jak stosować jagody acai w diecie odchudzającej?

Chociaż jagody acai wspomagają odchudzanie, to dietetycy przestrzegają, że owoce te mogą stanowić jedynie dodatek w codziennym menu. Nie powinny one być głównym składnikiem jadłospisu, ponieważ mogą negatywnie wpływać na organizm i prowadzić do anemii. Jagody acai na diecie odchudzającej należy dodawać jako dodatek do różnych potraw i łączyć ze zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną. Tylko takie połączenie ma przynieść zamierzone w walce ze zbędnymi kilogramami.

Jagody acai – efekty uboczne

Osoby chcące wspomóc odchudzanie jagodami acai, muszą pamiętać o efektach ubocznych, które mogą powodować te owoce. Mogą one niektórych osób wywoływać alergię objawiające się wypryskami i trudnościami w oddychaniu. Do efektów ubocznych jagód acai zalicza się problemy żołądkowe, biegunki oraz wymioty. Objawy te powinny ustąpić po kilku dniach.

Jagody acai – pozostałe właściwości

Wspomaganie odchudzania to nie jedyne właściwości jagód acai. Owoce te mają i inne działania, które są pozytywne. Zalicza się do nich:

 • przeciwdziałanie rozwojowi komórek nowotworowych w organizmie,
 • wzmacnianie odporności immunologicznej,
 • oczyszczanie organizmu z toksyn,
 • wspomaganie procesów trawienia oraz zwalczanie problemów zaparciami,
 • opóźnienie procesów starzenia się,
 • regulacja ciśnienia krwi,
 • ochrona naczyń krwionośnych,
 • wspomaganie procesów przemiany materii oraz spalania tkanki tłuszczowej,
 • wspomaganie procesów myślowych oraz pamięci,
 • naturalne poprawianie samopoczucia,
 • minimalizowanie objawów alergii.

Jagody acai, czyli brazylijska żyła złota to ważny składnik diety, nie tylko odchudzającej. Dzięki witaminom i minerałom mogą pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu oraz przyczynić się do jego zdrowia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here